KOLEJNY ARESZTOWANY ZA OSZUSTWO „NA POLICJANTA”

KOLEJNY ARESZTOWANY ZA OSZUSTWO „NA POLICJANTA”

Działania policjantów z Woli doprowadziły do ustalenia i zatrzymania kolejnego podejrzanego o oszustwo „na policjanta”. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna działał wspólnie i w porozumieniu z inną osobą, zatrzymaną na początku maja. Zatrzymany 43-latek najprawdopodobniej zlecał odebranie pieniędzy od pokrzywdzonej. Mężczyzna usłyszał zarzuty oszustwa i usiłowania oszustwa w warunkach recydywy. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z Woli pracowali nad sprawą związana z oszustwem „na policjanta”. Do zdarzenia doszło na początku maja br. Wówczas, w wyniku szybkiej interwencji funkcjonariuszy z wydziału patrolowo-interwencyjnego z wolskiej komendy doszło do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o takie przestępstwo.

Przypomnijmy, do 88-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna podając się za policjanta. W trakcie rozmowy telefonicznej informował rozmówczynię, że Policja wie o nadużyciach pracowników banku i prosił o pomoc w zatrzymaniu oszustów. Ta pomoc miała polegać na przekazaniu gotówki z banku. 88-latka będąc przekonana, że bierze udział w policyjnej akcji udała się do banku, aby zrobić to, co jej polecono. Starsza pani wypłaciła pieniądze, które po chwili przekazała oszustowi. Kiedy wróciła do domu zorientowała się, że padła ofiara oszusta i zawiadomiła o całym zdarzeniu prawdziwych policjantów.

Natychmiast do akcji wkroczyli mundurowi z wolskiej komendy. Przed przyjściem oszusta kolejny raz po odbiór kolejnych 50 tys. zł., policjanci przygotowali zasadzkę, w którą wpadł 42-letni Dawid B. Mężczyzna kompletnie zaskoczony, próbował wyrwać się policjantom podczas zatrzymania. Trafił prosto do policyjnej celi.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zgromadzili materiał dowodowy. Podejrzany usłyszał dwa zarzuty dotyczące oszustwa i usiłowania oszustwa. Funkcjonariusze wystąpili do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec 42-latka. Sąd przychylił się do wniosku i  aresztował mężczyznę  na  trzy miesiące.

Tym razem kryminalni dotarli do mężczyzny, który najprawdopodobniej zlecał pobranie gotówki od starszej pani. W wyniku zorganizowanej zasadzki 43-latek został zatrzymany na terenie innej dzielnicy, kiedy wracał do domu. Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące oszustwa i usiłowania oszustwa w warunkach recydywy. Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie tymczasowego aresztu, decyzją sądu 43-latek trafił do aresztu na trzy miesiące. Przestępstwo oszustwa zagrożone jest karą do 8 lat więzienia.

Pamiętajmy – Oszuści umiejętnie manipulują rozmową tak, by uzyskać jak najwięcej informacji i wykorzystać starsze osoby. Taki fałszywy funkcjonariusz podaje często wymyślone nazwisko, a nawet numer odznaki. Sprawcy przekonują starsze osoby, że ich pieniądze pomogą w schwytaniu przestępców. Mówią, że gotówka przechowywana na koncie nie jest bezpieczna, a oszust ma do nich łatwy dostęp.

W takich sytuacjach przede wszystkim należy zachować ostrożność. Nie informujmy nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub jakie przechowujemy na koncie. Nie wypłacajmy z banku wszystkich oszczędności. Pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie.

Previous DZIELNICOWY ZATRZYMAŁ, SĄD ARESZTOWAŁ 23-LATKA ZA ZNĘCANIE SIĘ NAD BABCIĄ
Next WYŁUDZILI KREDYT W BANKU

Może to Ci się spodoba

Warszawa na Sygnale 0 Comments

ZLIKWIDOWANA DZIUPLA SAMOCHODOWA, TYMCZASOWY ARESZT DLA „PASERA”

Mińscy kryminalni specjalizujący się w ujawnianiu i zwalczaniu przestępczości samochodowej namierzyli i zlikwidowali wspólnie z policjantami z Halinowa samochodową dziuplę w gminie Dębe Wielkie. Policjantów w działaniach wspomagali biegli z

Warszawa na Sygnale 0 Comments

NIELEGALNA PLANTACJA NA WILANOWIE ZLIKWIDOWANA

Dzięki skuteczności policjantów z wilanowskiego komisariatu oraz funkcjonariuszy wydziału do walki z przestępczością narkotykową marihuana, znaleziona w jednym z mieszkań na Wilanowie nie trafi na rynek. Do sprawy został zatrzymany

Warszawa na Sygnale 0 Comments

ATAKOWAŁ KOBIETY WRACAJĄCE W NOCY DO DOMU – ZOSTAŁ ARESZTOWANY

Ursynowscy policjanci w niespełna dwa dni ustalili 31-latka podejrzanego o napady na kobiety. Mężczyzna podejrzany jest o uszkodzenia ciała i zmuszanie do określonego zachowania przy użyciu siły i gróźb działając

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź