Ośrodek odwykowy leczenia uzależnień – jaki wybrać?

Ośrodek odwykowy leczenia uzależnień – jaki wybrać?

Prawo w Polsce przewiduje możliwość leczenia refundowanego przez NFZ zaburzeń związanych z uzależnieniami od narkotyków, alkoholu, substancji odurzających, a także zachowań behawioralnych takich jak zakupoholizm czy pracoholizm.

Jak wygląda odwyk na NFZ?

Z leczenia na NFZ mogą skorzystać także wszystkie te osoby, które nie posiadają obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego. Jest to zatem jedna z największych zalew tego typu leczenia państwowego. Jednakże konieczne jest podjęcie wcześniejszego leczenia psychiatrycznego, aby na tej podstawie lekarz mógł wystawić skierowanie, które staje się niezbędnym dokumentem na podstawie którego pacjent otrzyma miejsce w centrum leczenia uzależnień. Co więcej w przypadku publicznego leczenia uzależnień pacjent ma możliwość wyboru czy chce skorzystać z trybu stacjonarnego, dziennego czy też ambulatoryjnego. Zgodnie z powszechną opinię specjalistów za najbardziej efektowne uznaje się leczenie stacjonarne. Tym samym kierowani są na nici pacjenci, którzy znajdują się w najbardziej zaawansowanym stadium uzależnienia. Świadczenie na NFZ obejmuje bardzo szeroki zakres nie tylko program terapeutyczny, lecz także wyżywienie, konsultacje, leczenie, badania, edukację, czy też korzystanie z wyrobów medycznych. Niestety jednak publiczne ośrodki terapii nie oferują tak wysokich standardów pobytu jak w przypadku środków prywatnych. Co więcej zazwyczaj jest w nich tylko ograniczona liczba dodatkowych zajęć rekreacyjnych dla pacjentów. Jednakże można odnaleźć także ośrodki prywatnego leczenia alkoholizmu czy też innych uzależnień, które przyjmują pacjentów także w ramach NFZ. W Dużym minusem terapii przez NFZ i jest konieczność długoterminowego oczekiwania w kolejce na miejsce w ośrodku. Czasem może być to nawet kilka miesięcy. Jest to zatem bardzo niekorzystne dla pacjenta, zwłaszcza takiego, który znajduje się W zaawansowanym stadium choroby, gdyż w ciągu tego czasu jego stan może się znacznie pogorszyć.

Jak wygląda odwyk w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień?

Ośrodki prywatne zapewniają znacznie lepsze warunki pobytu pacjentów, charakteryzujący się dużo wyższym standardem, a także maksymalną dyskrecją. Placówki prywatne uwzględniają wszystkie potrzeby pacjenta, myśląc nie tylko o tym, aby wyleczyć z uzależnienia, lecz również aby zapewnić jak najlepsze warunki pobytu w ośrodku. Dlatego też gdy większości przypadków placówki prywatne znajdują się bardzo urokliwej lokalizacji, która najczęściej posiada dodatkowe tereny rekreacyjne, dużą ilość zieleni, bliskość natury, jeziora, lasu, lub innych atrakcyjnych botanicznie terenów. Dzięki temu możliwe jest realizowanie zajęć ruchowych na świeżym powietrzu, a także dodatkowych zabiegów. Ten samym ogromną zaletą prywatnych klinik odwykowych jest najwyższy standard pobytu pacjenta, pełne dostosowanie do jego potrzeb, indywidualne warunki egzystencjalne. Co więcej prywatne ośrodki charakteryzują się dużo większą dostępnością aniżeli ośrodki refundowany na NFZ dzięki czemu pacjenci nie muszą oczekiwać wiele miesięcy na przyjęcie do ośrodka. Niekwestionowaną zaletą ośrodków prywatnych jest także trzymanie maksymalnej dyskrecji, aby pobyć danego pacjenta w ośrodku utrzymany został w tajemnicy. Dla wielu pacjentów jest to niezwykle ważne, zwłaszcza dla tych, którzy mają wysokie stanowiska i pragną dbać o swoją reputację. Dodatkowo prywatne ośrodki zapewniają dużą ilość zajęć dodatkowych, możliwość rozwijania pasji sportowych, a jednocześnie wypoczynku. Jednakże wadą prywatnych ośrodków odwykowych jest konieczność finansowania pobytu. W niektórych przypadkach koszty mogą być bardzo wysokie, zależy te od długości terapii, a także jej charakteru.

Dobry ośrodek leczenia uzależnień – ranking

Wybierając prywatny ośrodek leczenia uzależnień można liczyć na najwyższe standardy obsługi, a ponadto komfortowy pobyt. Sprawdź ranking ośrodków terapeutycznych na stronie https://osrodkiterapeutyczne.pl/. Wśród najlepszych prywatnych ośrodków leczenia uzależnień znajdują się PCTU Koninki. Leczenie odbywa się tam w zgodzie z naturą, w niezwykle urokliwym miejscu, otoczonym lasami i niesamowitą przyrodą. Doskonały jest także ośrodek NZOZ Medox który charakteryzuje się bardzo szeroką ofertą leczenia. Terapie dedykowane są nie tylko narkomanii czy też alkoholizmowi, lecz także depresji oraz innym zaburzeniom psychicznym. Niezwykle cenione przez pacjentów jest także Ośrodek Terapii „Oaza”. Odznacza się on bardzo profesjonalną obsługą pacjentów, a także wieloletnim doświadczeniem w organizowaniu terapii w formie stacjonarnej oraz ambulatoryjnej. Niezwykle ceniony jest także Ośrodek Terapii „Terapie od zaraz”. Można tam uzyskać profesjonalne wsparcie i to w bardzo krótkim czasie, bez konieczności oczekiwania w kolejce.

Previous Thames British School – zapewnij swojemu dziecku najlepszą przyszłość
Next Ile kosztuje żłobek w Warszawie?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

ULTRA DYŻURNY

Dla dyżurnego komendy w Starych Babicach podkomisarza Arkadiusza Chodorowskiego nie ma dystansu nie do przebiegnięcia. 11 czerwca ukończył najtrudniejszy bieg, jaki odbywa się w naszym kraju – słynny bieg Rzeźnika.

Wiadomości 0 Comments

KOMENDANCI Z WIZYTĄ U RANNEGO POLICJANTA

Komendant Stołeczny Policji mł. insp. dr Rafał Kubicki wraz z zastępcą podinsp. Andrzejem Krajewskim odwiedzili w szpitalu policjanta, który odniósł obrażenia podczas policyjnych działań skierowanych przeciwko złodziejom samochodów. Obaj życzyli

Wiadomości 0 Comments

Wszywki a inne metody leczenia alkoholizmu

Uzależnienie od alkoholu stanowi spory problem społeczny, socjoekonomiczny i zdrowotny, zarówno dla samego chorego, jak i jego rodziny. W wielu przypadkach chęć zmiany i motywacja do rzucenia alkoholu jest na

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź