ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Dziś przypada 226. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody święta narodowego rozpoczęły się od uroczystej mszy w intencji Ojczyzny w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy. O godzinie 12.00 odbyły się uroczystości na Placu Zamkowym z udziałem przedstawicieli najwyższych władz państwowych.

We mszy uczestniczyli przedstawiciele najwyższych władz państwowych, kombatanci, harcerze i mieszkańcy stolicy. Udział wzięli także przedstawiciele Policji – Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk oraz I Zastępca Komendanta Stołecznego Policji młodszy inspektor Piotr Berent.

W południe odbyły się uroczystości na placu Zamkowym. Uczestniczyli w nich prezydent Andrzej Duda z małżonką, Premier Beata Szydło, ministrowie i doradcy prezydenta, marszałkowie Sejmu, Senatu a także przedstawiciele Policji i Sił Zbrojnych oraz duchowni.

Policjanci uczestniczący w zabezpieczeniu uroczystości nie odnotowali żadnych poważnych incydentów.

Previous OSZUKAŁ PONAD 20 OSÓB
Next ZABEZPIECZENIE ZGROMADZEŃ W DNIU 6 MAJA NA TERENIE WARSZAWY

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

PREZENTACJA POLICYJNYCH RADIOWOZÓW I WYPOSAŻENIA TECHNIKÓW KRYMINALISTYKI PODCZAS FESTYNU Z OKAZJI „DNI POWIATU MIŃSKIEGO”

Udział mińskich policjantów w festynie organizowanym w ramach corocznych obchodów „Dni Powiatu Mińskiego” zawsze obfituje w różne atrakcje i niespodzianki, szczególnie dla najmłodszych, w tym dzieci i młodzieży. Tego roku

Wiadomości 0 Comments

NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI!

Kiedy temperatura na zewnątrz jest bardzo niska nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony

Wiadomości 0 Comments

NIETRZEŹWY KIEROWCA SPOWODOWAŁ ŚMIERTELNY WYPADEK

Na trzy miesiące aresztował sąd Marcina R. podejrzanego o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Do zdarzenia doszło przy ulicy Ogrodników. Kierujący mercedesem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w latarnię.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź