Z WIZYTĄ U POLICJANTÓW

Z WIZYTĄ U POLICJANTÓW

W ramach działań ,,Bezpieczne Ferie 2017” policjantów z Ochoty każdego dnia odwiedzały dzieci, które zimowy wypoczynek spędzały na terenie dzielnicy Ochota, Ursus oraz Włochy. W tym tygodniu w naszej Komendzie gościli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 23, Szkoły Podstawowej nr 61, Szkoły Podstawowej nr 11, Szkoły Podstawowej nr 97 oraz Zespołu Szkół nr 17. Funkcjonariusze przygotowali dla dzieci wiele atrakcji. W spotkaniach uczestniczyła również maskotka Komendy Stołecznej Policji- borsuk, która zrobiła ogromne wrażenie na wszystkich naszych gościach.

Podczas zajęć funkcjonariusze przypomnieli jakie zagrożenia czyhają na dzieci w czasie zimowego wypoczynku. Tematem spotkania były również sposoby właściwego zachowania na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Ponadto policjanci przypomnieli numery alarmowe, zasady wzywania pomocy w przypadku zagrożenia oraz poinformowali kogo należy powiadomić, gdy staniemy się świadkami sytuacji, w której druga osoba potrzebuje pomocy.

Ponadto mundurowi uczyli dzieci jak prawidłowo przejść przez ulicę, jak bezpiecznie podróżować samochodem, a także jak zachować się wobec osób obcych. Przekonywali uczniów, że noszenie odblasków wpływa na poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników  ruchu  drogowego.

Spotkania były również okazją, aby przybliżyć tajniki służby policjanta, zaprezentować umundurowanie i sprzęt niezbędny do wykonywania obowiązków służbowych. Wszystkie dzieci chciały przymierzyć policyjną czapkę, zobaczyć kajdanki i obejrzeć policyjny radiowóz.

Były to bardzo udane spotkania. Uczniowie chętnie odpowiadali na zadawane pytania i  dzielili się  z policjantami swoimi spostrzeżeniami. Każde spotkanie zakończyło się wykonaniem pamiątkowego zdjęcia z policyjnym borsukiem.

Previous „KTOŚ MI TO PODRZUCIŁ DO KIESZENI...”
Next WPADŁ POSZUKIWANY LISTEM GOŃCZYM

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

ARESZT ZA ZNĘCANIE SIĘ NAD ŻONĄ

Policjanci z Bielan zatrzymali 80-letniego mężczyznę, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną. Mężczyzna będzie odpowiadał jako recydywista, już dwukrotnie miał stawiane zarzuty za znęcanie się. Sąd zastosował

Wiadomości 0 Comments

Jaki kominek wybrać? Przewodnik. Znajdź idealny kominek do swojego domu

Kominek w domu był kiedyś oznaką luksusu i dobrze usytuowanych członków rodziny. Dziś każdy może kupić kominek. Na rynku dostępnych jest wiele opcji kominków. Należą do nich wkłady kominkowe, kominki

Wiadomości 0 Comments

Bezpieczne holowanie — poznaj jego tajniki!

Nawet najdroższy samochód, jak każda inna maszyna, może odmówić Ci kiedyś posłuszeństwa. Awarie zdarzają się dosyć często — nie daj im się zaskoczyć i sprawdź, jak powinno wyglądać bezpieczne holowanie.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź