PODAWAŁ SIĘ ZA POLICJANTA, ŻĄDAŁ PIENIĘDZY

PODAWAŁ SIĘ ZA POLICJANTA, ŻĄDAŁ PIENIĘDZY

Śródmiejscy policjanci podjęli interwencję i zatrzymali wskazanego przez pokrzywdzonego 41-letniego Adama K. Mężczyzna zgodnie z tym, co mówił zawiadamiający, kilka tygodni temu miał podać się za policjanta i zażądać od niego pieniędzy w zamian za to, że go nie deportuje. Zdarzenie miało miejsce w Parku Skaryszewskim. W ramach czynności procesowych śledczy z komendy przy Grenadierów przedstawili 58-latkowi zarzut oszustwa dokonanego w warunkach multirecydywy.

Policjanci ze Śródmieścia zostali zaalarmowani przez mężczyznę, twierdził on, że właśnie zauważył sprawcę oszustwa, który kilka tygodni temu, podając się za policjanta i grożąc deportacją, wyłudził od niego pieniądze. Żądał 700 złotych, ale zabrał 150, czyli wszystko co pokrzywdzony miał przy sobie.

Zgłaszający powiedział, że mężczyzna nie okazał żadnej legitymacji, nie był w mundurze, natomiast twierdził, że zaraz zabierze go do radiowozu, potem do komendy i na koniec deportuje z Polski. Zawiadamiający nie zgłosił od razu zdarzenia, ponieważ sądził, że to prawdziwy policjant. Dopiero znajomi, którym pokazał rzekomego policjanta, przechodzącego któregoś dnia przez park, zapewnili go, że na pewno nie jest to funkcjonariusz. Wtedy zdecydował się coś z tym zrobić. Kiedy spotkał go ponownie, najpierw za nim poszedł, prosił o zwrot pieniędzy, a potem wezwał patrol.

Jak się okazało podczas przyjmowania zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa, zdarzenie miało miejsce na terenie Pragi Południe. Stąd też pozostałe czynności należały już do śledczych z ulicy Grenadierów.

Na podstawie zgromadzonych dowodów zatrzymany 41-letni Adam K. usłyszał zarzut oszustwa i to w multirecydywie. W przeszłości był już karany za podobne przestępstwa i dokonywał ich w warunkach recydywy.

Previous ODNALEZIONO OBRAZ MAKSYMILIANA GIERYMSKIEGO "PATROL POLSKI 1830 ROKU" Z 1869 ROKU
Next HANDLOWAŁ PAPIEROSAMI Z KONTRABANDY I "LEWYM" ALKOHOLEM

Może to Ci się spodoba

Warszawa na Sygnale 0 Comments

Policjanci CBŚP i KSP zadali kolejny cios w przestępczość narkotykową

Policjanci CBŚP i KSP ze specjalnej grupy powołanej przez Komendanta Głównego Policji w ramach prowadzonego śledztwa zlikwidowali w minionym roku laboratoria amfetaminy i plantacje marihuany, zatrzymując przy tym 7 osób

Warszawa na Sygnale 0 Comments

PODEJRZEWANY O SPOWODOWANIE WYPADKU POD WPŁYWEM NARKOTYKÓW TRAFIŁ DO POLICYJNEJ CELI

Policjanci z wydziału ruchu drogowego w Piasecznie zatrzymali 26-letniego kierowcę bmw podejrzewanego o spowodowanie wypadku i kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających. Poszkodowana w zdarzeniu kobieta trafiła do szpitala, a

Warszawa na Sygnale 0 Comments

ZNASZ TEGO MĘŻCZYZNĘ?

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału dochodzeniowo-śledczego prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa. Nieustalony dotąd sprawca w jednej z hal targowych podszywając się pod właściciela sąsiedniego stoiska pod pretekstem rozmienienia 200 złotych wziął od

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź