ZABEZPIECZONA KONTRABANDA WYRZUCONA Z POCIĄGU

ZABEZPIECZONA KONTRABANDA WYRZUCONA Z POCIĄGU

Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli wartą ponad 25.000 złotych kontrabandę. Papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy zostały wyrzucone z jadącego przez Warszawę pociągu międzynarodowego. Zatrzymali mężczyznę, tuż po tym, jak ten pozbierał je z torów i załadował do swojego auta. Na poczet przyszłych kar zabezpieczyli ponad 3000 złotych. W tej sprawie na skutek działania zatrzymanego 43-latka narażone na uszczuplenie zostały należności podatku akcyzowego, cła oraz podatku VAT w wysokości prawie 40.000 zł.

Na podstawie wiedzy operacyjnej policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zaplanowali realizację sprawy dotyczącej przemytu pochodzących z Ukrainy papierosów. Wcześnie rano obstawili jedną z mało uczęszczanych ulic w Warszawie. Czekali tam na jednego z mieszkańców Mazowsza. Miał on przechwycić kilka worków wyrzuconych z międzynarodowego pociągu relacji Kijów-Warszawa z papierosami bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Około godziny 9 policjanci przekonali się, że mieli dobre informacje w związku z nielegalnym procederem. Tak jak przewidywali, obserwowany przez nich z ukrycia mężczyzna, pozbierał z torów worki, a następnie załadował je do bagażnika zaparkowanego w pobliżu vw passata. Gdy wsiadł do auta i chciał odjechać, został zatrzymany. Razem z zabezpieczoną kontrabandą o wartości ponad 25.000 złotych trafił do komendy stołecznej policji.

Policjanci przeliczyli zabezpieczone podczas akcji papierosy. Na żadnej z prawie 1700 paczek nie było polskich znaków akcyzy skarbowej. W wyniku przeszukania 43-latka zabezpieczyli na poczet grożących mu kar znalezione przy nim pieniądze – 2800 złotych oraz 60 euro. Zatrzymanego mężczyznę wraz z nielegalnym towarem policjanci przekazali funkcjonariuszom z komendy przy Opaczewskiej w Warszawie, gdzie ogłoszono mu zarzuty dotyczące przewożenia nielegalnych papierosów zgodnie z art. 65 kodeksu karnego skarbowego. Może mu za to grozić kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie. Mężczyzna był już zatrzymywany za podobne przestępstwa.

W tej sprawie na skutek działania 43-latka narażone na uszczuplenie zostały należności podatku akcyzowego, cła oraz podatku VAT w wysokości prawie 40.000 zł.

Do pierwszych zatrzymań w tej sprawie doszło w lutym 2017r. W tej chwili trwa ustalanie uczestników przemytu.  Sprawa jest rozwojowa.

Tylko od początku tego roku w tej sprawie stołeczni  policjanci przeprowadzili trzy realizacje, podczas których udaremnili wprowadzenie na rynek ‘lewych” papierosów w ilości blisko 7500 paczek wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy, gdzie wartość uszczupleń nalezności z tytułu niezapłaconego cła, akcyzy oraz VAT-u  wyniosła około 180.000 zł.

Previous ZLIKWIDOWALI PLANTACJĘ KONOPI INDYJSKICH
Next ROZPOZNAJESZ TĘ OSOBĘ?

Może to Ci się spodoba

Warszawa na Sygnale 0 Comments

700 PACZEK NIELEGLANYCH PAPIEROSÓW

Prawie 700 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli w bagażniku toyoty policjanci wydziału patrolowo-interwencyjnego. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli samochód, którym kierował znany im z wcześniejszych interwencji 32-letni Konrad

Warszawa na Sygnale 0 Comments

DZIELNICOWY ZATRZYMAŁ, SĄD ARESZTOWAŁ 23-LATKA ZA ZNĘCANIE SIĘ NAD BABCIĄ

Dwukrotnie usłyszał zarzuty znęcania się nad swoją 76-letnią babcią. Tym samym materiały sprawy z aktem oskarżenia 23-letniego Mateusza Z. trafiły do sądu. To jednak nadal nie ostudziło zapędów młodego mężczyzny

Warszawa na Sygnale 0 Comments

ODPOWIE ZA USIŁOWANIE ZABÓJSTWA KONKUBENTA

Mundurowi z Bielan we współpracy z żoliborską prokuraturą zatrzymali kobietę podejrzaną o usiłowanie zabójstwa. W sprawie zostało wszczęte śledztwo. Sąd rejonowy zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego 3-miesięcznego

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź