Sztalugi malarskie – wszystko, co warto o nich wiedzieć

Sztalugi malarskie – wszystko, co warto o nich wiedzieć

Rozpoczynając karierę w sztuce koniecznym jest rozważenie zakupu sztalugi malarskiej, która jest przydatna do malowania, rysowania oraz wystawy obrazów. Są to produkty wykonywane z różnych tworzyw, spełniają także szereg funkcji. Mając zamiar stawiać na malowanie dużych obrazów na płótnie, najlepsza będzie sztaluga drewniana, wyposażona w trzy nóżki. W zależności od konkretnych cech produktu kształtują się ceny, ale to właśnie w sklepach internetowych mogą być one najbardziej korzystne.

Powody, dla których warto kupić sztalugę malarską

Istnieje co najmniej kilka powodów, dla których warto zaopatrzyć się w sztalugę malarską. Pierwszym z nich jest możliwość ułatwienia sobie pracy, zachowanie odpowiednich proporcji podczas malowania. Ponadto bardzo ważne jest ustawienie podobrazia i prawidłowego kąta widzenia. Kolejnym powodem jest oszczędzanie kręgosłupa, sztalugi malarskie są zazwyczaj regulowane pod względem wysokości, dlatego nie ma konieczności schylania się.

Produkty w postaci sztalug można kupić między innymi na stronie www.SklepMatejko.pl, to ważny produkt przede wszystkim dla początkujących artystów. Nie mając takiego wyposażenia niezbędne jest poszukiwania innego, dogodnego miejsca w domu, czy mieszkaniu, gdzie są najlepsze warunki do malowania. Dla zaawansowanych malarzy artystów to może niewielka niedogodność, ale początkujący mogą mieć większy problem.

Sztalugi malarskie nie ulegną zużyciu, tak jak farby, czy pędzle, dlatego posłuży ona wiele lat – to opłacalna inwestycja. Stabilne podtrzymywanie podobrazia jest ważne na przykład podczas malowania w plenerze, w wietrznych warunkach atmosferycznych. Możliwe staje się wówczas wykonywanie pewnych ruchów pędzla i brak konieczności samodzielnego podtrzymywania obrazu. Na korzyść sztalug przemawia jeszcze jedna kwestia, produkt ten nie wymaga żadnej konserwacji. Próżno szukać w nim śrubek, zatrzasków, elektroniki, czy przycisków, jest to bardzo prosta konstrukcja.

Rodzaje i ceny sztalug

Wybierając sztalugi malarskie zwraca się uwagę na cenę i jakość wykonania, ale znaczenie ma również ich rodzaj. Najtańszą opcją jest sztaluga stołowa trójnożna, to niewielkich rozmiarów przedmiot, dzięki czemu można go postawić na stoliku, czy biurku. Wykonuje się ją najczęściej z drewna sosnowego, ewentualnie bukowego. W wielu przypadkach jest również możliwość regulacji, a koszt zakupu to zazwyczaj nie więcej niż 20-25 złotych. Chcąc mieć sztalugę o płaskiej podpórce, należy liczyć się z kosztem około 35 złotych, ale dodatkowo jest regulowana kółkiem z góry i dołu. Sprawdzi się znacznie lepiej do malowania obrazów o większych wymiarach.

Na stronie www.SklepMatejko.pl kupić można sztalugi plenerowe, które są wystarczające wysokie i oczywiście regulowane. Sama nazwa wskazuje, że korzysta się z niej podczas pracy na świeżym powietrzu. Do wyboru pozostają sztalugi aluminiowe lub drewniane, te pierwsze wiążą się z kosztem do 100 złotych. Natomiast wykonane z drewna 120-130 złotych, tańsza alternatywa będzie właściwie wystarczająca.

Previous Profesjonalne zarządzanie nieruchomościami w Warszawie. Na czym polega?
Next Globusy jako ważna pomoc edukacyjna

Może to Ci się spodoba

Life&Style 1Comments

Import whisky rośnie o 30 proc

Polacy coraz chętniej sięgają po bardziej wyszukane alkohole. Po trzech kwartałach ubiegłego roku o jedną trzecią wzrósł import ekskluzywnej odmiany whisky single malt. W ujęciu wartościowym dynamika była jeszcze wyraźniejsza i wyniosła

Life&Style 0 Comments

Nieleczona nerwica – jak wpływa na organizm?

Nerwica to zaburzenie, które objawia się odczuwaniem silnego lęku i strachu, bywa również diagnozowana pod innym nazewnictwem – a mianowicie zaburzeń lękowych. Przyczyn nerwicy można upatrywać w uwarunkowaniach genetycznych, doświadczeniach

Life&Style 0 Comments

Ginekologia estetyczna – fakty i mity

Z ciałem kobiety mogą dziać się rzeczy, których nie da się uniknąć – poród, starzenie się, wypadki, menopauza. Warto zainteresować się ginekologią estetyczną, aby zwalczyć skutki uboczne tych wszystkich wydarzeń

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź