UROCZYSTA POLOWA MSZA ŚWIĘTA I APEL PAMIĘCI

UROCZYSTA POLOWA MSZA ŚWIĘTA I APEL PAMIĘCI

Na placu Krasińskich w Warszawie przy Pomniku Powstania Warszawskiego odbyła się uroczysta Polowa Msza święta z okazji obchodów 73. rocznicy Powstania Warszawskiego. Wzięli w niej udział m. in. prezydent Andrzej Duda i członkowie rządu, w tym wicepremierzy Piotr Gliński i Mateusz Morawiecki, szef MSWiA Mariusz Błaszczak, Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk oraz I Zastępca Komendanta Stołecznego Policji insp. Piotr Berent. Na uroczystościach nie zabrakło uczestników Powstania Warszawskiego, żołnierzy Armii Krajowej, kombatantów, przedstawicieli wojska, harcerzy, mieszkańców stolicy.

Prezydent przemawiając w poniedziałek wieczorem do zgromadzonych pod pomnikiem Powstania Warszawskiego, oddał hołd “rycerzom biało – czerwonej”, uczestnikom sierpniowego zrywu w 1944 r.

W uroczystości na pl. Krasińskich, która jest częścią obchodów 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, wzięli udział m.in. weterani II wojny światowej, w tym powstańcy warszawscy, przedstawiciele władz państwowych oraz mieszkańcy Warszawy.

Po Mszy św. odbył się Apel Pamięci, w którym wymienieni zostali nie tylko ci, którzy polegli, ale także np. dowódcy powstania warszawskiego, którzy zmarli śmiercią naturalną, a także grupa kilku osób, które są zasłużone w kultywowaniu pamięci o powstaniu warszawskim.

W imieniu polskiej Policji  wieniec pod Pomnikiem Powstania Warszawskiego wieniec złożyli Komendant Główny Policji oraz I Zastępca Komendanta Stołecznego Policji.

W tym roku obchodzimy 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W stolicy od kilku dni odbywają się uroczystości ku czci poległych i walczących o Warszawę w 1944 roku. Policjanci, jak co roku, włączyli się w obchody upamiętniające Powstanie i wspólnie z warszawiakami czczą pamięć Powstańców.

1 sierpnia 1944 r. rozpoczęło się Powstanie Warszawskie. Połączone siły państwa podziemnego podjęły decyzję o wspólnym wyzwoleniu spod hitlerowskiej okupacji.

Previous USŁYSZAŁ 17 ZARZUTÓW DOTYCZĄCYCH KRADZIEŻY I KRADZIEŻY Z WŁAMANIEM
Next PRZEZ NIEMAL 50 KILOMETRÓW ESKORTOWALI SAMOCHÓD Z DZIECKIEM WYMAGAJĄCYM PILNEJ OPERACJI PRZESZCZEPU

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Nergal został uniewinniony od zarzutu obrazy uczuć religijnych

Prokuratura Okręgowa w Warszawie złożyła jednak do sądu zażalenie na umorzenie sprawy przeciwko Adamowi Darskiemu, muzykowi znanemu jako Nergal. Chodzi o obrazek przedstawiający Matkę Boską w bucie. Prokuratura Okręgowa w

Wiadomości 0 Comments

POLICYJNY POSTERUNEK PRZED GROBEM NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA

7 maja w samo południe odbyła się uroczysta zmiana Posterunku Honorowego przed Grobem Nieznanego Żołnierza z udziałem pododdziału reprezentującego Policję wystawionego przez Oddział Prewencji Policji w Warszawie. To druga taka

Wiadomości 0 Comments

Najmodniejsze plecaki do szkoły i ich rodzaje

Plecak to coś więcej niż tylko szkolne akcesorium. To także modny dodatek. Zapoznaj się z wyborem najbardziej stylowych i praktycznych plecaków i kup coś dla siebie! Wrzesień już za nami,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź