USIŁOWAŁ DOKONAĆ ROZBOJU NA POCZCIE

USIŁOWAŁ DOKONAĆ ROZBOJU NA POCZCIE

Wczoraj kilka minut po 20.00 do jednego z urzędów pocztowych na warszawskim Żoliborzu wtargnął mężczyzna i zagroził znajdującym się wewnątrz pracownikom i klientom, żądając wydania pieniędzy. Napastnik został po przeprowadzonych przez policjantów negocjacjach zatrzymany i przewieziony do jednostki policji. Okazał się nim 37-letni mężczyzna. Policjanci prowadzą w tej sprawie intensywne czynności. Wkrótce zostaną przesłuchani świadkowie tego zajścia. O ostatecznym charakterze przedstawionych zarzutów zdecyduje prokurator.

Wczoraj kilka minut po 20.00 do jednego z urzędów pocztowych na warszawskim Żoliborzu wtargnął mężczyzna i zagroził znajdującym się wewnątrz pracownikom i klientom, żądając wydania pieniędzy.

Powiadomione o zaistniałej sytuacji patrole policyjne niezwłocznie pojawiły się na miejscu zdarzenia. Policjanci ustalili, że napastnik ma przy sobie przedmioty przypominające broń, którymi groził zarówno pracownikom poczty, jak i interesantom, w tym rodzinie z małym dzieckiem.

Funkcjonariusze szybko zebrali wiedzę niezbędną do podjęcia działań. Dynamicznie, ale z zachowaniem wszelkich środków ostrożności zabezpieczyli cały teren, na którym znajdował się budynek poczty, jak również wszystkie wejścia do niego tak , aby uniemożliwić napastnikowi ucieczkę.

Mężczyzna, widząc że policjanci zablokowali mu możliwość wyjścia z lokalu, zaczął szukać innej drogi ucieczki. W tym celu udał się na klatkę schodową. Tam policjanci nawiązali z nim kontakt słowny, próbując nakłonić napastnika, aby zaniechał zrealizowania swoich zamiarów. Po rozmowie i przeprowadzonych negocjacjach mężczyzna został obezwładniony i przewieziony do jednostki policji. Jednocześnie policjanci zabezpieczyli broń hukową, którą się posługiwał.

Jak ustalili funkcjonariusze, napastnikiem okazał się 37-letni mężczyzna zamieszkały poza Warszawą. Policjanci prowadzą w tej sprawie intensywne czynności. Wkrótce zostaną przesłuchani świadkowie tego zajścia.

O ostatecznym charakterze przedstawionych zarzutów zdecyduje prokurator.

Previous KOMENDANCI Z WIZYTĄ U RANNEGO POLICJANTA
Next ODNALEZIONO OBRAZ MAKSYMILIANA GIERYMSKIEGO "PATROL POLSKI 1830 ROKU" Z 1869 ROKU

Może to Ci się spodoba

Warszawa na Sygnale 0 Comments

ARESZT ZA POSIADANIE 1,5 KG AMFETAMINY

Policjanci z Komisariatu Kolejowego Policji zatrzymali na Dworcu Centralnym 43-letniego obywatela Holandii, u którego w bagażu zabezpieczyli około 1,5 kg amfetaminy, 1,23 g heroiny i 21 tabletek metadonu. Mężczyźnie przedstawiono

Warszawa na Sygnale 0 Comments

HANDLOWAŁ NIELEGALNYM ALKOHOLEM I PAPIEROSAMI

Prawie 750 sztuk papierosów oraz 13,5 litra alkoholu niewiadomego pochodzenia zabezpieczyli w jednym z północnopraskich mieszkań policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją. Jak się okazało, na

Warszawa na Sygnale 0 Comments

PODEJRZEWANY KRADŁ ZA TYSIĄCE, WPADŁ NA KRADZIEŻY… SKARPET

Dzielnicowi z Piaseczna zatrzymali 35-letniego mężczyznę podejrzewanego o dokonanie co najmniej kilku kradzieży sklepowych. Jego łupem padły między urządzenia elektroniczne za 6 tysięcy złotych, kosmetyki za ponad 2 tysiące oraz

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź