Studia pielęgniarskie w Warszawie – rekrutacja 2022

Studia pielęgniarskie w Warszawie – rekrutacja 2022

Studia pielęgniarskie cieszą się coraz większą popularności wśród absolwentów liceów. Skąd takie zainteresowanie tym kierunkiem? Jak wygląda rekrutacja na studia pielęgniarskie w Warszawie?

Dlaczego warto wybrać studia pielęgniarskie?

Pielęgniarstwo to niezwykle przyszłościowy kierunek. Pandemia ukazała, jak ważna jest rola zawodów medycznych. Obecnie zawód ten jest coraz bardziej ceniony przez społeczeństwo, a zarobki pielęgniarzy coraz wyższe. Kolejną zaletą jest poczucie bezpieczeństwa. Absolwenci nie mają trudności ze znalezieniem pracy w zawodzie. Pielęgniarze są potrzebni, począwszy od takich miejsc, jak żłobki dla dzieci, skończywszy na bloku operacyjnym. Zawód pielęgniarza lub pielęgniarki jest stworzony dla osób z prawdziwym powołaniem. Osoby, które od zawsze marzyły o pracy w służbie medycznej, są zainteresowane zagadnieniami z zakresu m.in. anatomii oraz farmakologii, czują, że mają duże pokłady empatii, a pomoc innym może być sensem ich życia, zdecydowanie powinny rozważyć ten kierunek studiów. Pracownicy w tym zawodzie często przyznają, iż czasem patrzenie na zmagania pacjenta z ciężką chorobom jest dużym obciążeniem dla psychiki, lecz satysfakcja i radość odczuwana, gdy podopieczny robi postępy w leczeniu, jest doświadczeniem, które ciężko by było powtórzyć, pracując w zawodach niezwiązanych z medycyną i pracą z pacjentem. Osoby po pielęgniarstwie nie koniecznie muszą wiązać swoją przyszłość z mieszaniem w Polsce. Wielu pielęgniarzy decyduje się również na prace za granicą np.: w Niemczech. Kierunek ten również zrzesza ludzi z prawdziwą pasją i chęcią niesienia pomocy. Duży wybór specjalizacji sprawia, że każdy znajdzie właściwą dla siebie niszę w zawodzie.

Studia pielęgniarskie w Warszawie —oferta

Pielęgniarstwo jest oferowane w Warszawie przez takie uczelnie, jak:

– Mazowiecka Uczelnia Medyczna,

– Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego

– Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie i

– Warszawskim Uniwersytecie Medycznym

Studenci mogą rekrutować jedynie na studia licencjackie lub pójść o krok dalej i zdecydować się również na studia, które skończą z tytułem magistra.  W celu zdania każdego z wymienionych stopni absolwent musi się wykazać zarówno wiedzą teoretyczną, jak i praktyczną. Podstawowym warunkiem na przyjęcie absolwenta szkoły średniej na pielęgniarstwo jest otrzymanie świadectwa dojrzałości świadczącego o zdanej maturze. W rekrutacji mogą liczyć się przedmioty ścisłe, jak biologia, chemia, fizyka i matematyka oraz językowe — chodzi zarówno o język polski, jak i języki obce. W przypadku studiów płatnych i niestacjonarnych warunkiem może być również uiszczenie odpowiedniej opłaty. Student w tym zakresie ma do wyboru system ratalny lub uiszczenie jednorazowej opłaty. Oprócz kontynuowania studiów w Warszawie przyszli studenci będą mogli aplikować już po 1 semestrze na program Erasmus pozwalający kontynuować je w wybranym przez nich kraju.

Previous Jak w prosty sposób zorganizować przyjęcie komunijne?
Next Jak działają probiotyki?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

6 LIPCA 2017 – WAŻNA INFORMACJA DLA UCZESTNIKÓW SPOTKANIA Z PREZYDENTEM USA NA PLACU KRASIŃSKICH W WARSZAWIE

6 lipca br. o godz. 13:00 w Warszawie na placu Krasińskich przemówienie wygłosi Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald J. Trump. Kierowcy autokarów, którymi do stolicy przybędą zorganizowane grupy osób chcących uczestniczyć

Wiadomości 0 Comments

WOLNIEJ ZNACZY BEZPIECZNIEJ – DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ”

Policjanci stołecznego wydziału ruchu drogowego i komend powiatowych prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Prędkość”. Przy wykorzystaniu wideorejestratorów i ręcznych mierników prędkości sprawdzą, czy kierowcy nie łamią przepisów dotyczących dozwolonej prędkości.

Wiadomości 0 Comments

Dieta pudełkowa – dla kogo będzie dobra?

Mnóstwo osób rozczarowało się dietami dostępnymi w internecie, jakie niemal zawsze doprowadzają do efektu jojo. Chociaż podczas rygorystycznych diet waga spada gwałtownie, to nie jedynie odbija się to niekorzystnie na

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź