Ile kosztuje żłobek w Warszawie?

Ile kosztuje żłobek w Warszawie?

Żłobek to dobre rozwiązanie dla pracujących rodziców.  Mogą oni zostawić tam swoje maluchy do lat 3, aby w spokoju zajmować się swoimi obowiązkami zawodowymi, jak i tymi czekającymi w domowym zaciszu. Żłobek jest instytucją opiekuńczo – wychowawczą. Rodzic może zdecydować się na państwową placówkę lub wybrać prywatny żłobek. Oferta na rynku jest bardzo bogata. Instytucje różnią się od siebie sposobem wychowania, nagradzania, metodami rozwojowymi, a nawet godzinami pracy. Wybór miejsca, w którym dziecko będzie spędzać kilka godzin, może okazać się wyzwaniem, dlatego dobrze poznać koszta posłania malucha do żłobka. Być może poniższe informacje wpłyną na decyzję rodzica. 

Żłobek Państwowy 

Dostanie się do państwowej placówki, jest dość trudne. Należy spełniać szereg wymagań oraz zapisać się w odpowiednim momencie, ponieważ ilość miejsc jest dość ograniczona. Niemniej jednak jest on dużo tańszą opcją niż prywatny żłobek, który zazwyczaj wymaga dodatkowych, stałych opłat. Ile dokładnie kosztuje publiczna placówka w Warszawie? Odpłatność za żłobek ustalana jest przez gminę. Kwota ta podzielona jest na dwie opłaty: cena opieki oraz wyżywienia zapewnianego najmłodszym. Przebywanie w publicznym żłobku to koszt 2 złote za godzinę, a jedzenie to dodatkowe 7 złotych.  Szacując, że rodzic zostawia swoje dziecko od poniedziałku do piątku, na 8 godzin, to całkowity koszt opieki oraz wyżywienia, łącznie wynosić będzie około 500 złotych.

Od początku 2022 roku, rodzice starać się mogą o dofinansowanie na żłobek, wynoszące 400 złotych. Pomoże to ograniczyć prawie do 0 cenę pobytu dziecka w palcówce opiekuńczej. 

Żłobek prywatny 

W przypadku prywatnej opieki ciężko jest podać dokładną cenę, a nawet widełki cenowe. Placówki różnią się od siebie pod wieloma względami: ilością zajęć, możliwościami nauki języków, ilością posiłków, a przede wszystkim lokalizacją. Żłobki w Warszawie mają bardzo bogatą ofertę- a więc, aby poznać przykładowe ceny, należy podzielić je w zależności od oferty. Oczywiście największy wpływ na cenę prywatnych placówek ma lokalizacja, a dokładnie bliskość do centrum miasta.Ceny żłobków w Warszawie wahają się pomiędzy jednym, a nawet kilkoma tysiącami złotych. Do najdroższych należą palcówki specjalistyczne oraz językowe. 

Placówki językowe 

Placówki prowadzące zajęcia i zabawy w kilku językach są zazwyczaj najdroższą możliwością. Cena kształtowana jest przez specjalistycznych wychowawców, którymi zazwyczaj zostają native speaker’zy. Przez wielu rodziców, zapisanie najmłodszego członka rodziny do żłobka, jest inwestycją w jego przyszłość. Za taką przyjemność zapłacą oni od półtora tysiąca do nawet trzech tysięcy złotych. Do kosztów dochodzi cena wyżywienia, dodatkowych atrakcji, a także jednorazowa opłata rejestracyjna. 

Żłobki Montessori 

Ostatniego czasu, dużą popularnością cieszą się placówki stosujące metodę nauczania Montessori. Metoda ta skupia się na rozwoju wszystkich pięciu zmysłów, dzięki czemu proces nauczania dzieci przebiega dużo sprawniej. Żłobki idące z ideą Marii Montessori kosztują około 800 złotych- te znajdujące się dalej od centrum Warszawy, do nawet 2,5 tysiąca złotych w samym sercu stolicy. 

Previous Ośrodek odwykowy leczenia uzależnień - jaki wybrać?
Next Jak w prosty sposób zorganizować przyjęcie komunijne?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

ROZPOZNAJESZ TĘ OSOBĘ?

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału dochodzeniowo-śledczego prowadzą postępowanie dotyczące zniszczenia mienia. Nieustalony dotąd sprawca uszkodził cztery tablice memoratywne w Muzeum Więzienia Pawiak przy ulicy Dzielnej. Wizerunek osoby podejrzewanej o to przestępstwo

Wiadomości 0 Comments

Jaka jest różnica między depilacją a epilacją?

Chociaż terminy te są często używane zamiennie w odniesieniu do usuwania owłosienia z ciała, każdy z nich odnosi się do innego zestawu metod usuwania niechcianych włosów. Jaka jest różnica między

Wiadomości 0 Comments

Dieta pudełkowa – dla kogo będzie dobra?

Mnóstwo osób rozczarowało się dietami dostępnymi w internecie, jakie niemal zawsze doprowadzają do efektu jojo. Chociaż podczas rygorystycznych diet waga spada gwałtownie, to nie jedynie odbija się to niekorzystnie na

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź