Dotacje z ZUS na BHP – uzyskaj pomoc od EHS Consulting

Dotacje z ZUS na BHP – uzyskaj pomoc od EHS Consulting

Przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy są ściśle określone m.in .w kodeksie pracy, a dokładnie artykule 237. Nasz pracodawca ma obowiązek, przed dopuszczeniem do pracy, zapewnić przeszkolenie pracownika w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Z kolei rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy  z dnia 27 lipca 2004 r. określa m.in. zasady szkolenia w dziedzinie BHP oraz wymagania dotyczące treści i realizacji programu. Dzięki tym uregulowanym przepisom pracodawca może zapewnić swoim pracownikom bezpieczne miejsce pracy, a także wyeliminować ryzyko wystąpienia wypadków i chorób zawodowych. Pomóc w tym może dotacja z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na poprawę warunków pracy.

Dofinansowanie z ZUS – potrzebujesz środków finansowych na zakup sprzętu? Skorzystaj z pomocy EHS Consulting

Dotacje ZUS na BHP dostępne są dla każdej wielkości firm. Celem tego programu jest poprawa BHP, a dokładnie zmniejszenie zagrożenia wypadkami i zredukowania niekorzystnego oddziaływania czynników ryzyka na stanowisko pracy. Jednak, aby móc otrzymać wsparcie finansowe, należy spełnić kilka warunków:

  • nie zalegać z płatnościami składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne,
  • nie zalegać z jakimikolwiek podatkami,
  • firma nie może znajdować się w stanie upadłości, likwidacji, postępowania upadłościowego, układowego z wierzycielami oraz pod zarządem komisarycznym,
  • minął okres 3 lat od dnia otrzymania ostatniego dofinansowania z ZUS.

Z EHS Consulting otrzymasz fachową pomoc ekspertów w zakresie kompleksowego opracowania wniosku od A do Z na poprawę warunków pracy. Wniosek powinien zostać przygotowany w najdrobniejszym szczególe. Podlega on ocenie merytorycznej przez Centralny Instytut Ochrony Pracy-Państwowy Instytut Badawczy.

Jakie sprzęty obejmuje dotacja z ZUS? Przykładowe urządzenia 

Warunki otrzymania dotacji są nam znane. Przejdźmy zatem do kolejnego punktu. Przedsiębiorca, który dostanie dofinansowanie, może skorzystać z zakupu, m.in. klimatyzacji, oświetlenia, remontu wentylacji, wciągarki budowlanej, podnośnika koszowego, windy dekarskiej czy wózka widłowego. Mają one służyć do zabezpieczeń przed upadkiem z wysokości, poprawić warunki pracy na stanowiskach oraz jej komfort. Małe firmy, do 9 pracowników, mogą liczyć nawet na zwrot 90% kosztów inwestycji.

Szkolenia BHP wstępne i okresowe online – EHS Consulting

Chcesz poprawić warunki bezpieczeństwa i higieny pracy, uzyskać dofinansowanie, a dodatkowo przeszkolić swoich pracowników? Szkolenie BHP w Warszawie z EHS Consulting odbywać się może w formie stacjonarnej i online. Pomagamy wdrożyć wysokie standardy bezpiecznej pracy w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach. Oferujemy kompleksowe doradztwo, praktyczne kursy i szkolenia z pierwszej pomocy oraz outsourcing i nadzór BHP. 

Dołącz do zadowolonych firm, które już skorzystały z pomocy EHS Consulting i poprawiły jakość oraz bezpieczeństwo pracy w swoim zakładzie. Zadbaj o swoich pracowników, aby zapobiec ewentualnym wypadkom w miejscu pracy. 

Previous Globusy jako ważna pomoc edukacyjna
Next Kiedy warto udać się do proktologa?

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Jak wybrać odpowiedni kolor i wystrój lad recepcyjnych?

Każda profesjonalna firma, z siedzibą otwartą dla klientów powinna posiadać recepcję. Ta z kolei jest wizytówką przedsiębiorstwa, ponieważ to z tym miejscem, jako pierwszym mają kontakt osoby z zewnątrz. Warto

Strefa Biznesu 0 Comments

Jak wykorzystać projektowanie stron do budowania marki

Dla wielu firm w dzisiejszych czasach, widoczność online jest integralną częścią ich strategii marketingowej. Siła dobrej marki polega na tym, aby stać się rozpoznawalnym i zapadać w pamięć, zanim klient

Strefa Biznesu 0 Comments

Zainteresowanie inwestorów Warszawą rośnie

Zainteresowanie inwestorów stolicą jest coraz większe. Władze miasta prowadzą rozmowy z firmami, które chcą wejść na warszawski rynek. Nowe miejsca pracy mogą powstać w usługach, finansach, ale także w nowych technologiach. Rocznie w Warszawie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź