NAPADALI NA KOBIETY, TRAFILI DO ARESZTU NA TRZY MIESIĄCE
Skuteczność wolskich policjantów z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu doprowadziła do ustalenia i zatrzymania dwóch obywateli Ukrainy podejrzanych o cztery rozboje oraz inną czynność seksualną na kobietach. Z ustaleń śledczych wynika, że sprawcy napadali na pokrzywdzone, przy użyciu przemocy żądali wydania wartościowych rzeczy oraz pieniędzy. Policjanci odzyskali część łupu pochodzącego z przestępstw. 29 i 25-latek po usłyszeniu pięciu zarzutów trafili do aresztu na trzy miesiące.
Do komendy na Woli zgłosiły się kobiety, które zawiadomiły o czterech rozbojach oraz napaści na tle seksualnym. Z ustaleń podczas gromadzenia materiału dowodowego oraz czynności procesowych wynika, że sprawcy napadali na kobiety w godzinach wieczornych, stosowali wobec nich przemoc, przytrzymywali za ręce, przyduszali, przewracali na ziemię po czym żądali wydania wartościowych rzeczy, w tym pieniędzy. Łupem padały telefony komórkowe i złota biżuteria. Podczas jednego zdarzenia użyli noża, który przyłożyli pokrzywdzonej do szyi.Dodatkowo okazało się, że wobec jednej z nich dopuścili się przestępstwa na tle seksualnym.
Szczegółowa analiza prowadzonych śledztw, zgromadzony materiał dowodowy oraz skuteczność policjantów doprowadziła do ustalenia mężczyzn podejrzanych o te przestępstwa. Na terenie Śródmieścia funkcjonariusze zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy, 29 i 25-latka. W lokalu w którym przebywali mężczyźni, podczas przeszukania, policjanci ujawnili telefonpochodzący z przestępstwa. Funkcjonariusze odzyskali również jeszcze jeden telefon komórkowy, który był przez nich wstawiony do lombardu.
Mężczyźni trafili do policyjnej celi. Śledczy przekazali materiał dowodowy wraz z zatrzymanymi do prokuratury. 29 i 25-latek usłyszeli pięć zarzutów, cztery związane z rozbojem w tym jeden z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz zarzutu przestępstwa na tle seksualnym. Decyzją sądu obywatele Ukrainy zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.
Może to Ci się spodoba
KOLEJNY ARESZT ZA KRADZIEŻE SAMOCHODÓW
Dzięki pracy operacyjnej policjantów z wydziału kryminalnego do aresztu trafił 32-letni Paweł P. To kolejny zatrzymany w sprawie kradzieży samochodów, które miały miejsce na terenie warszawskiego Mokotowa. Jako pierwszy z
ZA HANDEL NARKOTYKAMI TRAFIŁ DO ARESZTU
Mokotowscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podczas transakcji narkotykowej. 23-latek kupował pół kilograma marihuany za 12.000 zł.. W trakcie przeszukań mieszkań i samochodów zabezpieczono łącznie ponad dwa kilogramy narkotyków w postaci
ODPOWIE ZA USIŁOWANIE ZABÓJSTWA KONKUBENTA
Mundurowi z Bielan we współpracy z żoliborską prokuraturą zatrzymali kobietę podejrzaną o usiłowanie zabójstwa. W sprawie zostało wszczęte śledztwo. Sąd rejonowy zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego 3-miesięcznego