Usuwanie karaluchów. Jak skutecznie zwalczyć karaluchy?

Usuwanie karaluchów. Jak skutecznie zwalczyć karaluchy?

Domowe sposoby na usuwanie karaluchów rzadko okazują się w pełni skuteczne – jest to zazwyczaj rozwiązanie pomocne częściowo i chwilowo. Jak więc odzyskać komfort i bezpieczeństwo korzystania z mieszkania? Profesjonalnym zwalczaniem karaluchów zajmuje się firma DDD Warszawa, której skrót nawiązuje do świadczonych usług – dezynsekcji, dezynfekcji i deratyzacji. Najczęściej do usunięcia karaluchów czy prusaków używa się głównie trzech metod, indywidualnie dobieranych do każdej sytuacji. Na czym polegają te metody i czym się między sobą różnią?

Metoda żelowa

Dezynsekcja Warszawa często przeprowadzana jest metodą żelową, docenianą przede wszystkim za jej bezpieczeństwo dla ludzi dorosłych, dzieci, czy zwierząt domowych. Polega ona na wyłożeniu żelu w miejscach występowania karaluchów czy prusaków, w ich siedliskach, jak i na trasach, po których się przemieszczają. Żel to nic innego jak trutka pokarmowa, która przez wysoką zawartość białka dobrze imituje pokarm owadów.

Co ważne, składniki znajdujące się w trutce, nawet przy spożyciu przez człowieka czy zwierzę domowe, przez minimalne stężenie trujących substancji nie wywołają w organizmie żadnych niepożądanych reakcji. Są one stworzone tak, aby działały wyłącznie na insekty, przez co zwalczanie karaluchów Warszawa metodą żelową jest całkowicie bezpieczne i nie wymaga nawet opuszczania pomieszczeń, w których rozprowadza się żel.

Zamgławianie ULV

Dezynsekcja karaluchy Warszawa może także odbywać się z użyciem specjalnych urządzeń zamgławiających, tworzących mikroskopijne krople rozprowadzane po pomieszczeniach. Ze względu na ich bardzo mały rozmiar, są one w stanie dotrzeć do wszelkich zakamarków, w których mogą kryć się owady i skutecznie trafić do ich gniazd.

Co ważne, zwalczanie prusaków Warszawa metodą zamgławiania ULV, podobnie jak metodą żelową, jest całkowicie bezpieczne dla ludzi i zwierząt domowych. W składzie używanych w tym procesie środków znaleźć można głównie pyretroidy – substancje, na które reagują jedynie niemile widziane w mieszkaniach i lokalach insekty.

Dezynsekcja prusaki Warszawa działa nie tylko podczas samego zabiegu zamgławiania. Kiedy mgła opada, na powierzchniach tworzą się maleńkie krople pękające przy kontakcie z owadem. Tyle wystarczy, żeby skutecznie go zatruć. Z tego powodu radzi się, aby nie ścierać przynajmniej niektórych powierzchni w dezynsekowanych pomieszczeniach nawet przez 3 albo 4 tygodnie.

Opryski ciśnieniowe

Opryski ciśnieniowe mogą być alternatywą albo uzupełnieniem dla zamgławiania. W tym przypadku krople rozprowadzanego środka są znacznie większe, więc opryskiwanie musi być precyzyjniejsze. Usuwanie karaluchów Warszawa to opryskiwanie między innymi powierzchni za szafkami kuchennymi, pod i za meblami czy sprzętem AGD jak lodówka, czy w okolicach kratek wentylacyjnych.

Podobnie jak w przypadku zamgławiania, podczas oprysków używa się środków zawierających substancje całkowicie bezpieczne dla ludzi i zwierząt domowych jak psy czy koty. Są to środki niewywołujące żadnych niepożądanych reakcji u ssaków. Prusaki zwalczanie Warszawa metodą oprysków wymaga jedynie czasu na wyschnięcie rozprowadzonych preparatów i wywietrzenia pomieszczeń.

Karaluchy dezynsekcja Warszawa również w przypadku wyboru oprysków działa także po przeprowadzeniu zabiegu. Środki wyschnięte na niemytych po dezynsekcji powierzchniach wciąż aktywnie działają na insekty przez co najmniej 3 tygodnie, przez co efekt jest trwały, a karaluchy zwalczanie Warszawa skuteczne i polecane.

Previous Najmodniejsze spódnice w sezonie – sprawdź, jakie wybrać!
Next Co jedzą na Hawajach

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

KONTROLA AUTOKARÓW PRZED WYJAZDAMI NA FERIE

Ferie zimowe w Warszawie tuż tuż. Jak co roku policjanci warszawskiej „drogówki” i inspektorzy ITD będą kontrolowali autokary wiozące dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek. Od 10 do 26 lutego

Wiadomości 0 Comments

Jaka jest różnica między depilacją a epilacją?

Chociaż terminy te są często używane zamiennie w odniesieniu do usuwania owłosienia z ciała, każdy z nich odnosi się do innego zestawu metod usuwania niechcianych włosów. Jaka jest różnica między

Wiadomości 0 Comments

Hurtownia odzieży markowej – czy warto skorzystać z jej oferty?

Hurtownia odzieży markowej to świetny sposób dla firm na zakup odzieży po obniżonej cenie. Tego typu odzież jest często kupowana hurtowo od producentów, co pozwala firmom na zakup odzieży po

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź