Ćwiczenie na biceps w domu

Ćwiczenie na biceps w domu

Biceps to dość wymagający mięsień, który najlepiej trenować na siłowni. Jeśli jednak chcesz dowiedzieć się, jakie ćwiczenie na biceps w domu pozwoli ci poprawić rzeźbę, trener personalny Wilanów przybywa z pomocą. Oto prosty trening bicepsa, który możesz wykonać bez specjalistycznego sprzętu – zawsze i wszędzie, gdziekolwiek jesteś.

Jeśli trenujesz już jakiś czas, wiesz na pewno, że nie od razu Rzym zbudowano. Efekty treningów nie są widoczne od razu, trzeba uzbroić się w cierpliwość i ćwiczyć systematycznie, a rezultaty z pewnością przyjdą. Wyrzeźbiony biceps jest celem treningowym wielu osób, głównie mężczyzn – choć nie tylko. Większość zdecydowanie trenuje na siłowni. Jest tam dostępny sprzęt, znajdzie się też zawsze trener personalny Mokotów, który może pomóc zwiększyć efektywność treningu. Czasem jednak z różnych powodów do siłowni nie jest nam po drodze, a biceps na pewno nie zbuduje się od siedzenia na kanapie. Co wtedy, jak ćwiczyć bicepsy w domu? Otóż okazuje się, że ćwiczenie na biceps w domu jest łatwiejsze, niż sądzisz.

Sprawdź, jak ćwiczyć bicepsy w domu

Aby wykonać trening bicepsa bez sprzętu, masz do wyboru kilka najprostszych opcji. Możesz wykonywać je kolejno po sobie lub wybrać ulubione.

Ćwiczenie na biceps w domu – podciąganie na drążku.

W wielu domach znajduje się drążek. Możesz go wykorzystać, aby wykonać trening bicepsa. Zastosuj uchwyt z podchwytem (z kciukami skierowanymi na zewnątrz). Jeśli masz już jakieś doświadczenie, wykonaj trening bicepsa z podciąganiem w 5 seriach po 5 powtórzeń. Jeśli jednak czujesz, że trening bicepsa cię nie męczy i nie stanowi wyzwania, dostosuj poziom trudności do poziomu swojego wytrenowania. Nie masz w domu drążka? Nic nie szkodzi, ćwiczenie na biceps w domu może również być wykonywane bez drążka, wystarczy stół.

Jak ćwiczyć bicepsy w domu – podciąganie na stole.

Wiesz już jak ćwiczyć bicepsy w domu z wykorzystaniem drążka. A jeśli go nie masz, możesz wykorzystać zwykły stół. Trening bicepsa ze stołem polega na podciąganiu się na jego brzegu. Opierasz nogi na ziemi z głową pod blatem stołu. Chwytasz blat z podchwytem, a ugięte w kolanach nogi utrzymujesz na podłożu. Podciągasz się do góry, wykorzystując własny ciężar. Pamiętaj oczywiście o tym, że stół musi stabilnie stać na podłożu i wytrzymać twój ciężar.

Jak ćwiczyć bicepsy w domu – obciążenie własnym ciężarem.

Kolejna opcja na trening bicepsa w domu bez użycia sprzętu wymaga tylko kawałka podłogi. Usiądź na macie lub dywanie, nogi wyprostuj przed sobą. Następnie zegnij nogę w kolanie i chwyć ją od spodu pod kolanem ręką, na której chcesz wykonać trening bicepsa. Prostuj nogę, próbując równocześnie „walczyć” z jej opadaniem poprzez podtrzymanie nogi ręką pod kolanem. Noga zawsze będzie silniejsza i „wygra” z ręką, natomiast w trakcie wykonywania ćwiczenia, biceps intensywnie pracuje. Zmieniaj nogi i wykonaj 10-15 powtórzeń na każdą stronę w 4 seriach.

Trening bicepsa bez sprzętu – ćwiczenie z ręcznikiem.

Kolejna propozycja, którą rekomenduje trener personalny Wilanów, wymaga znowu kawałka podłogi, maty (opcjonalnie) oraz ręcznika, który na pewno znajdzie się w każdym domu. Ręcznik zwijamy w rulon. Trening bicepsa w tym przypadku polega na oporowaniu wyprostowi przedramion. Ćwiczenie na biceps w domu polega w tym przypadku na pracy ekscentrycznej. Połóż się na plecach, nogi ugnij w kolanach i umieść zrolowany ręcznik pod kolanami. Chwyć końce ręcznika oburącz i „walcz” rękoma z nogami, które próbuj kłaść. Nogi napierają w kierunku podłogi, a ręce próbują je powstrzymać. Choć tu ponownie nogi zawsze okażą się silniejsze, to zaangażowanie mięśnia jest bardzo duże, jest to więc skuteczne ćwiczenie na biceps w domu. Wystarczą 3-4 serie po 10 powtórzeń.

Ćwiczenie na biceps w domu z taśmą oporową.

To sprzęt, który wiele trenujących osób ma w domu. Stań stabilnie na podłodze i umieść taśmę pod jedną stopą. W tym przypadku trening bicepsa możesz wykonywać dwojako, w zależności od poziomu, na którym jesteś. Trener personalny Mokotów poleca ćwiczenie oburącz osobom początkującym i jedną ręką bardziej zaawansowanym. Złap końce gumy oporowej – oburącz lub jedną ręką – i dociskając stopę do podłoża, podciągaj gumę do góry, napinając biceps lub bicepsy. Wykonaj minimum 2 serie po 10-12 powtórzeń.

Jak ćwiczyć bicepsy w domu – drzwi + ręcznik.

Kolejna propozycja, którą rekomenduje trener personalny Wilanów, wymaga stabilnych drzwi i zrolowanego ręcznika. Zablokuj ręcznik między futryną a skrzydłem drzwiowym (otwierając drzwi, wkładając ręcznik i zamykając drzwi na ręczniku) w taki sposób, aby po twojej stronie drzwi zwisały dwa końce ręcznika. Chwyć rękoma po jednym z końców ręcznika, nogi oprzyj o drzwi, odchyl ciało pod kątem do tyłu, a następnie przyciągaj ciało w kierunku drzwi, utrzymując jego ciężar pracą bicepsów. Wykonaj 3-4 serie po 12-15 powtórzeń.

Jak widzisz, ćwiczenie na biceps w domu nie jest wcale skomplikowane, nie wymaga sprzętu, ani szczególnego zaangażowania organizacyjnego. Trening bicepsa z powodzeniem możesz wykonać od ręki w dowolnej chwili. Jeśli więc zastanawiasz się, jak ćwiczyć bicepsy w domu, wykorzystaj rady, które podrzuca trener personalny i wykonuj trening bicepsa kiedy ci wygodnie. Możesz to robić na wakacjach, wyjeździe służbowym lub w domu, jeśli nie masz ochoty iść na siłownię. Jeśli chciałbyś lub chciałabyś trenować na siłowni zapraszam do kontaktu Trener personalny Mokotów – Rafał Kiszło, ul. Józefa Piusa Dziekońskiego 1, Telefon: 608 472 294.

 

Previous Montaż klimatyzacji w bloku: Realny plan działania
Next Altea - urocze miasteczko na Costa Blanca

Może to Ci się spodoba

Rodzinne wakacje? Odkryj Pomorskie Szlaki Kajakowe

Wybierasz się na urlop nad morze? Warto go spędzić nie tylko na plaży. Urozmaić swój pobyt, przeżywając przygodę na jednym z wielu pomorskich szlaków kajakowych. Liczące 1600 km długości pomorskie

5 powodów, dla których warto spędzić wieczór w Zagrywkach – pierwszym activity barze w Polsce

Zastanawiasz się, gdzie warto spędzić niezapomniany wieczór w Warszawie? Odkryj Zagrywki – pierwszy activity bar w Polsce, który oferuje nie tylko wyjątkowe atrakcje, ale także niezapomniane wrażenia. Oto pięć powodów,

Jak przygotować się na pierwszy trening personalny?

Jak przygotować się na pierwszy trening personalny? Jak się przygotować do treningu personalnego? Co zabrać? O czym pamiętać? Pierwsze spotkanie z trenerem personalnym może być stresujące. Przy współpracy z ekspertem

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź