FUNKCJONARIUSZE Z „PATROLU SZKOLNEGO” PROWADZILI ZAJĘCIA O ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ NIELETNICH

FUNKCJONARIUSZE Z „PATROLU SZKOLNEGO” PROWADZILI ZAJĘCIA O ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ NIELETNICH

Policjantka ze strażnikiem miejskim wzięli udział w cyklu zajęć z uczniami Zespołu Szkół nr 1 w Mińsku Mazowieckim na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich. Policjantka prowadząca wykłady wyjaśniała uczniom podstawowe pojęcia związane z odpowiedzialnością nieletnich za czyny karalne i wyjaśniała, jakie zachowania wyczerpują znamiona zjawisk demoralizacyjnych. Celem organizowanych w szkole zajęć było pokazanie młodzieży, że nierespektowanie przepisów prawa może zakończyć się odpowiedzialnością przed sądem i zastosowaniem wobec nieletniego sprawcy środków karno-wychowawczych, a wobec dorosłego środków karnych. Miejmy nadzieję, że policyjne wskazówki trafią do świadomości młodych ludzi. Takie właśnie było przesłanie prowadzonych zajęć.

Policjantka i strażnik miejski z „Patrolu Szkolnego” kilka razy w tygodniu odwiedzają różne placówki oświatowe, przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Spotkania mają wyłącznie charakter edukacyjny i profilaktyczny, a ich celem jest przede wszystkim promowanie bezpiecznych zachowań.

Cykl spotkań dla uczniów szkoły średniej zorganizowano ostatnio w Zespole Szkół nr 1 w Mińsku Mazowieckim. Doświadczona policjantka od szkolnej profilaktyki wspólnie ze strażnikiem miejskim z „Patrolu Szkolnego” spotkała się z uczniami, aby porozmawiać na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich.

Policjantka, korzystając ze specjalnie przygotowanej prezentacji, przedstawiła uczniom zagadnienia związane z czynami karalnymi i zjawiskami demoralizacyjnymi, do których dochodzi na terenie szkół.

Uczniowie dowiedzieli się, czym jest czyn karalny, jakie rodzaje przestępstw najczęściej popełniają nieletni, jakie są rodzaje zjawisk demoralizacyjnych i w jaki sposób odpowiada się przed sądem.

Celem policyjnych prelekcji było pokazanie młodemu pokoleniu, że zachowania niezgodne z prawem są czymś, czego młodzi ludzie powinni się wstydzić i czego w żadnym przypadku nie należy naśladować.

Previous WPADLI DWAJ NIETRZEŹWI KIEROWCY Z SĄDOWYMI ZAKAZAMI
Next ODPOWIE ZA POSIADANIE NARKOTYKÓW

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Dlaczego warto czytać książki? Najważniejsze zalety

Czytanie książek jest jednym z najpopularniejszych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Nie ma jednak co kryć, że większość osób nie przeczytało w ciągu kilku ostatnich lat nawet jednej książki. Tymczasem

Wiadomości 0 Comments

NIETRZEŹWA 16-LATKA ZA KIEROWNICĄ BMW

Tylko dzisiejszej nocy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców, którzy po spożyciu alkoholu zdecydowali się wsiąść za kierownicę. Wśród nich znalazła się 16-latka, która mając niemal 1,5 promila alkoholu we krwi

Wiadomości 0 Comments

Naturalne metody wspierania procesu rehabilitacji

W procesie powrotu do zdrowia po urazach lub operacjach, tradycyjne terapie medyczne są często wspomagane przez naturalne metody, które mogą przyspieszyć gojenie i poprawić samopoczucie pacjenta. Łóżka rehabilitacyjne, medycyna naturalna

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź