FUNKCJONARIUSZE Z „PATROLU SZKOLNEGO” PROWADZILI ZAJĘCIA O ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ NIELETNICH
Policjantka ze strażnikiem miejskim wzięli udział w cyklu zajęć z uczniami Zespołu Szkół nr 1 w Mińsku Mazowieckim na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich. Policjantka prowadząca wykłady wyjaśniała uczniom podstawowe pojęcia związane z odpowiedzialnością nieletnich za czyny karalne i wyjaśniała, jakie zachowania wyczerpują znamiona zjawisk demoralizacyjnych. Celem organizowanych w szkole zajęć było pokazanie młodzieży, że nierespektowanie przepisów prawa może zakończyć się odpowiedzialnością przed sądem i zastosowaniem wobec nieletniego sprawcy środków karno-wychowawczych, a wobec dorosłego środków karnych. Miejmy nadzieję, że policyjne wskazówki trafią do świadomości młodych ludzi. Takie właśnie było przesłanie prowadzonych zajęć.
Policjantka i strażnik miejski z „Patrolu Szkolnego” kilka razy w tygodniu odwiedzają różne placówki oświatowe, przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Spotkania mają wyłącznie charakter edukacyjny i profilaktyczny, a ich celem jest przede wszystkim promowanie bezpiecznych zachowań.
Cykl spotkań dla uczniów szkoły średniej zorganizowano ostatnio w Zespole Szkół nr 1 w Mińsku Mazowieckim. Doświadczona policjantka od szkolnej profilaktyki wspólnie ze strażnikiem miejskim z „Patrolu Szkolnego” spotkała się z uczniami, aby porozmawiać na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich.
Policjantka, korzystając ze specjalnie przygotowanej prezentacji, przedstawiła uczniom zagadnienia związane z czynami karalnymi i zjawiskami demoralizacyjnymi, do których dochodzi na terenie szkół.
Uczniowie dowiedzieli się, czym jest czyn karalny, jakie rodzaje przestępstw najczęściej popełniają nieletni, jakie są rodzaje zjawisk demoralizacyjnych i w jaki sposób odpowiada się przed sądem.
Celem policyjnych prelekcji było pokazanie młodemu pokoleniu, że zachowania niezgodne z prawem są czymś, czego młodzi ludzie powinni się wstydzić i czego w żadnym przypadku nie należy naśladować.
Może to Ci się spodoba
ROZMAWIALIŚMY Z DZIEĆMI O ICH BEZPIECZEŃSTWIE
Policjanci ze śródmiejskiego zespołu prewencji kryminalnej spotkali się z dziećmi z ze Szkoły Podstawowej numer 41 w Warszawie przy ulicy Drewnianej. Pogadanka dotyczyła szeroko pojętego bezpieczeństwa uczniów w sieci oraz
POSZUKIWANY LISTEM GOŃCZYM ZATRZYMANY
Policjanci z zespołu ds. poszukiwań z Ochoty zatrzymali 35-letniego Tomasza Ś. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym za posiadanie i handel narkotykami. Zgodnie z dyspozycją sądu został przewieziony do aresztu śledczego.
Niedosłuch – pierwsze niepokojące objawy
Ubytek słuchu to trzecia najczęstsza choroba wśród dorosłych – dotyczy aż 5% całej populacji! Jednocześnie jest też podstępna. Niedosłuch nie boli, za to obniża jakość życia i prowadzi do powikłań.
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!