Ile kosztuje prawo jazdy w Warszawie?

Ile kosztuje prawo jazdy w Warszawie?

Gdzie najlepiej zdawać egzamin na prawo jazdy w Warszawie? Jeżeli planujesz zdobyć dokument prawa jazdy to na pewno zastanawiasz się ile to będzie kosztować. Pomożemy Ci oszacować koszt prawa jazdy, a następnie ustalić budżet jeszcze przed przystąpieniem do egzaminu. Dowiesz się w przybliżeniu ile kosztuje prawo jazdy w Warszawie.

Warto zaznaczyć, że cena końcowa zależy od wielu czynników, natomiast w tym artykule postaramy się zebrać je w porządku chronologicznym, następnie odpowiedzieć na pytanie ile kosztuje kurs na prawo jazdy kat b. Cena może zdecydowanie się od siebie różnić nawet ze względu na renomę i ofertę ośrodka szkolenia kierowców jaki wybierzesz.

Jakie koszty krok po kroku należy ponieść?

  • Badania lekarskie. Trzeba wykonać obowiązkowe badanie u lekarza, który potwierdzi Twoje predyspozycje zdrowotne do prowadzenia pojazdów. Koszt takiej wizyty to ok. 200 zł.
  • Zdjęcie do dokumentu. Musisz wykonać odpowiednie zdjęcie do prawa jazdy, ale każdy profesjonalny fotograf będzie wiedział jakie zdjęcie wykonać na potrzeby prawa jazdy. Koszt waha się od 20 zł do 50 zł.
  • Materiały dydaktyczne do nauki teorii i przepisów ruchu drogowego, czyli podręcznik kursanta z aktualnymi testami na prawo jazdy. Jeżeli sam zdecydujesz się przygotowywać do egzaminu teoretycznego musisz zakupić materiały. Ceny dobrych zestawów np. książka z testami online i w aplikacji na smartfon wahają się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. ZdamyTo oferuje także Pakiet z lekcjami live z instruktorem przez internet. Zobacz pakiet Platynowy lub Diamentowy Zdamyto.
  • Koszt kursu w szkole jazdy (ośrodku szkolenia kierowców). Koszt należy do najbardziej zróżnicowanych i zależy przede wszystkim od renomy danej szkoły, ale także jej lokalizacji. Ile kosztuje dobry kurs na prawo jazdy? Ceny wahają się w przedziale od 2300 zł nawet do ponad 3000 zł.
  • Koszt egzaminu z teorii: 30 zł. Cena jest ustalona i równa w całym kraju.
  • Koszt egzaminu praktycznego: 140 zł. Podobnie jak w przypadku testów cena jest stała. Nie zdając egzaminu należy liczyć się z kolejnym tego rzędu wydatkiem.
  • Wydanie dokumentu prawa jazdy: 100,50 zł. Ostatni i najprzyjemniejszy koszt – czyli zamówienie tzw. “plastiku”.

Ile kosztuje prawo jazdy? Podsumujemy uśrednione dla Warszawy wydatki:

+ badanie lekarskie: 200 zł,

+ zdjęcie: 30 zł,

+ kurs w szkole plus materiały: 2700 zł

+ 2 godziny dodatkowych jazd: 150 zł

+ egzamin z teorii: 30 zł

+ egzamin praktyczny: 140 zł

+ opłata za wydanie dokumentu 100,50 zł

Suma = 3350,50 zł ( W założeniu zdania egzaminów za pierwszym razem i przy dokupieniu tylko dwóch dodatkowych jazd przed egzaminem).

Pamiętaj, że im więcej razy zdajesz tym całkowity koszt rośnie nie tylko o kolejne egzaminy za które należy zapłacić, ale często także za dodatkowe godziny szkolenia praktycznego. Często na wolny termin egzaminu praktycznego trzeba czekać kilka tygodni, a w takim przypadku dokupienie dodatkowych godzin w OSK może okazać się koniecznością.

Rozpocznij naukę od solidnego przygotowania się do egzaminu teoretycznego. Gdzie kupić testy na prawo jazdy i podręczniki dla kursantów? Zapoznaj się z pełną ofertą portalu Zdamyto.com

Previous Szukasz mocnych wrażeń? Odkryj Pomorskie Szlaki Kajakowe!
Next Mieszkania w Warszawie – sprawdź oferty dla fanów nowoczesnych rozwiązań

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Kolej na trasie Warszawa–Poznań jest już szybka

Modernizacja linii kolejowej E20 na odcinku Warszawa–Poznań, która rozpocznie się w czerwcu, obejmuje zwiększenie przepustowości, budowę wiaduktów zamiast niektórych przejazdów i usprawnienie zwłaszcza przejazdów taboru towarowego. Choć pociągi pasażerskie pojadą niewiele szybciej

Motoryzacja 0 Comments

Kierowcy ciężarówek coraz rzadziej uczestnikami wypadków

W ubiegłym roku ciężarówki brały udział w 3377 wypadkach drogowych na polskich drogach. W 2006 roku tego typu zdarzeń był ponad 7,6 tys. – wynika z raportu opracowanego na potrzeby akcji „Profesjonalni

Motoryzacja 0 Comments

Miasto planuje rozbudowę węzłów komunikacyjnych i linii tramwajowych

Zgodnie z harmonogramem, w 2019 roku mają być gotowe dwa kolejne odcinki II linii warszawskiego metra. Po trzy stacje na Woli i Targówku powstaną łącznym kosztem 2,2 mld zł. Stołeczny Ratusz pracuje obecnie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź