PODEJRZANY O OSZUSTWO METODĄ „NA POLICJANTA” ZATRZYMANY

PODEJRZANY O OSZUSTWO METODĄ „NA POLICJANTA” ZATRZYMANY

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu postawili zarzut oszustwa mężczyźnie, którego wizerunek w miejscu popełnienia przestępstwa zarejestrowały kamery monitoringu. 32-latek został rozpoznany dzięki publikacji nagrania oraz zdjęć na stronach internetowych policji oraz w środkach masowego przekazu. Piotrowi P. za to przestępstwo może teraz grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu prowadzili postępowanie dotyczące oszustwa metoda „na policjanta”. Nieznany jeszcze wtedy sprawca doprowadził pokrzywdzoną do niekorzystnego rozporządzania swoim mieniem na łączną sumę 60.000 złotych.

Zmanipulowana przez przestępców 73-latka na ich polecenie tego samego dnia, w dwóch różnych miejscach przekazała nieznanemu sobie mężczyźnie 50.000 złotych z wziętego w banku kredytu oraz 10.000 złotych swoich oszczędności.

Wizerunek osoby podejrzewanej o to przestępstwo i jego moment zarejestrowały kamery monitoringu. Po publikacji nagrania i zdjęć na stronach internetowych policji oraz w środkach masowego przekazu zadzwoniła osoba, która rozpoznała mężczyznę. Śródmiejscy policjanci zatrzymali 32-latka w mieszkaniu jednego z członków rodziny.

Piotr P. usłyszał zarzut oszustwa, do którego się przyznał, a śledczy wystąpili z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.

Previous ZAKOŃCZYŁ SIĘ ORLEN WARSAW MARATHON 2017
Next ARESZT ZA KRADZIEŻ ROZBÓJNICZĄ

Może to Ci się spodoba

Warszawa na Sygnale 0 Comments

POSZUKIWANY 102 PODSTAWAMI ZATRZYMANY

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu z ochockiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne oszustwa. Przemysław K. był poszukiwany 12 listami gończymi i 90 zarządzeniami do ustalenia miejsca pobytu. Funkcjonariusze ustalili,

Warszawa na Sygnale 0 Comments

TYMCZASOWE ARESZTY DLA 4 PODEJRZANYCH O WŁAMANIE DO DOMU

Dwóch 19-latków, 30 i 34-latka zatrzymali funkcjonariusze wydziału kryminalnego wołomińskiej i stołecznej Policji. Mężczyźni wspólnie i porozumieniu dokonali włamania do budynku mieszkalnego na terenie gminy Radzymin, gdzie ich łupem padła

Warszawa na Sygnale 0 Comments

33-LETNI MOTOCYKLISTA OFIARĄ TRAGICZNEGO WYPADKU W CENTRUM PIASECZNA

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w centrum Piaseczna. 33-letni motocyklista, jadący ulicą Puławską, został potrącony przez kierującego mazdą, który wykonywał manewr zawracania. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę wszystkich

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź