WYŁUDZILI KREDYT W BANKU

WYŁUDZILI KREDYT W BANKU

Policjanci z wydziału ds. przestępczości gospodarczej i korupcji legionowskiej komendy zatrzymali trzech mężczyzn w związku z wyłudzeniem kredytu z banku. Aby kupić telewizor i laptop mężczyźni posłużyli się podrobionymi dokumentami i otrzymali z banku cztery tysiące złotych Za to przestępstwo podejrzanym grozi do 8 lat za kratami.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji w legionowskiej komendzie zdobyli informacje o osobach, które w jednym z banków w Warszawie, posługując się sfałszowanymi dokumentami, uzyskując kredyt w wysokości czterech tysięcy złotych, zakupili telewizor i laptop. Z umowy nie mieli się zamiaru wywiązywać. Informacja natychmiast została przekazana pracownikom banku. Dokumenty od razu zweryfikowano. Część okazała się fałszywa.

W Legionowie policjanci zatrzymali jadących samochodem 35-letniego Jacka P. i pasażera  59-letniego Bogusława P. Po przeszukaniu auta funkcjonariusze znaleźli laptop oraz umowę kredytową. Bogusław P. posiadał również przy sobie sfałszowaną decyzję o przyznaniu renty wraz z odcinkiem jej wypłaty.

Mężczyźni przyznali się też policjantom, że zakupiony telewizor sprzedali w jednym ze skupów elektroniki. Funkcjonariusze tego samego dnia  we wskazanym  im punkcie znaleźli telewizor i zatrzymali 25-letniego Radosława B., pod zarzutem zakupienia sprzętu pochodzącego z przestępstwa.

Wszyscy trzej mężczyźni trafili do policyjnej celi. Jacek P. i Bogusław P usłyszeli zarzut dokonania wspólnie i w porozumieniu wyłudzenia kredytu.  Natomiast  Radosławowi. B przedstawiono zarzut paserstwa.  Decyzją prokuratury Jacek P. został objęty policyjnym dozorem. 35 i 59-latkowi może grozić kara do 8 lat więzienia. Paserstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Previous KOLEJNY ARESZTOWANY ZA OSZUSTWO "NA POLICJANTA"
Next ZA HANDEL NARKOTYKAMI TRAFIŁ DO ARESZTU

Może to Ci się spodoba

Warszawa na Sygnale 0 Comments

WIZERUNEK PODEJRZEWANEGO O KRADZIEŻ W SKLEPIE JUBILERSKIM

Policjanci z wydziału kryminalnego z Piaseczna, publikują wizerunek mężczyzny podejrzewanego o kradzież złotej biżuterii. Do przestępstwa doszło w dniu 14 kwietnia br., w sklepie jubilerskim w Piasecznie. Wszystkie osoby mogące

Warszawa na Sygnale 0 Comments

ZATRZYMANO 37-LETNIEGO OBYWATELA TURCJI POSZUKIWANEGO PRZEZ INTERPOL

Policyjni wywiadowcy z Piaseczna zatrzymali 37- letniego mężczyznę poszukiwanego przez Interpol międzynarodowym nakazem aresztowania. Jest on podejrzewany o dokonanie w 2007 roku zabójstwa przy użyciu broni palnej w pobliżu Ankary.

Warszawa na Sygnale 0 Comments

ROZPOZNAJESZ TEGO MĘŻCZYZNĘ?

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału dochodzeniowo-śledczego prowadzą postępowanie dotyczące uszkodzenia mienia. Wizerunek osoby mogącej mieć związek z tym przestępstwem zarejestrowała kamera monitoringu. Każdy, kto rozpoznaje widocznego na zdjęciach mężczyznę proszony jest

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź