Jak w prosty sposób zorganizować przyjęcie komunijne?

Jak w prosty sposób zorganizować przyjęcie komunijne?

Komunia jest ważnym wydarzeniem w życiu dzieci i ich rodziców. Wiąże się nie tylko z uroczystą ceremonią w kościele. Oznacza też przyjęcie, podczas którego bliscy krewni mogą spotkać się przy wspólnym stole, jeszcze bardziej uświetniając ten dzień swoją obecnością, prezentami i życzeniami.

Aby impreza wypadła idealnie, trzeba zadbać o wiele jej aspektów, począwszy od wygodnych miejsc dla gości, po dopasowane do nich menu. Samodzielne przygotowanie imprezy komunijnej stanowi spore wyzwanie, dlatego warto skorzystać z wygodnych rozwiązań, takich jak catering na komunie.

Zdecyduj, czy przyjęcie organizujesz w domu, czy w restauracji

Organizacja komunii wymaga czasu, inwencji i kreatywności. Dlatego wiele osób decyduje się na wynajęcie sali w restauracji, koncentrując całą energię na dziecku i jego przygotowaniach do uroczystości.

Oczywiście powierzenie kwestii przyjęcia w ręce profesjonalistów ma swoje zalety, jednak wiąże się też z kilkoma niedogodnościami. Jednym z nich jest ograniczenie swobody gości, którzy często są zmuszeni do siedzenia wiele godzin przy stole.

Przyjęcie komunijne nie musi odbywać się w lokalu, w którym trzeba się liczyć z wysokimi cenami, ograniczoną prywatnością (często w jednej restauracji odbywają się dwa przyjęcia w tym samym czasie), czy też stosunkowo krótkim czasem trwania imprezy. Pod tym względem organizacja komunii w domu ma znaczną przewagę!

Twoi goście poczują się swobodniej i będą mogli odejść od stołu w każdej chwili, gdy zacznie im dokuczać zmęczenie. Ciekawym pomysłem jest wspólny poobiedni spacer, zwłaszcza że dziecko po południu musi po raz drugi wybrać się do kościoła.

Zaplanuj wydarzenie z wyprzedzeniem

Jeśli planujesz przyjęcie komunijne w Warszawie i chcesz, aby odbyło się w domu, pomyśl o tym na kilka miesięcy wcześniej. Pierwszym krokiem zawsze jest ułożenie listy gości, których zaprosisz. Twoje dalsze plany będą wiązać się z tym, czy na liście będą osoby przyjezdne z daleka albo takie, które mają specyficzne upodobania kulinarne.

Liczba gości stanowi podstawę do organizacji miejsc przy stole. Musisz zaplanować rozsadzenie gości, sprawdzić, czy Twój stół wszystkich pomieści i czy masz wystarczającą liczbę krzeseł. Na miesiąc czy dwa przed komunią jest jeszcze czas na wypożyczenie mebli od sąsiadów, czy w profesjonalnej wypożyczalni.

Musisz też zadbać o naczynia, nakrycie stołu i dekoracje kwiatowe, które warto wcześniej zamówić w kwiaciarni. Wcześniej musisz też zamówić tort na komunię, jeśli nie pieczesz go osobiście.

Zaangażuj bliskich do pomocy

Pamiętaj, że w dniu komunii najważniejsze jest Twoje dziecko i to jemu musisz poświęcić czas. Bliskość rodzica pozwoli mu opanować stres i przeżywać radość z wydarzenia. Jeśli więc organizujesz przyjęcie w domu, zapewnij sobie pomoc bliskich osób.

Wcześniej ustal z nimi, jak mają ustawić stoły i dekoracje. Aby zyskać pewność, że wszystko będzie zrobione właściwie, przeprowadź z nimi próbę generalną stołu na kilka dni wcześniej. Bliscy mogą też uczestniczyć w podawaniu posiłków – zwłaszcza jeśli w przyjęciu bierze udział znaczna liczba gości.

Podczas domowych przyjęć komunijnych atmosfera jest wyjątkowo przyjazna. Dawno niewidziani krewni chętnie zaangażują się w sprzątanie po imprezie, tym bardziej, jeśli zaproponujesz im nocleg.

Ustal menu lub skorzystaj z oferty firmy cateringowej

Trudno wyobrazić sobie przyjęcie komunijne bez odpowiedniego menu. Powinno ono uwzględniać upodobania kulinarne wszystkich gości, dlatego na stole nie może zabraknąć potraw wegetariańskich, ryb, mięs i warzyw.

Gotowanie i pieczenie ciast to jeden z najczęstszych powodów, dla których rodzice decydują się na wynajęcie lokalu. Istnieje jednak prosta i wygodna alternatywa – catering. Komunie zazwyczaj odbywają się w godzinach dopołudniowych, dlatego niezbędne jest zaplanowanie obiadu.

Organizując przyjęcie komunijne w Warszawie, możesz skorzystać z oferty firmy Willa Catering, która oferuje catering na komunie. Menu obejmuje kilka zestawów dań obiadowych i przekąsek, dzięki czemu możesz dopasować wybór do preferencji swoich gości.

Firma przygotowuje też torty komunijne, dzięki czemu nie musisz zamawiać ich w cukierni. Organizacja komunii w Warszawie z cateringiem jest wygodna, komfortowa i elegancka. Gościom zapewnisz nie tylko wyśmienite jedzenie, ale też dyskretną, profesjonalną obsługę.

Ofertę cateringu komunijnego znajdziesz na stronie http://wilgacatering.pl/catering-chrzciny-komunie/

Previous Ile kosztuje żłobek w Warszawie?
Next Studia pielęgniarskie w Warszawie - rekrutacja 2022

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Odkryj skuteczne metody rehabilitacji w Centrum Terapii Mięśniowo-Powięziowej Holistic Warszawa

W czym holistyczna terapia manualna jest lepsza od standardowych metod rehabilitacji? Z czystym sumieniem możemy powiedzieć, że przy manipulacji powięzi jest to jedyne słuszne rozwiązanie. Zobacz, jak współczesne formy fizjoterapii

Kultura 0 Comments

Odkrywanie uroku miast w ręcznie malowanych obrazach

Miasta, z ich złożoną architekturą i tętniącym życiem, od dawna były inspiracją dla artystów. Ręcznie malowane obrazy miejskie oferują unikalne spojrzenie na urbanistyczny krajobraz, odzwierciedlając zarówno jego fizyczny wygląd, jak

Life&Style 0 Comments

Odmień swój ogród na wiosnę!

Wraz z pojawieniem się pierwszych cieplejszych dni, wiele osób zastanawia się nad pracami ogrodowymi, ale może to być czas, w którym zostaną wprowadzone poważniejsze zmiany. Wygląd ogrodu nie tylko powinien

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź