GRUPA DOKONUJĄCA PRZESTĘPSTW W OBROCIE PALIWAMI ROZBITA

GRUPA DOKONUJĄCA PRZESTĘPSTW W OBROCIE PALIWAMI ROZBITA

Policjanci z Wołomina oraz Komendy Stołecznej Policji, wspólnie z funkcjonariuszami Zarządu w Olsztynie CBŚP, Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego oraz antyterrorystów z Warszawy, Białegostoku i Olsztyna w ramach pracy operacyjnej oraz śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Regionalną w Warszawie, dotyczącego działalności zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wprowadzaniem do obrotu paliw bez opłaconego podatku od towarów i usług, opłaty paliwowej i akcyzowej na terenie Polski a także innych państw europejskich, zatrzymali 15 osób w wieku od 30 do 63 lat. Zabezpieczono m.in. 12 zestawów samochodów ciężarowych z cysternami o wartości około 3,6 mln złotych, 10 luksusowych samochodów o wartości 1,6 miliona złotych oraz 95 tys. euro, około 520 tys. złotych, biżuterię złotą, zegarki i inne wartościowe przedmioty. Jak ustalili policjanci, grupa mogła doprowadzić do uszczuplenia należności Skarbu Państwa na łączną kwotę nie niższą niż 40 mln złotych.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją wołomińskiej komendy oraz policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wspólnie z Wydziałem do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Ekonomicznej Zarządu w Olsztynie CBŚP oraz Warmińsko-Mazurskim Urzędem Celno-Skarbowym przy współudziale BOA KGP, SPAP Warszawa, Białystok i Olsztyn w ramach prowadzonych czynności operacyjnych oraz prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Warszawie śledztwa, rozpracowali grupę przestępczą, która w Warszawie i innych miejscowościach na terenie Polski oraz innych państw europejskich zajmowała się wprowadzaniem do obrotu paliw bez opłaconego podatku od towarów i usług, opłaty paliwowej i akcyzy przy wykorzystaniu działalności kilku firm. Funkcjonariusze ustalili dane osobowe i wytypowali osoby podejrzewane o udział w tym procederze. Jak wynikało z posiadanych informacji, działania tych osób mogły doprowadzić do uszczuplenia należności skarbu państwa na łączną kwotę nie niższą niż 40 mln złotych.

Posiadając taką wiedzę, w poniedziałek w godzinach porannych blisko 300 funkcjonariuszy Policji i służby celno-skarbowej przeszukało 29 miejsc na terenie całej Polski.  Zatrzymanych zostało 15 osób w wieku od 30 do 63 lat, w tym jedna kobieta. W trakcie prowadzonych czynności zabezpieczono m.in. 12 zestawów samochodów ciężarowych z cysternami o wartości około 3,6 mln złotych, 10 luksusowych samochodów w tym m.in. mercedes E-klasa, dwa mercedesy GLE, mercedes  AMG, land rover, BMW X3, audi Q5 oraz dwa audi Q7 o łącznej  wartości 1,6 miliona złotych, 95 tys. euro, około 520 tys. złotych, biżuterię złotą, zegarki i inne wartościowe przedmioty oraz komputery, elektroniczne nośniki pamięci i dokumenty świadczące o przestępczym procederze.

Zatrzymani zostali umieszczeni w policyjnych celach. Są podejrzani o udział w zorganizowanej grupie przestępczej dokonującej przestępstw w obrocie paliwami, za co może im grozić kara od  roku do 10 lat pozbawienia wolności. Zatrzymane osoby stanowią trzon grupy przestępczej, wśród której dwie osoby pełną funkcję kierowniczą.

Wszyscy zostaną doprowadzeni do Prokuratury Regionalnej w Warszawie celem wykonania z ich udziałem czynności procesowych oraz zastosowania wobec nich środków zapobiegawczych, w tym tymczasowych aresztowań. Według oceny prowadzących czynności w przedmiotowej sprawie, grupa mogła „wyprać” ponad 100 mln złotych.

Funkcjonariusze nadal pracują nad sprawą i zapowiadają kolejne zatrzymania i zabezpieczenia mienia.

Previous ZNASZ TEGO MĘŻCZYZNĘ?
Next ZA ROZBÓJ TRAFILI DO ARESZTU

Może to Ci się spodoba

Warszawa na Sygnale 0 Comments

ZOSTAWIAŁA MIESZKANIE POD OPIEKĄ SĄSIADA I STRACIŁA BIŻUTERIĘ WARTĄ 100.000 ZŁOTYCH

Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież złotej biżuterii. To kolega sąsiada, który opiekował się mieszaniem pod nieobecność jego właścicielki. Artur C. podczas jednej z wizyt wyniósł z mieszkania wszystkie

Warszawa na Sygnale 0 Comments

NARKOTYKI W OPAKOWANIU PO GRZE KOMPUTEROWEJ

Niemal w tym samym czasie policjanci z Piaseczna, Tarczyna i Konstancina – Jeziorny zatrzymali trzech mężczyzn posiadających środki odurzające. Funkcjonariusze zabezpieczyli opium i marihuanę. W jednym przypadku podejrzewany podjął próbę

Warszawa na Sygnale 0 Comments

POLICJANCI ZABEZPIECZYLI PONAD 25 TYSIĘCY SZTUK NIELEGALNYCH PAPIEROSÓW

Ponad 25 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli podczas wczorajszych działań policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją północnopraskiej komendy. Funkcjonariusze zatrzymali też 44-letniego

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź