Co to jest auto detailing?

Co to jest auto detailing?

Auto detailing polega na dokładnym myciu, polerowaniu, zabezpieczaniu i ochronie lakieru woskiem lub powłoką. W jego skład wchodzi również renowacja lamp oraz profesjonalne pranie tapicerki. Jest to proces, który przywraca samochodom ich pierwotny blask. Czy warto zafundować swojemu samochodowi takie zabiegi?

Sprawdź również: Autodetailing jak zacząć?

Samochód lśni nowością

Wszyscy miłośnicy motoryzacji postrzegają samochód jako drogocenny klejnot. Potrafimy godzinami czyścić, polerować, dokonywać drobnych napraw i ulepszeń w naszych samochodach. Coraz większą popularnością cieszy się auto detailing. Polega on na dokładnym oczyszczeniu i konserwacji samochodu lub kilku wybranych elementów. Zabiegi te mogą być stosowane na nowych samochodach zaraz po odebraniu ich z salonu.

Dzięki temu samochód ma dłuższą żywotność i bardziej atrakcyjny wygląd zewnętrzny. Czysty, lśniący samochód z przyjemnym wnętrzem mówi wiele o jego właścicielu. Ważne jest, aby dbać o swój samochód, ponieważ zwiększy to jego wartość rynkową, jeśli zdecydujesz się go sprzedać.

Detailing wnętrza

Detailing wnętrza to szereg czynności, które mają na celu dokładne oczyszczenie przedziału pasażerskiego, bagażnika i wszystkich zakamarków. Przywracają one również pierwotny stan powierzchni oraz zabezpieczają je przed blaknięciem, pękaniem, nadmiernym osadzaniem się kurzu, a także pękaniem w przypadku tapicerki skórzanej. Obejmuje to profesjonalne czyszczenie tapicerki materiałowej, bezpieczne czyszczenie podsufitki, kokpitu, dekorów oraz tapicerki skórzanej. Ważne jest dokładne czyszczenie układu klimatyzacji. Wnętrze samochodu musi być dokładnie wyczyszczone, aby każda podróż była przyjemna i pełna radości.

Detailing zewnętrzny

Detailing zewnętrzny obejmuje dokładne czyszczenie i konserwację felg i szyb, a także mycie detali. W przypadku powłoki lakierniczej częścią zabiegu jest profesjonalna dekontaminacja, polerowanie oraz zabezpieczenie woskiem i powłoką ceramiczną. Proces ten przywróci samochodowi blask i może być wykorzystany do nadania blasku każdemu nowemu samochodowi w salonie.

Previous Oto 6 najczęstszych przyczyn próchnicy zębów
Next Szkoły międzynarodowe stają się coraz bardziej popularne – sprawdź Thames British School

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Prywatni przewoźnicy chcą usprawnić komunikację miejską

Pełna liberalizacja rynku przewozów komunikacji miejskiej będzie z korzyścią zarówno dla miast, jak i dla pasażerów – przekonuje prezes Grupy Mobilis, obsługującej m.in. część przewozów w Warszawie. Prywatni operatorzy mogą odciążyć spółki komunalne, przejmując

Wiadomości 0 Comments

POZNAJ I ZROZUM RYZYKO

Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III we współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Stołecznej Policji oraz służby więziennej zorganizowali spotkanie z uczniami Zespołu Szkół Nr 26 przy ul. Urbanistów 3

Wiadomości 0 Comments

Kosmetyki i chemia gospodarcza – jak kupować, żeby nie zrujnować domowego budżetu?

Poznaj przydatne wskazówki, które pozwolą zaoszczędzić podczas kupna chemii domowej i kosmetyków. Dowiedz się również, jak mądrze gospodarować tymi środkami, aby starczały na dłużej. Porównuj ceny, śledź promocje Na ostateczną

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź