WYŁUDZILI KREDYT W BANKU

WYŁUDZILI KREDYT W BANKU

Policjanci z wydziału ds. przestępczości gospodarczej i korupcji legionowskiej komendy zatrzymali trzech mężczyzn w związku z wyłudzeniem kredytu z banku. Aby kupić telewizor i laptop mężczyźni posłużyli się podrobionymi dokumentami i otrzymali z banku cztery tysiące złotych Za to przestępstwo podejrzanym grozi do 8 lat za kratami.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji w legionowskiej komendzie zdobyli informacje o osobach, które w jednym z banków w Warszawie, posługując się sfałszowanymi dokumentami, uzyskując kredyt w wysokości czterech tysięcy złotych, zakupili telewizor i laptop. Z umowy nie mieli się zamiaru wywiązywać. Informacja natychmiast została przekazana pracownikom banku. Dokumenty od razu zweryfikowano. Część okazała się fałszywa.

W Legionowie policjanci zatrzymali jadących samochodem 35-letniego Jacka P. i pasażera  59-letniego Bogusława P. Po przeszukaniu auta funkcjonariusze znaleźli laptop oraz umowę kredytową. Bogusław P. posiadał również przy sobie sfałszowaną decyzję o przyznaniu renty wraz z odcinkiem jej wypłaty.

Mężczyźni przyznali się też policjantom, że zakupiony telewizor sprzedali w jednym ze skupów elektroniki. Funkcjonariusze tego samego dnia  we wskazanym  im punkcie znaleźli telewizor i zatrzymali 25-letniego Radosława B., pod zarzutem zakupienia sprzętu pochodzącego z przestępstwa.

Wszyscy trzej mężczyźni trafili do policyjnej celi. Jacek P. i Bogusław P usłyszeli zarzut dokonania wspólnie i w porozumieniu wyłudzenia kredytu.  Natomiast  Radosławowi. B przedstawiono zarzut paserstwa.  Decyzją prokuratury Jacek P. został objęty policyjnym dozorem. 35 i 59-latkowi może grozić kara do 8 lat więzienia. Paserstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Previous POLICJANCI ODZYSKALI LEXUSA I ZATRZYMALI DWIE OSOBY
Next DZIELNICOWY ZATRZYMAŁ, SĄD ARESZTOWAŁ 23-LATKA ZA ZNĘCANIE SIĘ NAD BABCIĄ

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

ZATRZYMANY POSZUKIWANY ENA ZA NAPAD RABUNKOWY W NIEMCZECH

Stołeczni kryminalni zatrzymali mężczyznę, obywatela Niemiec, poszukiwanego od 2013 roku Europejskim Nakazem Aresztowania. W mieszkaniu, w którym przebywał 51-latek, śledczy zabezpieczyli m.in. obrazy, grafiki oraz figurki drewniane i porcelanowe. Policjanci

Wiadomości 0 Comments

ĆWICZENIA SŁUŻB W REZYDENCJI

Policjanci Komendy Stołecznej Policji wraz z innymi służbami ratowniczymi wzięli udział w ćwiczeniach dowódczo-sztabowych pod kryptonimem „REZYDENCJA”. Głównym celem tego przedsięwzięcia było sprawdzenie przygotowania, umiejętności współdziałania oraz reakcji różnych służb

Wiadomości 0 Comments

NIETRZEŹWY KIEROWCA SPOWODOWAŁ ŚMIERTELNY WYPADEK

Na trzy miesiące aresztował sąd Marcina R. podejrzanego o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Do zdarzenia doszło przy ulicy Ogrodników. Kierujący mercedesem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w latarnię.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź