Jak w prosty sposób zorganizować przyjęcie komunijne?

Jak w prosty sposób zorganizować przyjęcie komunijne?

Komunia jest ważnym wydarzeniem w życiu dzieci i ich rodziców. Wiąże się nie tylko z uroczystą ceremonią w kościele. Oznacza też przyjęcie, podczas którego bliscy krewni mogą spotkać się przy wspólnym stole, jeszcze bardziej uświetniając ten dzień swoją obecnością, prezentami i życzeniami.

Aby impreza wypadła idealnie, trzeba zadbać o wiele jej aspektów, począwszy od wygodnych miejsc dla gości, po dopasowane do nich menu. Samodzielne przygotowanie imprezy komunijnej stanowi spore wyzwanie, dlatego warto skorzystać z wygodnych rozwiązań, takich jak catering na komunie.

Zdecyduj, czy przyjęcie organizujesz w domu, czy w restauracji

Organizacja komunii wymaga czasu, inwencji i kreatywności. Dlatego wiele osób decyduje się na wynajęcie sali w restauracji, koncentrując całą energię na dziecku i jego przygotowaniach do uroczystości.

Oczywiście powierzenie kwestii przyjęcia w ręce profesjonalistów ma swoje zalety, jednak wiąże się też z kilkoma niedogodnościami. Jednym z nich jest ograniczenie swobody gości, którzy często są zmuszeni do siedzenia wiele godzin przy stole.

Przyjęcie komunijne nie musi odbywać się w lokalu, w którym trzeba się liczyć z wysokimi cenami, ograniczoną prywatnością (często w jednej restauracji odbywają się dwa przyjęcia w tym samym czasie), czy też stosunkowo krótkim czasem trwania imprezy. Pod tym względem organizacja komunii w domu ma znaczną przewagę!

Twoi goście poczują się swobodniej i będą mogli odejść od stołu w każdej chwili, gdy zacznie im dokuczać zmęczenie. Ciekawym pomysłem jest wspólny poobiedni spacer, zwłaszcza że dziecko po południu musi po raz drugi wybrać się do kościoła.

Zaplanuj wydarzenie z wyprzedzeniem

Jeśli planujesz przyjęcie komunijne w Warszawie i chcesz, aby odbyło się w domu, pomyśl o tym na kilka miesięcy wcześniej. Pierwszym krokiem zawsze jest ułożenie listy gości, których zaprosisz. Twoje dalsze plany będą wiązać się z tym, czy na liście będą osoby przyjezdne z daleka albo takie, które mają specyficzne upodobania kulinarne.

Liczba gości stanowi podstawę do organizacji miejsc przy stole. Musisz zaplanować rozsadzenie gości, sprawdzić, czy Twój stół wszystkich pomieści i czy masz wystarczającą liczbę krzeseł. Na miesiąc czy dwa przed komunią jest jeszcze czas na wypożyczenie mebli od sąsiadów, czy w profesjonalnej wypożyczalni.

Musisz też zadbać o naczynia, nakrycie stołu i dekoracje kwiatowe, które warto wcześniej zamówić w kwiaciarni. Wcześniej musisz też zamówić tort na komunię, jeśli nie pieczesz go osobiście.

Zaangażuj bliskich do pomocy

Pamiętaj, że w dniu komunii najważniejsze jest Twoje dziecko i to jemu musisz poświęcić czas. Bliskość rodzica pozwoli mu opanować stres i przeżywać radość z wydarzenia. Jeśli więc organizujesz przyjęcie w domu, zapewnij sobie pomoc bliskich osób.

Wcześniej ustal z nimi, jak mają ustawić stoły i dekoracje. Aby zyskać pewność, że wszystko będzie zrobione właściwie, przeprowadź z nimi próbę generalną stołu na kilka dni wcześniej. Bliscy mogą też uczestniczyć w podawaniu posiłków – zwłaszcza jeśli w przyjęciu bierze udział znaczna liczba gości.

Podczas domowych przyjęć komunijnych atmosfera jest wyjątkowo przyjazna. Dawno niewidziani krewni chętnie zaangażują się w sprzątanie po imprezie, tym bardziej, jeśli zaproponujesz im nocleg.

Ustal menu lub skorzystaj z oferty firmy cateringowej

Trudno wyobrazić sobie przyjęcie komunijne bez odpowiedniego menu. Powinno ono uwzględniać upodobania kulinarne wszystkich gości, dlatego na stole nie może zabraknąć potraw wegetariańskich, ryb, mięs i warzyw.

Gotowanie i pieczenie ciast to jeden z najczęstszych powodów, dla których rodzice decydują się na wynajęcie lokalu. Istnieje jednak prosta i wygodna alternatywa – catering. Komunie zazwyczaj odbywają się w godzinach dopołudniowych, dlatego niezbędne jest zaplanowanie obiadu.

Organizując przyjęcie komunijne w Warszawie, możesz skorzystać z oferty firmy Willa Catering, która oferuje catering na komunie. Menu obejmuje kilka zestawów dań obiadowych i przekąsek, dzięki czemu możesz dopasować wybór do preferencji swoich gości.

Firma przygotowuje też torty komunijne, dzięki czemu nie musisz zamawiać ich w cukierni. Organizacja komunii w Warszawie z cateringiem jest wygodna, komfortowa i elegancka. Gościom zapewnisz nie tylko wyśmienite jedzenie, ale też dyskretną, profesjonalną obsługę.

Ofertę cateringu komunijnego znajdziesz na stronie http://wilgacatering.pl/catering-chrzciny-komunie/

Previous Ile kosztuje żłobek w Warszawie?
Next Studia pielęgniarskie w Warszawie - rekrutacja 2022

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Nerwica zawodowa, czyli jaka?

Choć pojęcie „nerwica zawodowa” na stałe weszło do powszechnego obiegu, trzeba wiedzieć, że jej objawy mogą być całkowicie różne. W obecnych czasach bardzo wiele osób pracuje w stresie, co przyczynia

Life&Style 0 Comments

Lubię korzystać ze spa, ale to wymaga zaplecza finansowego i czasu

Dziennikarka nie przywiązuje wagi do domowych zabiegów pielęgnacyjnych. Od lat używa tylko jednego, uniwersalnego kremu do twarzy. Chciałaby natomiast częściej korzystać z zabiegów w ośrodkach spa. Twierdzi jednak, że wymaga to dużych nakładów

Life&Style 0 Comments

Jak sprawić, by lakier do paznokci szybciej wysychał?

Wysychanie tradycyjnego lakieru, który nie wymaga naświetlania lampą UV, może trwać nawet kilkadziesiąt minut. Istnieją sposoby, aby przyspieszyć proces schnięcia. Wszyscy dobrze wiemy, że w dzisiejszych czasach większość ludzi unika

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź