Zwiedzanie centrum Warszawy – gdzie najlepiej zostawić auto?

Zwiedzanie centrum Warszawy – gdzie najlepiej zostawić auto?

Organizując wycieczkę do Warszawy, na pewno myślisz, że największym wyzwaniem będzie znalezienie dogodnego miejsca parkingowego w centrum miasta. To nie do końca prawda! Dziś w stolicy możesz skorzystać z wielu udogodnień, dzięki którym zwiedzanie może obyć się bez stresu i niepotrzebnych nerwów. Jednym z nich są strzeżone parkingi w strategicznych punktach na mapie Warszawy.

Stare Miasto i Śródmieście – najlepszy punkt startowy zwiedzania

Plan wycieczki po stolicy może obejmować zarówno weekend, jak i tydzień czy nawet miesiąc! Jeśli jednak zależy ci na poznaniu klimatu miasta i odwiedzenia najważniejszych punktów na jego mapie, warto skupić się na Śródmieściu i Starym Mieście. To właśnie tutaj mieszczą się najważniejsze zabytki, instytucje kulturalne, ale także świadectwa trudnej, wojennej historii Warszawy. Aby zajrzeć w każde z tych miejsc, najlepiej poruszać się komunikacją miejską – w końcu do dyspozycji masz nie tylko liczne autobusy i tramwaje, ale także metro.

Gdzie zostawić samochód najbliżej centrum?

W Warszawie funkcjonuje wiele strzeżonych parkingów, na których po przyjeździe do stolicy zostawisz samochód bez obaw o jego bezpieczeństwo. Idealną lokalizacją jako punkt wypadowy są okolice Woli bezpośrednio sąsiadującej ze Śródmieściem. Jeśli chodzi o wolski parking, Grzybowska i Wronia to ulice, przy których można się do niego dostać. Dostępne są tam aż 224 miejsca postojowe, z których można korzystać przez całą dobę.

Parkując na terenie Browarów Warszawskich pod ręką masz już pierwszą ważną atrakcję – Muzeum Powstania Warszawskiego. Do Parku Saskiego w pobliżu Starego Miasta dotrzesz stąd spacerem w ok. 20 minut. Jeszcze szybciej dojdziesz do Pałacu Kultury i Nauki.

Parkowanie na Woli – dlaczego warto?

Niezależnie od tego, czy chcesz zostawić tu samochód jednorazowo, czy zdarza ci się to regularnie (np. gdy pracujesz w okolicy), warto skorzystać z opcji wcześniejszej rezerwacji miejsca. Jest to możliwe dzięki formularzowi online na stronie operatora – w tym przypadku grupy Interparking. Co więcej, system pozwala ci na wskazanie konkretnego miejsca postojowego. Parking strzeżony na Woli to gwarancja bezpieczeństwa i komfortu – nieważne, czy parkujesz tu na godziny, czy chcesz zostawić pojazd np. na całą dobę.

Previous Wszystko co powinniście wiedzieć o nasionach Sweet Seeds
Next Wielka trójka lokalizatorów GPS do samochodu!

Może to Ci się spodoba

Kultura 0 Comments

ZUS i Uniwersytet Warszawski planują nowy kierunek studiów dotyczący ubezpieczeń społecznych

Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Uniwersytet Warszawski rozpoczynają współpracę. W jej ramach instytucje będą mogły dzielić się wiedzą między sobą. Uczelnia uruchomi kursy i studia podyplomowe dla pracowników ZUS. Planowane jest też uruchomienie kierunku

Kultura 0 Comments

Thames British School – zapewnij swojemu dziecku najlepszą przyszłość

Nauka języków to świetna inwestycja w przyszłość dziecka. Warto wybrać dobrą szkołę międzynarodową, która zagwarantuje edukację na najwyższym poziomie. Dzięki temu można mieć pewność, że pociecha nie tylko zdobędzie najlepsze

Kultura 0 Comments

Warszawa najpopularniejszym obok Krakowa miastem wśród turystów

Pod względem liczby turystów Warszawa jest obok Krakowa najpopularniejszym polskimi miastem. Według szacunków instytutu IPSOS w 2014 roku stolicę odwiedziło około 8 mln osób, z czego niemal 3 mln to turyści zagraniczni.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź