Studia licencjackie i magisterskie – zobacz, jakie kierunki są dostępne
Stawiając na dalszą edukację po ukończeniu liceum lub technikum, absolwenci mogą wybierać pomiędzy uczelniami finansowanymi z budżetu państwa a tymi prywatnymi, finansowanymi z czesnego, dotacji czy funduszy sponsorów. Osoby, które zdecydowały się na studia I lub II stopnia w Wielkopolsce, mają do wyboru wiele ciekawych kierunków kształcenia – zarówno w obszarze humanistycznym czy pedagogicznym, jak i w zakresie zarządzania, finansów, logistyki czy informatyki.
Studia w Wielkopolsce – gdzie studiować?
Wielkopolska znana jest w środowisku akademickim szczególnie z poznańskich uczelni – m.in. Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Adama Mickiewicza, Uniwersytetu Przyrodniczego, Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego czy Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego. To jednak niejedyne szkoły wyższe, które warto wziąć pod uwagę, rozważając studia w tym regionie. Studenci decydują się również na dalszą edukację w Akademii Nauk Stosowanych im. H. Cegielskiego w Gnieźnie czy Uniwersytecie Kaliskim im. Prezydenta S. Wojciechowskiego. Oprócz placówek państwowych do dyspozycji studentów pozostają również uczelnie prywatne, m.in. Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu, już od 24 lat uznawany w rankingu uczelni wyższych, za numer 1 w Wielkopolsce: https://www.merito.pl/poznan/.
Nie tylko studia I i II stopnia
Swój kierunek studiów znajdą na terenie Wielkopolski zarówno osoby zainteresowane studiami licencjackimi czy inżynierskimi, jak i te, które marzą o uzyskaniu tytułu magistra lub ukończeniu „podyplomówki”. Istnieje również możliwość wyboru elitarnych studiów MBA, które mają na celu rozwój konkretnych kompetencji związanych z zarządzaniem, przywództwem i strategią biznesową. Co ważne, na wielkopolskich uczelniach mogą z powodzeniem studiować osoby, którym zależy na połączeniu nauki z pracą i życiem prywatnym – wiele kierunków jest bowiem dostępnych w formie zaocznej.
Jakie kierunki można studiować w Wielkopolsce?
Wielkopolskie uczelnie – szczególnie te w Poznaniu – umożliwiają studentom pozyskiwanie wiedzy z dziesiątek różnych dziedzin – od medycyny i prawa, przez dziennikarstwo, architekturę oraz pedagogikę, aż po informatykę, ekonomię czy logistykę i transport. Przykładowo, poznański Uniwersytet WSB Merito umożliwia studentom I stopnia wybór pomiędzy takimi kierunkami jak:
- Administracja;
- Bezpieczeństwo wewnętrzne;
- Ekostrategie;
- Filologia (angielska, niemiecka, hiszpańska);
- Finanse i rachunkowość;
- Handel międzynarodowy;
- Informatyka;
- Inżynieria zarządzania;
- Kosmetologia;
- Logistyka;
- Marketing i sprzedaż;
- Prawo w biznesie;
- Psychologia w biznesie;
- Turystyka i rekreacja;
- Zarządzanie.
Odpowiedni kierunek studiów mogą znaleźć tu również osoby, którym zależy na studiowaniu w całości w języku angielskim. To m.in. Business Engineering, Computer Science – BSc. degree program, International Trade czy Management.
Studia magisterskie w Wielkopolsce – dostępne kierunki
Uczelnie w województwie wielkopolskim umożliwiają dalszy rozwój także osobom, które uzyskały już tytuł licencjata lub inżyniera. Wśród kierunków studiów II stopnia na wspomnianym WSB Merito w Poznaniu dostępne są m.in. administracja, finanse i rachunkowość, informatyka, logistyka, marketing i sprzedaż, psychologia w biznesie, turystyka i rekreacja czy zarządzanie (w tym studia po angielsku z zakresu Business Management).
Bez względu na to, czy chcesz podjąć studia I stopnia, czy zdobyć tytuł magistra, na terenie Wielkopolski bez trudu znajdziesz odpowiednią uczelnię, która zapewni Ci rozwój i wysoki poziom wiedzy. Sprawdź ofertę wspomnianego WSB Merito, wybierz kierunek, który Cię interesuje i zacznij nowy etap na swojej edukacyjnej ścieżce. Znajdziesz tu zarówno studia stacjonarne, jak i studia zaoczne w Wielkopolsce, dzięki którym połączysz pracę z nauką, domem oraz hobby. A jeśli zależy Ci na zwiększeniu swoich kompetencji lub pozyskaniu umiejętności z zupełnie nowego obszaru, zastanów się nad studiami podyplomowymi na poznańskim Merito – w tym przypadku również czeka Cię duży wybór kierunków.
Artykuł sponsorowany.
Może to Ci się spodoba
DZIEŃ KOBIET W KOMENDZIE STOŁECZNEJ POLICJI
Dzisiejsze Święto Kobiet było okazją do wspólnego spotkania, podczas którego I Zastępca Komendanta Stołecznego Policji mł. insp. Hubert Kowalczewski wraz z Zastępcą Komendanta Stołecznego Policji podinsp. Andrzejem Krajewskim złożyli wszystkim
Gdzie na kolonie dla dzieci ? Morze, góry czy Mazury?
Wakacje to dla dzieci nie tylko czas odpoczynku od szkolnych obowiązków, ale także okazja do przeżywania niezapomnianych przygód. Kolonie dla dzieci to świetny sposób na aktywny wypoczynek, zdobywanie nowych umiejętności
UCZESTNICZYLIŚMY W ĆWICZENIACH Z MUSZTRY KLASY POLICYJNEJ
W piątek, w Zespole Szkół im. Michała Konarskiego przy ulicy Okopowej 55a, pod nadzorem policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Warszawie, odbyły się przygotowania klasy policyjnej do corocznego szkolnego przeglądu
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!