Jak pozbyć się pluskwy domowej?

Jak pozbyć się pluskwy domowej?

Pluskwa domowa, jako jeden z niewielu pasożytów budzi ogromne emocje. Trudno się temu dziwić zważywszy, że żeruje bezpośrednio na nas, ludziach, działa w sposób skryty i w powszechnym mniemaniu jest szalenie trudnym przeciwnikiem w walce z tą plagą. Na przestrzeni lat powstało też wiele mitów dotyczących tego stworzenia, których obalenie pozwoli nam przynajmniej ograniczyć zagrożenie wynikające ze spotkania z pluskwą domową. Jak zabezpieczyć się przed pluskwami? Jak z nimi walczyć? Skąd się biorą pluskwy w domu? Sprawdźmy.

Cel pluskwy, wielkie miasta

Pluskwa domowa bytuje w całym kraju, jednak to właśnie duże skupiska ludzkie są jej ulubionym miejscem zamieszkania. Powody są proste, łatwy dostęp do pożywienia oraz szlaki komunikacyjne prowadzące wzdłuż kanałów wentylacyjnych sprawiają, że owad czuje się w miastach wyśmienicie i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić.

Jak pokazują liczne badania, problem powstawania ognisk inwazyjnych pluskiew jest coraz poważniejszy. Specjalista z firmy T&S Sp. Z O.O. jest przekonany, iż znakomita większość mieszczuchów zetknęła się lub zetknie z pluskwami w swoim otoczeniu. Wie, o czym mówi, ponieważ jego przedsiębiorstwo z dużymi sukcesami zajmuje się likwidacją pluskwy domowej, prusaków, karaluchów i karaczanów zarówno w domach prywatnych, jak i podmiotach gospodarczych. Obszar działania obejmuje Warszawę oraz tereny przyległe, ze szczególnym uwzględnieniem dzielnic:

 • Ursynów,
 • Mokotów,
 • Wola,
 • Bielany,
 • Bródno,
 • Praga,
 • Gocław i Grochów,
 • Bemowo,
 • Ząbki,
 • Centrum.

I nie chodzi tu tylko o domy czy mieszkania. Pasożyty świetnie się czują w instytucjach, zakładach pracy, szpitalach, czyli szeroko rozumianych obiektach użyteczności publicznej. Zatem, zanim w ogóle dojdzie do niemiłego sam na sam z pluskwą domową, warto zapoznać się ze sposobami jej zwalczania, przedstawionymi na stronie https://derato.pl/.

Mity dotyczące pluskwy domowej

Pluskwa nie bierze się znikąd, nie jest też synonimem brudu. Młode wykluwają się z jajeczek złożonych przez samicę, która w ten, czy inny sposób musi dostać na teren prywatny.

Najczęstsze przyczyny pojawienia się pluskiew:

 • Transport w ubraniu z zewnątrz;
 • Transport w torbie, plecaku, siatce itp.;
 • Przejście z sąsiedztwa kanałami wentylacyjnymi, zsypami itd.;
 • Pluskwa dociera do naszego domu za pośrednictwem innych osób.

Domeną pluskiew nie są wyłącznie stare domy. Owady zaaklimatyzują się wszędzie, gdzie tylko przyjdzie im żyć. Tym, czego naprawdę potrzebują, to miejsca, w których mogą się ukryć przed czujnym wzrokiem gospodarzy.

W przypadku stwierdzenia obecności niechcianych lokatorów nie należy wpadać w panikę, chociaż reakcja powinna być natychmiastowa. Za pośrednictwem formularza kontaktowego wzywamy ekipę, która z pewnością upora się z problemem skutecznie i definitywnie. Nie działaj na własną rękę, zaufaj ekspertom. To jedyna gwarancja sukcesu.

Previous Kiedy wskazane jest skorzystanie z detoksu alkoholowego?
Next Jak zacząć inwestować w akcje?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

BEZPIECZNY WEEKEND MAJOWY 2017

Rozpoczął się kolejny majowy weekend. Duża grupa zmotoryzowanych ruszyła w krótsze bądź dłuższe trasy. Jadąc zawsze przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego i nigdy nie wsiadajmy za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy: to,

Wiadomości 0 Comments

ARESZT DLA MĘŻCZYZNY, KTÓRY NAPADŁ NA SPRZEDAWCZYNIĘ W TARCZYNIE

Policjanci z komisariatu w Tarczynie dzięki działaniom operacyjnym doprowadzili do ustalenia i zatrzymania 53-letniego mężczyzny podejrzewanego o dokonanie napaści i pobicie ekspedientki, która broniła dostępu do sklepowej kasy. Wobec zatrzymanego

Wiadomości 0 Comments

Skuteczna Deratyzacja: Jak Zwalczać Szczury i Myszy w Bezpieczny Sposób

Skuteczna Deratyzacja: Jak Zwalczać Szczury i Myszy w Bezpieczny Sposób Wstęp Deratyzacja to kluczowy element w utrzymaniu czystości i porządku, szczególnie w miejscach, gdzie obecność gryzoni może prowadzić do poważnych

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź