Sztalugi malarskie – wszystko, co warto o nich wiedzieć

Sztalugi malarskie – wszystko, co warto o nich wiedzieć

Rozpoczynając karierę w sztuce koniecznym jest rozważenie zakupu sztalugi malarskiej, która jest przydatna do malowania, rysowania oraz wystawy obrazów. Są to produkty wykonywane z różnych tworzyw, spełniają także szereg funkcji. Mając zamiar stawiać na malowanie dużych obrazów na płótnie, najlepsza będzie sztaluga drewniana, wyposażona w trzy nóżki. W zależności od konkretnych cech produktu kształtują się ceny, ale to właśnie w sklepach internetowych mogą być one najbardziej korzystne.

Powody, dla których warto kupić sztalugę malarską

Istnieje co najmniej kilka powodów, dla których warto zaopatrzyć się w sztalugę malarską. Pierwszym z nich jest możliwość ułatwienia sobie pracy, zachowanie odpowiednich proporcji podczas malowania. Ponadto bardzo ważne jest ustawienie podobrazia i prawidłowego kąta widzenia. Kolejnym powodem jest oszczędzanie kręgosłupa, sztalugi malarskie są zazwyczaj regulowane pod względem wysokości, dlatego nie ma konieczności schylania się.

Produkty w postaci sztalug można kupić między innymi na stronie www.SklepMatejko.pl, to ważny produkt przede wszystkim dla początkujących artystów. Nie mając takiego wyposażenia niezbędne jest poszukiwania innego, dogodnego miejsca w domu, czy mieszkaniu, gdzie są najlepsze warunki do malowania. Dla zaawansowanych malarzy artystów to może niewielka niedogodność, ale początkujący mogą mieć większy problem.

Sztalugi malarskie nie ulegną zużyciu, tak jak farby, czy pędzle, dlatego posłuży ona wiele lat – to opłacalna inwestycja. Stabilne podtrzymywanie podobrazia jest ważne na przykład podczas malowania w plenerze, w wietrznych warunkach atmosferycznych. Możliwe staje się wówczas wykonywanie pewnych ruchów pędzla i brak konieczności samodzielnego podtrzymywania obrazu. Na korzyść sztalug przemawia jeszcze jedna kwestia, produkt ten nie wymaga żadnej konserwacji. Próżno szukać w nim śrubek, zatrzasków, elektroniki, czy przycisków, jest to bardzo prosta konstrukcja.

Rodzaje i ceny sztalug

Wybierając sztalugi malarskie zwraca się uwagę na cenę i jakość wykonania, ale znaczenie ma również ich rodzaj. Najtańszą opcją jest sztaluga stołowa trójnożna, to niewielkich rozmiarów przedmiot, dzięki czemu można go postawić na stoliku, czy biurku. Wykonuje się ją najczęściej z drewna sosnowego, ewentualnie bukowego. W wielu przypadkach jest również możliwość regulacji, a koszt zakupu to zazwyczaj nie więcej niż 20-25 złotych. Chcąc mieć sztalugę o płaskiej podpórce, należy liczyć się z kosztem około 35 złotych, ale dodatkowo jest regulowana kółkiem z góry i dołu. Sprawdzi się znacznie lepiej do malowania obrazów o większych wymiarach.

Na stronie www.SklepMatejko.pl kupić można sztalugi plenerowe, które są wystarczające wysokie i oczywiście regulowane. Sama nazwa wskazuje, że korzysta się z niej podczas pracy na świeżym powietrzu. Do wyboru pozostają sztalugi aluminiowe lub drewniane, te pierwsze wiążą się z kosztem do 100 złotych. Natomiast wykonane z drewna 120-130 złotych, tańsza alternatywa będzie właściwie wystarczająca.

Previous Profesjonalne zarządzanie nieruchomościami w Warszawie. Na czym polega?
Next Globusy jako ważna pomoc edukacyjna

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Odpowiednia dieta odmładza skórę

Dieta zapewniająca zdrowie i dobry stan skóry powinna być bogata w antyoksydanty – twierdzi Agnieszka Mielczarek. Coach zdrowia i prywatnie żona Pascala Brodnickiego udowadnia między innymi, że kiedy włączymy do swojego codziennego menu

Life&Style 0 Comments

Pobyt w Grecji był dla mnie jak reset absolutny

Aktorka spędziła pięć styczniowych dni w Atenach. Twierdzi, że nie zwiedzała dużo, delektowała się natomiast grecką kuchnią i rozmowami z mieszkańcami miasta. Bywała także w teatrach. Jej zdaniem współczesny teatr grecki stawia na mocne, politycznie

Life&Style 0 Comments

Nowy trend w Warszawie: wine bar – miejsce dla prawdziwych miłośników wina z RPA!

Od jakiegoś czasu w Warszawie można zauważyć nowy trend na rynku gastronomicznym. Z dużą regularnością powstają dedykowane wine bary, czyli przestrzenie, w których można napić się starannie dobranego wina, a

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź