USIŁOWAŁ DOKONAĆ ROZBOJU NA POCZCIE

USIŁOWAŁ DOKONAĆ ROZBOJU NA POCZCIE

Wczoraj kilka minut po 20.00 do jednego z urzędów pocztowych na warszawskim Żoliborzu wtargnął mężczyzna i zagroził znajdującym się wewnątrz pracownikom i klientom, żądając wydania pieniędzy. Napastnik został po przeprowadzonych przez policjantów negocjacjach zatrzymany i przewieziony do jednostki policji. Okazał się nim 37-letni mężczyzna. Policjanci prowadzą w tej sprawie intensywne czynności. Wkrótce zostaną przesłuchani świadkowie tego zajścia. O ostatecznym charakterze przedstawionych zarzutów zdecyduje prokurator.

Wczoraj kilka minut po 20.00 do jednego z urzędów pocztowych na warszawskim Żoliborzu wtargnął mężczyzna i zagroził znajdującym się wewnątrz pracownikom i klientom, żądając wydania pieniędzy.

Powiadomione o zaistniałej sytuacji patrole policyjne niezwłocznie pojawiły się na miejscu zdarzenia. Policjanci ustalili, że napastnik ma przy sobie przedmioty przypominające broń, którymi groził zarówno pracownikom poczty, jak i interesantom, w tym rodzinie z małym dzieckiem.

Funkcjonariusze szybko zebrali wiedzę niezbędną do podjęcia działań. Dynamicznie, ale z zachowaniem wszelkich środków ostrożności zabezpieczyli cały teren, na którym znajdował się budynek poczty, jak również wszystkie wejścia do niego tak , aby uniemożliwić napastnikowi ucieczkę.

Mężczyzna, widząc że policjanci zablokowali mu możliwość wyjścia z lokalu, zaczął szukać innej drogi ucieczki. W tym celu udał się na klatkę schodową. Tam policjanci nawiązali z nim kontakt słowny, próbując nakłonić napastnika, aby zaniechał zrealizowania swoich zamiarów. Po rozmowie i przeprowadzonych negocjacjach mężczyzna został obezwładniony i przewieziony do jednostki policji. Jednocześnie policjanci zabezpieczyli broń hukową, którą się posługiwał.

Jak ustalili funkcjonariusze, napastnikiem okazał się 37-letni mężczyzna zamieszkały poza Warszawą. Policjanci prowadzą w tej sprawie intensywne czynności. Wkrótce zostaną przesłuchani świadkowie tego zajścia.

O ostatecznym charakterze przedstawionych zarzutów zdecyduje prokurator.

Previous KOMENDANCI Z WIZYTĄ U RANNEGO POLICJANTA
Next ODNALEZIONO OBRAZ MAKSYMILIANA GIERYMSKIEGO "PATROL POLSKI 1830 ROKU" Z 1869 ROKU

Może to Ci się spodoba

Warszawa na Sygnale 0 Comments

Najbardziej uciążliwy polski cyberprzestępca w rękach policji

Dzięki intensywnej pracy policjantów Biura do Walki z Cyberprzestępczością KGP, Komendy Rejonowej Policji Warszawa II Wydział do walki z PG oraz Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KWP w Opolu, we

Warszawa na Sygnale 0 Comments

36 zarzutów za przestępstwa narkotykowe

Dzięki materiałowi dowodowemu zebranemu przez stołecznych policjantów z wydziału do walki z przestępczością narkotykową, Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko osobom, które są podejrzane o liczne

Warszawa na Sygnale 0 Comments

ZATRZYMANI NA PARKINGU, PODCZAS USUWANIA ZABEZPIECZEŃ

Wywiadowcy z Piaseczna zauważyli, jak na parkingu przed centrum handlowym z zaparkowanego tam peugeota wyrzucane są tzw. klipsy zabezpieczające. Okazało się, że przed chwilą dwaj młodzi mieszkańcy Warszawy dokonali kradzieży

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!