KONKURS NA OPOWIADANIE KRYMINALNE ROZSTRZYGNIĘTY

KONKURS NA OPOWIADANIE KRYMINALNE ROZSTRZYGNIĘTY

Wczoraj w Sali Darczyńców Biblioteki Narodowej w Warszawie przy ul. Niepodległości 213 odbyło się uroczyste wręczenie nagród w ,,Konkursie na opowiadanie kryminalne” organizowanym przez Przedsiębiorstwo Dom Książki sp. z o. o. Konkurs został objęty honorowym patronatem przez Komendanta Stołecznego Policji. W imieniu Komendanta Stołecznego Policji nagrody wręczył podinsp. Andrzej Karpiński, Komendant Rejonowy Policji Warszawa III.

Konkurs skierowany był do osób w dwóch grupach wiekowych: do 18 roku życia oraz powyżej 18 lat. Zadaniem uczestników ogólnopolskiego konkursu było napisanie krótkiego opowiadania o tematyce kryminalnej. Celem konkursu było dotarcie do młodych ludzi zainteresowanych działaniami Policji. Nagrody pieniężne ufundowała Fundacja Wsparcia Policjantów.

Odzew na ogłoszenie o konkursie przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów – ponad 300 nadesłanych prac autorów z całej Polski oraz kilka zgłoszeń od młodych Polaków mieszkających za granicą.

W kategorii wiekowej powyżej 18 lat najwyższą ocenę jury uzyskała praca Anny Bińkowskiej – opowiadanie pt. ,,Przypadek”. Wśród autorów w kategorii wiekowej poniżej 18 lat zwyciężyła 14-letnia Anna Kolimaga, za opowiadanie ,,Bo mordercy się nie wierzy”.

W uroczystym wręczaniu nagród konkursu Komendanta Stołecznego Policji rezprezentował Komendant Rejonowy Policji Warszawa III, podinsp. Andrzej Karpiński. W spotkaniu uczestniczył także policjant z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Stołecznej Policji kom. Paweł Sokalski, który chętnie odpowiadał na pytania z dziedziny kryminalistyki.

Najlepszy tekst konkursowy zostanie opublikowany w ogólnopolskim dwutygodniku i internecie.

Wszystkim uczestnikom, w szczególności zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Previous HANDLOWAŁ PAPIEROSAMI Z KONTRABANDY I "LEWYM" ALKOHOLEM
Next POLICYJNE ZABEZPIECZENIE ZGROMADZEŃ W DNIU 25 MARCA

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

POSZUKIWANY CZTEREMA LISTAMI GOŃCZYMI ZATRZYMANY

Pruszkowscy kryminalni zatrzymali 35-latka poszukiwanego czterema listami gończymi. Mężczyzna ma do odbycia karę prawie 4 lat pozbawienia wolności. Od wielu miesięcy ukrywał się przed organami ścigania. Zgodnie z dyspozycją sądu

Wiadomości 0 Comments

ROZPOZNAJESZ TĘ OSOBĘ?

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału dochodzeniowo-śledczego prowadzą postępowanie dotyczące zniszczenia mienia. Nieustalony dotąd sprawca uszkodził cztery tablice memoratywne w Muzeum Więzienia Pawiak przy ulicy Dzielnej. Wizerunek osoby podejrzewanej o to przestępstwo

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI URATOWALI RODZINĘ PRZED ZACZADZENIEM

Dzięki czujności wilanowskich policjantów z ogniwa patrolowo interwencyjnego, nie doszło do tragedii. Po otrzymaniu zgłoszenia o złym samopoczuciu mieszkańców dzielnicy niezwłocznie udali się na miejsce. Gdy zorientowali się, że dom

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź