POLICJANT Z KSP WZIĄŁ UDZIAŁ W SPOTKANIU EKSPERCKIM W BUŁGARII

POLICJANT Z KSP WZIĄŁ UDZIAŁ W SPOTKANIU EKSPERCKIM W BUŁGARII

Od 27 lutego do 1 marca br. w Sofii trwało spotkanie eksperckie funkcjonariuszy Policji z Czech, Rumunii, Polski, Serbii oraz Bułgarii w ramach Komitetu Sterującego Projektem pt.: „Wspólne Działania w Zwalczaniu Transgranicznej Przestępczości Zorganizowanej” realizowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Republiki Bułgarii finansowane przez Fundusze Norweskie.

Przedstawicielem polskiej Policji był st. asp. Robert Jabłoński – specjalista Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Stołecznej Policji.

– Celem spotkania było podsumowanie wizyty studyjnej bułgarskich policjantów, która odbyła się w grudniu ubiegłego roku w Warszawie oraz nakreślenie ram do wspólnej płaszczyzny w zwalczaniu przestępczości ekonomicznej, a w szczególności oszustwom kartowym oraz skimmingowi – mówi policjant.

W trakcie dwóch dni obrad wymieniono się informacjami dotyczącymi nowych trendów w przestępczości skimmingowej, nowatorskimi sposobami zwalczania tej przestępczości, jak również wypracowano lepsze metody do operacyjnej wymiany pozyskanych informacji. Policjanci uczestniczący w spotkaniu mieli możliwość przedstawienia swoich prezentacji multimedialnych, w których zawarli informacje związane z ich doświadczeniami z zakresu zwalczania tej przestępczości.

– Bliskie kontakty i wymiana informacji pomiędzy koordynatorami zajmującymi się zwalczaniem przestępczości skimmingowej w poszczególnych krajach powoduje, że są oni jeszcze lepiej przygotowani do walki z grupami przestępczymi – podsumował st. asp. Robert Jabłoński.

Wizyta studyjna w Sofii miała charakter warsztatów dydaktyczno-szkoleniowych, a przez to była bardzo przydatna dla wszystkich policjantów uczestniczących w projekcie.

Previous ZAŁOŻYŁ UPRAWĘ, ABY MIEĆ MARIHUANĘ NA WŁASNY UŻYTEK
Next OKRADŁ INNEGO KLIENTA, USŁYSZAŁ ZARZUTY

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Prywatni przewoźnicy chcą usprawnić komunikację miejską

Pełna liberalizacja rynku przewozów komunikacji miejskiej będzie z korzyścią zarówno dla miast, jak i dla pasażerów – przekonuje prezes Grupy Mobilis, obsługującej m.in. część przewozów w Warszawie. Prywatni operatorzy mogą odciążyć spółki komunalne, przejmując

Wiadomości 0 Comments

Warszawa wciąż mało przyjazna pieszym

Młodzi ludzie coraz częściej chcą mieszkać w centrum lub w pobliżu centrum miast. Wskaźnikiem zrównoważonego rozwoju miasta jest wskaźnik walkability, który opisuje, czy miasto jest przyjazne ludziom, czy zachęca do przemierzania go

Wiadomości 0 Comments

ZABEZPIECZENIE MECZU NA STADIONIE W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM

Policjanci zabezpieczający wczorajszy mecz Świtu z Widzewem Łódź zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy są podejrzewani o złamanie prawa. Dwóch podejrzanych o wtargnięcie na płytę stadionu, dwóch o znieważenie i naruszenie nietykalności

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź