Kosmetyki i chemia gospodarcza – jak kupować, żeby nie zrujnować domowego budżetu?

Kosmetyki i chemia gospodarcza – jak kupować, żeby nie zrujnować domowego budżetu?

Poznaj przydatne wskazówki, które pozwolą zaoszczędzić podczas kupna chemii domowej i kosmetyków. Dowiedz się również, jak mądrze gospodarować tymi środkami, aby starczały na dłużej.

Porównuj ceny, śledź promocje

Na ostateczną cenę produktu w dużym stopniu składa się marża. Z tego też powodu warto sprawdzać ceny w gazetkach reklamowych, szukać ofert dyskontów oraz porównywać ceny produktów w Internecie.

Dbaj o kosmetyki!

Chcąc zapobiec bezsensownym wydatkom trzeba umiejętnie z kosmetyków korzystać i dbać o nie. Ilu kobietom rozsypał się chociażby puder w torebce? A ile razy było tak, że przez przypadek niepotrzebnie wycisnęliśmy źle zamknięty balsam albo krem do rąk? Takie niuanse mogą złożyć się na całkiem pokaźną całość – a to z kolei przełoży się na niebagatelną kwotę zmarnowanych pieniędzy. Dbaj o kosmetyki, a wystarczy Ci ich a dłużej.

Odwiedź: Kosmetyki i chemia gospodarcza – tanie zakupy z vitahouse.pl >>

Multifunkcjonalność w cenie

Produkty typu 2 w 1 to rozwiązanie, które powinni pokochać fani oszczędzania. Oczywiście, nie w każdym przypadku jest to możliwe, ale gdy mówimy chociażby o produktach do sprzątania, możemy znaleźć wiele zastosowań jednego produktu. I tym samym oszczędzamy nie tylko pieniądze, ale i miejsce w szafce z chemią.

Większe nie zawsze znaczy lepsze

Lubimy kupować większe opakowania, ale nie zawsze jest to korzystne dla naszego portfela. Zwracajmy baczną uwagę na cenę jednostkową, ale również na to, czy na pewno uda nam się zużyć cały produkt zanim skończy się data ważności.

Sprytnie gospodaruj tym, co masz

Mistrzyniami w ekonomii domowej były nasze babcie. Każdy skrawek materiału w domu miał swoją rolę do odegrania – najpierw służył wiernie jako ubranie, a gdy czasy tej świetności już bezpowrotnie minęły, to koszula czy prześcieradło dostawały nowe życie i służyły jako ściereczka do kurzu czy ścierka do zmywania podłogi. I eko i oszczędnie!

Nowinki pozwolą zaoszczędzić

Nie odrzucaj nowinek i nietypowych rozwiązań, które na pierwszy rzut oka mogą wydać się podejrzane. Jedną z takich nowości są dość popularne ostatnio orzechy piorące – są one w stanie godnie zastąpić proszek do prania okazując się przy tym rozwiązaniem niezwykle ekonomicznym. Jeśli wierzyć zapewnieniom producenta, to opakowanie orzechów za około 20 zł. wystarcza na około 70 prań.

Podobnych rozwiązań nie trzeba zresztą szukać daleko – wystarczy podpytać mam i babć i spróbować chociażby dobrze znanych i obecnych w zasadzie w każdym domu sody oczyszczonej i octu.

Previous Specjalne aplikacje na smartfony umożliwiają rozwiązywanie zadań z rodzicami
Next TYMCZASOWY ARESZT ZA POBICIE KOBIETY W CIĄŻY

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Dziś przypada 226. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody święta narodowego rozpoczęły się od uroczystej mszy w intencji Ojczyzny w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy.

Wiadomości 0 Comments

KONKURS „Z WUZETKIEM BEZPIECZNIE” ROZSTRZYGNIĘTY

Wczoraj w Starostwie Powiatu Warszawskiego Zachodniego odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu „Z Wuzetkiem Bezpiecznie”. Konkurs skierowany był do uczniów placówek oświatowych z terenu powiatu warszawskiego zachodniego. Organizatorem konkursu był Powiat

Wiadomości 0 Comments

Jaka jest różnica między depilacją a epilacją?

Chociaż terminy te są często używane zamiennie w odniesieniu do usuwania owłosienia z ciała, każdy z nich odnosi się do innego zestawu metod usuwania niechcianych włosów. Jaka jest różnica między

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź