Mieszkania Piastów – gdzie korzystniej jest mieszkać: w stolicy czy na jej obrzeżach?

Mieszkania Piastów – gdzie korzystniej jest mieszkać: w stolicy czy na jej obrzeżach?

Mieszkania w Piastowie wzniesione przez dewelopera Bud-Rim Development reprezentują wysokie standardy bytowe, a jednocześnie są tanie. Stanowią więc ciekawą propozycję dla wszystkich zniechęconych postępującą drożyzną. Jak powszechnie wiadomo, ceny mieszkań w Warszawie rosną w zawrotnym tempie. Za m² w marcu za trzeba było bowiem zapłacić statystycznie aż o 417 zł więcej niż miesiąc wcześniej. Co gorsze, między marcem a październikiem wzrosły one aż o 707 zł. Za metr kwadratowy w Śródmieściu trzeba zapłacić aż ponad 30 000 zł, co jest najwyższym średnim wynikiem w historii.

Długotrwały wzrost cen mieszkań w Warszawie

Mieszkania Piastów są więc doskonałą alternatywą dla odpowiednio droższej stolicy. W tym i poniższym akapicie dobitnie to wykażemy. W IV kwartale 2021 roku cena za metr kwadratowy mieszkania w Warszawie była o 780 zł wyższa niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Oznacza to, że przy zakupie mieszkania o metrażu 50 m², cena sprzedaży byłaby wyższa o około 40 tys. zł. Inflacja odbiła swoje piętno nie tylko na rynku pierwotnym. Na jego wtórnym odpowiedniku średnie tempo wzrostu cen wyniosło w 2022 r. 11% w skali rocznej.

Najdroższymi dzielnicami Warszawy pozostają Śródmieście, gdzie cena za m² oscyluje wokół 14 074 zł, Żoliborz (13 760 zł / m²), Wilanów (12 605 zł / m²), Wola (12 451 zł / m²). Najtańszymi są zaś Rembertów (9 453 zł / m²) i Białołęka (9 416 zł / m²). Nawet te ostatnie są jednak bardzo wysokie w zestawieniu z cenami mieszkań w Piastowie (8 544 zł za m²).

Jakie są różnice cen m² między Warszawą a Piastowem?

Nie ukrywamy, z największą korzyścią płynącą z mieszkania w Piastowie jest niska cena tamtejszych mieszkań. Podsumowując zestawienie z powyższego akapitu, stwierdzamy, że m² mieszkania w Piastowie statystycznie jest o 872 zł tańszy niż na Białołęce (uchodzącej za najtańszą dzielnicę Warszawy).

Jeszcze bardziej jaskrawym przykładem przewagi Piastowa nad Warszawą jest porównanie ceny za m² między tą miejscowością a warszawskim Centrum. W tym ostatnim zapłacimy bowiem aż o 5530 zł więcej.

Kolejne powody, dla których warto mieszkać w Piastowie

Jak już powyżej wspomnieliśmy, największą zaletą Piastowa są bardzo niskie ceny nieruchomości. Kolejnymi powodami tego, że jest to interesujące miejsce, pozostaje oczywista bliskość Warszawy. Oba miasta są ze sobą doskonale skomunikowane. Jest to wielki atut dla osób pracujących w stolicy lub chcących często ją odwiedzać.

Co więcej, Piastów posiada również rozwiniętą infrastrukturę naukową. Dostępne są tu szkoły, przedszkola, co ułatwia codzienne funkcjonowanie młodych małżeństw i rodzin z dziećmi. Rozbudowana sfera handlowo-rozrywkowa sprowadza się zaś do obecności klepów (również i tych wielkopowierzchniowych), banków i innych budynków użyteczności publicznej.

W Piastowie dostępne są ponadto różne rodzaje mieszkań, od domów jednorodzinnych po luksusowe, znoszone przez dewelopera Bud-Rim Development osiedla. Można znaleźć zarówno nowe, jak i starsze budynki. Są tam również atrakcyjne tereny rekreacyjne: jak choćby kilka parków, takich jak Park Miejski czy Park im. Kazimierza Pułaskiego. Są one idealnym miejscem do spędzania wolnego czasu i uprawiania sportu.

Rozrywka, sport i rekreacja w Piastowie

Rekreacja dostępna w Piastowie obejmuje turystykę pieszą i rowerową w pobliskich lasach i polach, odwiedzanie lokalnych muzeów i ośrodków kultury oraz spędzanie czasu w parkach i terenach zielonych w mieście. Znajduje się tu również kilka obiektów sportowych, w tym stadion piłkarski, basen oraz kilka siłowni i centrów fitness.

W Piastowie odbywa się wiele festiwali i wydarzeń w ciągu roku, takich jak Dni Piastowa, które są świętem historii i kultury miasta oraz Piastowski Festiwal Filmowy, który pokazuje filmy z całego świata.

Ogólnie rzecz biorąc, Piastów to świetne miejsce do życia lub odwiedzenia dla tych, którzy lubią spędzać czas na świeżym powietrzu, uprawiać sport i uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych.

Podsumowanie

Oczywiście, decyzja o zamieszkaniu w Piastowie zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb każdej osoby. Ważne jest, aby dokładnie rozważyć wszystkie za i przeciw przed podjęciem takiej decyzji.

Previous Hurtownia odzieży markowej – czy warto skorzystać z jej oferty?
Next Jak wybrać odpowiedni kolor i wystrój lad recepcyjnych?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Usuwanie karaluchów. Jak skutecznie zwalczyć karaluchy?

Domowe sposoby na usuwanie karaluchów rzadko okazują się w pełni skuteczne – jest to zazwyczaj rozwiązanie pomocne częściowo i chwilowo. Jak więc odzyskać komfort i bezpieczeństwo korzystania z mieszkania? Profesjonalnym

Wiadomości 0 Comments

Jak skutecznie neutralizować kwas masłowy?

Kwas masłowy jest chemicznym związkiem, który może powodować liczne szkody w naszym domu. Jest to nieprzyjemny zapach i ma niekorzystny wpływ na otoczenie. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć jak skutecznie

Wiadomości 0 Comments

PREZENTACJA POLICYJNYCH RADIOWOZÓW I WYPOSAŻENIA TECHNIKÓW KRYMINALISTYKI PODCZAS FESTYNU Z OKAZJI „DNI POWIATU MIŃSKIEGO”

Udział mińskich policjantów w festynie organizowanym w ramach corocznych obchodów „Dni Powiatu Mińskiego” zawsze obfituje w różne atrakcje i niespodzianki, szczególnie dla najmłodszych, w tym dzieci i młodzieży. Tego roku

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź