Jak naprawić usterki w Macbooku?

Jak naprawić usterki w Macbooku?

MacBooks są niezbędne urządzenia dla wielu ludzi w pracy. Są to potężne maszyny i można ich używać z niczego tak prostego, jak pisanie dokumentu do uruchamiania kodów i symulacji graficznych. Sprawdź nasz przewodnik jak naprawić usterki w Macbooku.

Jak naprawić usterki w Macbooku?

Ten problem z migotaniem ekranu nie jest specyficzny dla jednego modelu MacBooka lub technologii wyświetlania. Jest on uniwersalny zarówno dla wyświetlaczy Retina i non-Retina. Zapoznaj się z naszym przewodnikiem Jak naprawić migotanie i błyszczenie ekranu MacBooka, aby uzyskać wszystkie szczegóły.

Więc przyczyną może być coś takiego jak niekompatybilność niskiego poziomu lub jakiś błąd oprogramowania między macOS i GPU (Graphical Processing Unit). Aby to naprawić, trzeba będzie trochę pomajstrować i zresetować kilka rzeczy głęboko na poziomie systemowym. Należą do nich kontrolery pamięci i sama pamięć.

Inną przyczyną problemu migotania ekranu może być wadliwy wyświetlacz, w tym przypadku będziesz musiał skontaktować się z Apple. Możesz sprawdzić, czy jest to wadliwy wyświetlacz, podłączając zewnętrzny wyświetlacz do MacBooka.

Jeśli migotanie nadal występuje, to najprawdopodobniej jest to błąd lub problem niekompatybilności. Możesz wypróbować następujące poprawki, korzystając z przewodnika krok po kroku. Są to proste poprawki i nie zajmą więcej niż kilka minut dla każdej metody.

Zrestartuj MacBooka

Ilekroć coś pójdzie nie tak z urządzeniem elektronicznym, po prostu ponowne uruchomienie urządzenia prawdopodobnie go naprawić. Dzieje się tak dlatego, że każdy błąd lub problem, który pojawił się podczas korzystania z MacBooka, po prostu się naprawi.

Ponowne uruchomienie rozwiązuje także wszelkie problemy związane z niekompatybilnością. Po ponownym uruchomieniu MacBook ponownie połączy się z całym sprzętem i wszystko wróci do normy.

Aby ponownie uruchomić komputer Mac:

  • Upewnij się, że zapisałeś całą swoją pracę i zamknąłeś wszystkie otwarte aplikacje.
  • Kliknij ikonę Apple na pasku menu.
  • Wybierz opcję Restart.
  • Naciśnij Restart, aby potwierdzić.

Poczekaj, aż Twój Mac uruchomi się ponownie i spróbuj go użyć, a jeśli problem z migotaniem nadal występuje, sprawdź inne metody poniżej, jedna po drugiej.

Zaktualizuj system macOS

Aktualizacje są niezbędnym elementem zapewniającym sprawne działanie urządzeń – dotyczy to także MacBooków. Aktualizacje nie tylko udostępniają nowe funkcje, poprawiają bezpieczeństwo, ale także usuwają wszystkie błędy i rozwiązują znane problemy. Dlatego tak ważne jest terminowe aktualizowanie MacBooka.

Aby zaktualizować MacBooka, wykonaj następujące kroki:

  • Otwórz Preferencje systemowe na swoim MacBooku.
  • Wybierz opcję Uaktualnienie oprogramowania.
  • Kliknij na Uaktualnij, jeśli nowa wersja oprogramowania jest dostępna do pobrania.

Po zaktualizowaniu oprogramowania sprawdź, czy usunęło ono problem migotania ekranu w MacBooku. Jeśli nie, przejdź do następnej metody.

Wyłącz automatyczne przełączanie grafiki

MacBooki Pro są wyposażone w dwa układy graficzne. Układy te przełączają się między sobą, aby mogły pracować wydajnie. Sprawdź nasz przewodnik Jak naprawić migotanie i błyszczenie ekranu MacBooka, aby poznać wszystkie szczegóły.

 Gdy robisz coś intensywnego graficznie, wykorzystywany jest mocniejszy układ GPU. Z drugiej strony, do zadań takich jak przeglądanie stron WWW czy oglądanie wideo wykorzystywany jest układ GPU o niższej mocy.

Takie przełączanie jest przydatne, ponieważ pozwala oszczędzać baterię i jednocześnie szybko wykonywać pracę. Jednak takie przełączanie może powodować problemy, jeśli oprogramowanie będzie działać nieprawidłowo.

Możesz wyłączyć tę funkcję, jeśli chcesz. Więc jeśli ta funkcja jest przyczyną problemu z migotaniem ekranu. Aby ją wyłączyć:

  • Otwórz Preferencje systemowe na swoim MacBooku.
  • Przejdź do opcji Oszczędzanie energii i kliknij na nią.

Dotyczy to tylko użytkowników MacBooków Pro z dwoma układami graficznymi.

Uruchom ponownie komputer Mac w trybie bezpiecznym

Każda z powyższych metod powinna zadziałać, ale jeśli tak się nie stało, możesz podjąć ostatnią próbę samodzielnego rozwiązania problemu, uruchamiając ponownie MacBooka w trybie bezpiecznym. Spowoduje to aktywację tylko najważniejszych funkcji komputera Mac i ustabilizuje wydajność karty graficznej.

  • Aby ponownie uruchomić MacBooka w trybie bezpiecznym, wykonaj następujące kroki:
  • Wyłącz zasilanie MacBooka.
  • Teraz włącz MacBooka, trzymając wciśnięty klawisz Shift.
  • Zwolnij klawisz Shife, gdy zostaniesz poproszony o zalogowanie się do MacBooka.

Jeśli problem z migotaniem ekranu nie występuje, gdy jesteś w trybie bezpiecznym, możesz wyłączyć MacBooka i włączyć go ponownie normalnie. Powinno to rozwiązać problem migotania ekranu również w trybie normalnym.

Skorzystaj z profesjonalnego serwisu Apple

Jeśli nie udało Ci się rozwiązać problemu za pomocą żadnej z powyższych metod, problem może dotyczyć samego wyświetlacza. Może to być luźne złącze lub uszkodzony wyświetlacz. Niezależnie od tego, co to jest, najlepiej skontaktować się z serwisem urządzeń Apple, gdzie naprawimy wszelkie usterki w macbooku.

Previous Jak wykonać sufit podwieszany? Wykonanie krok po kroku
Next Wędzarnia z beczki. Jak zrobić prostą wędzarnię i mieć własne wędzonki

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Stolica stawia na innowacje

Władze stolicy chcą wprowadzać innowacyjne rozwiązania technologiczne w przestrzeni miejskiej, aby ułatwiać życie mieszkańców oraz stwarzać lepsze warunki do inwestowania. W przyszłym roku priorytetem ma być m.in. realizacja opartego o internet rzeczy systemu

Strefa Biznesu 0 Comments

Jak zabezpieczyć rynny przed zamarzaniem za pomocą kabli grzewczych?

Kable grzewcze do rynien są szeroko stosowane w celu ochrony przed oblodzeniem i zamarzaniem. Są to wysoce skuteczne środki zabezpieczające, które zapobiegają powstawaniu lodu i są tanie w eksploatacji. Kable

Strefa Biznesu 0 Comments

W Warszawie powstało pierwsze w Polsce centrum głosu dla profesjonalistów

Schorzenia aparatu mowy i problemy z emisją głosu to częste dolegliwości m.in. mówców, śpiewaków i nauczycieli. Do skutecznego leczenia niezbędna jest szybka diagnoza. W Warszawie otwarto właśnie Centrum Głosu dla Profesjonalistów MEDINCUS, gdzie można

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź