ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Dziś przypada 226. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody święta narodowego rozpoczęły się od uroczystej mszy w intencji Ojczyzny w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy. O godzinie 12.00 odbyły się uroczystości na Placu Zamkowym z udziałem przedstawicieli najwyższych władz państwowych.

We mszy uczestniczyli przedstawiciele najwyższych władz państwowych, kombatanci, harcerze i mieszkańcy stolicy. Udział wzięli także przedstawiciele Policji – Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk oraz I Zastępca Komendanta Stołecznego Policji młodszy inspektor Piotr Berent.

W południe odbyły się uroczystości na placu Zamkowym. Uczestniczyli w nich prezydent Andrzej Duda z małżonką, Premier Beata Szydło, ministrowie i doradcy prezydenta, marszałkowie Sejmu, Senatu a także przedstawiciele Policji i Sił Zbrojnych oraz duchowni.

Policjanci uczestniczący w zabezpieczeniu uroczystości nie odnotowali żadnych poważnych incydentów.

Previous OSZUKAŁ PONAD 20 OSÓB
Next ZABEZPIECZENIE ZGROMADZEŃ W DNIU 6 MAJA NA TERENIE WARSZAWY

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

POLICYJNA INFOLINA O UTRUDNIENIACH W RUCHU DROGOWYM 6 LIPCA NA TERENIE WARSZAWY

Pod numerem telefonu stacjonarnego 22 60 380 38 w dniu 6 lipca br. w godzinach od 7.00 do 19.00 policjanci będą informować o utrudnieniach w ruchu pieszych i pojazdów. Będą

Wiadomości 0 Comments

Jedna nocna służba, dwóch zatrzymanych i zabezpieczony ponad kilogram amfetaminy oraz marihuany

Jedna załoga patrolowo-interwencyjna podczas jednej nocnej służby i dwóch podjętych interwencji zatrzymała dwie osoby z narkotykami oraz zabezpieczyła łącznie ponad kilogram amfetaminy i ponad 20 gramów marihuany. 20-letni Marcin S.

Wiadomości 0 Comments

Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

Wczoraj sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec obywatela Ukrainy. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Jak wynika z ustaleń policjantów, 33-latek zadał znajomemu cios

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź