ROZBITA GRUPA, KTÓRA WPROWADZIŁA DO OBROTU ZNACZNE ILOŚCI NARKOTYKÓW

ROZBITA GRUPA, KTÓRA WPROWADZIŁA DO OBROTU ZNACZNE ILOŚCI NARKOTYKÓW

Sześć osób zatrzymanych oraz zabezpieczona amfetamina, kokaina i heroina to wynik ostatnich działań stołecznych policjantów z wydziału do walki z przestępczością narkotykową. Funkcjonariusze rozbili kolejną grupę podejrzaną o wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków. Wszyscy usłyszeli już w prokuraturze zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani przez sąd. Może im grozić kara nawet do 12 lat więzienia.

Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową ustalili, że grupa osób może zajmować się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że na warszawski rynek trafia amfetamina, kokaina i heroina, a z procederu tego uczyniono stałe źródło dochodu.

Żmudna praca operacyjna przyniosła efekty. Funkcjonariusze wytypowali osoby, które uczestniczyły w przestępczym procederze oraz miejsca, w których mogą przebywać, przechowywać narkotyki oraz nimi handlować. Następnie przygotowali działania, do których zaangażowali policjantów z samodzielnego pododdziału antyterrorystycznego  w Warszawie. Najważniejszym celem funkcjonariuszy pozostawało zatrzymanie tych osób na gorącym uczynku przestępstwa, a tym samym niedopuszczenie do wprowadzenia kolejnych narkotyków na rynek.

W ręce policjantów na terenie powiatu łódzkiego trafiło dwóch mężczyzn. Funkcjonariusze zatrzymali 35-letniego Marka R. oraz 31-letniego Tomasza R podczas próby wprowadzenia do obrotu blisko 3 kilogramów amfetaminy oraz zabezpieczyli przy nich ponad 28 tys. złotych. Następnie w Warszawie policjanci udaremnili kolejną narkotykową transakcję, podczas której przejęli prawie 2 kilogramy amfetaminy oraz 16 tys. złotych, a w ich ręce trafił 37-letni Emil K.

W związku z prowadzonymi działaniami, zatrzymano kolejne osoby związane z tą sprawą: 24-letniego Bartłomieja Sz., 28-letnią Magdalenę K oraz 33-letniego Marcina K. W miejscach ich zamieszkania policjanci ujawnili elementy umundurowania policyjnego, sfałszowane dowody osobiste, trzy rewolwery hukowe oraz dokumentację finansową. Łącznie do sprawy zabezpieczono ponad 10 kilogramów amfetaminy, blisko 400 gramów heroiny oraz ponad 50 gramów kokainy.

Policjanci zebrali w tej sprawie materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie wszystkim zatrzymanym zarzutów w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie. Wszyscy są podejrzani o wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków i uczynienie z tego procederu stałego źródła dochodu. W sprawie przedstawiono także inne zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomani.

Sprawa prowadzona pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie ma charakter rozwojowy.

Previous POSZUKIWANY 5 LISTAMI GOŃCZYMI UKRYWAŁ SIĘ PRZEZ 6 LAT, NA KOLEJNE 8 TRAFIŁ DO ZAKŁADU KARNEGO
Next TŁUMY NA FESTYNIE W KOMISARIACIE RZECZNYM

Może to Ci się spodoba

Warszawa na Sygnale 0 Comments

TYMCZASOWY ARESZT DLA PODEJRZANEGO O HANDEL NARKOTYKAMI Z GMINY SIENNICA

W wyniku działań operacyjnych i wykrywczych prowadzonych przez mińskich kryminalnych namierzono i ustalono podejrzanego o handel środkami odurzającymi. Policjanci z wydziału kryminalnego, przeszukując dom, w którym mieszkał 35-letni mieszkaniec siennickiej

Warszawa na Sygnale 0 Comments

PODEJRZANY O 12 PRZESTĘPSTW PRZECIWKO MIENIU

Policjanci z wydziału mienia na podstawie zabezpieczonego zapisu monitoringu rozpoznali podejrzewanego o kradzieże i kradzieże z włamaniem. Zgromadzone w sprawie materiały wskazują, że na przestrzeni 2 miesięcy 35-letni Adam O.

Warszawa na Sygnale 0 Comments

PIJANY KIEROWCA SPOWODOWAŁ KOLIZJĘ I UCIEKŁ

Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu i spowodowanie kolizji odpowie 56-letni kierowca mazdy. Mężczyzna, mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie, spowodował kolizję i odjechał z miejsca zdarzenia. Stołeczni policjanci

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź