Jak zacząć inwestować w akcje?

Jak zacząć inwestować w akcje?

Inwestowanie w akcje spółek, czyli gra na giełdzie to jeden z najpopularniejszych sposobów inwestycyjnych wybieranych przez osoby, które oczekują większego zysku niż z depozytów bankowych. Na czym to polega? Jak zacząć inwestować w akcje? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Na czym polega gra na giełdzie?

Najprostszym i najbardziej popularnym sposobem gry na giełdzie jest zakup akcji emitowanych przez spółki akcyjne i komandytowo-akcyjne. Oczywiście nie jest to jedyna możliwość, ponieważ istnieją również kontrakty terminowe, czy opcje, ale podstawą są zdecydowanie akcje. Inwestowanie w akcje polega zatem na ich zakupie w celu późniejszej odsprzedaży z zyskiem. Oczywiście, by go osiągnąć należy odpowiednio dobrać kupowane akcje, co wynika z przeprowadzania analiz, odczytywania wskaźników, czy rozumienia informacji płynących z rynku.

Jak zacząć inwestować w akcje?

Wiele osób zainteresowanych grą na giełdzie zastanawia się nad tym, od czego zacząć. Otóż, należy wiedzieć, że grać na giełdzie może każdy człowiek, posiadający rachunek maklerski. Zakłada się go u broker, a obecnie zdecydowanie najpopularniejszym sposobem jest skorzystanie z oferty brokera internetowego. Przykładem może być oferta znajdująca się pod linkiem home.saxo, która daje dostęp do inwestowania na 60 światowych giełdach, w tym oczywiście także na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Po założeniu rachunku maklerskiego wystarczy zasilić go przelewem z konta bankowego, a następnie można przejść do zakupu pierwszych akcji. Procedura jest opisana w artykule, który przedstawia podstawy gry na giełdzie.

O czym pamiętać inwestując w akcje?

Inwestowanie w akcje, czyli gra na giełdzie to inwestycja, która wiąże się z ryzykiem. W związku z tym należy pamiętać, że kupowane akcje mogą tracić na wartości, a w efekcie przynosić inwestorowi stratę. Bardzo ważna jest w tym przypadku umiejętność pogodzenia się ze stratami oraz zamknięcie pozycji we właściwym momencie. O czym jeszcze pamiętać kupując akcje? Przede wszystkim warto wiedzieć, że nabywając akcje danej spółki inwestor staje się jej udziałowcem, a co za tym idzie uzyskuje prawo do otrzymania dywidendy. Oczywiście nie każda spółka tę dywidendę wypłaca, ponieważ jest to uzależnione od osiągniętego przez nią zysku oraz decyzji zarządu.

Podsumowując należy stwierdzić, że rozpoczęcie przygody z grą na giełdzie nie jest trudne, a do inwestowania w akcje zachęca również niski próg wejścia. Wynika to z faktu, że początkujący inwestorzy mogą przeznaczyć na to nawet niewielkie kwoty, co pozwoli zdobyć doświadczenie oraz nauczyć się inwestować w praktyce.

Previous Jak pozbyć się pluskwy domowej?
Next Jak zadbać o nienaganną czystość mebli? Wybierz profesjonalne pranie tapicerki

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Mieszkanie czy dom — co bardziej opłaca się kupić w Warszawie?

Zakup domu czy mieszkania? To dylemat, przed którym stoi wiele osób planujących zakup nieruchomości w stolicy. Mieszkanie oznacza zwykle lepszą lokalizację, a wybór domu większy metraż. Oba typy nieruchomości są

Strefa Biznesu 0 Comments

Mieszkania w Warszawie – sprawdź oferty dla fanów nowoczesnych rozwiązań

Popyt na nowe mieszkania nie zwalnia. Nie zahamowała go pandemia COVID-19 ani ogólnopolskie lockdowny. Według danych JLL liczba mieszkań sprzedanych w II kw. 2021 w Warszawie i 5 największych rynkach

Strefa Biznesu 0 Comments

Jak naprawić usterki w Macbooku?

MacBooks są niezbędne urządzenia dla wielu ludzi w pracy. Są to potężne maszyny i można ich używać z niczego tak prostego, jak pisanie dokumentu do uruchamiania kodów i symulacji graficznych.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź