SKARB PAŃSTWA MÓGŁ STRACIĆ NAWET 6 MILIONÓW ZŁOTYCH

SKARB PAŃSTWA MÓGŁ STRACIĆ NAWET 6 MILIONÓW ZŁOTYCH

Stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową zlikwidowali na terenie województwa mazowieckiego nielegalną wytwórnię papierosów oraz magazyn do ich przechowywania. Podczas działań zatrzymano sześć osób, których przestępcza działalność mogła narazić Skarb Państwa na straty sięgające nawet 6 milionów złotych. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty w Mazowieckim Wydziale Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie, który prowadzi śledztwo w tej sprawie. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani przez sąd.

Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową uzyskali informację o mężczyźnie, który może być organizatorem nielegalnego procederu związanego z produkcją oraz handlem papierosami. Wyroby te miały być sprzedawane na terenie województwa mazowieckiego oraz w samej Warszawie. Funkcjonariusze zaplanowali akcję, podczas której mieli zatrzymać osoby biorące udział w tym procederze oraz zdobyć dowody wskazujące na przestępczą działalność, w wyniku której największe straty ponosił Skarb Państwa. Do działań zostali zaangażowani stołeczni policjanci z wydziału realizacyjnego.

Do zatrzymania 37-letniego Adama W. doszło na terenie Płońska. Tam też funkcjonariusze ujawnili magazyn, w którym znajdowały się palety z pudełkami wypełnionymi papierosami oraz zwoje z papierowymi znakami towarowymi. Zabezpieczono również pojazd służący do przewozu towaru. Pozostawało jeszcze dotarcie do miejsca, gdzie miały być wytwarzane papierosy. Wszystko wskazywało na to, że nielegalna produkcja trwa w oddalonej o 40 kilometrów miejscowości na terenie powiatu ciechanowskiego.

Policyjne wejście na posesję i do budynku, w którym miała znajdować się tytoniowa fabryka, całkowicie zaskoczyło, przebywających tam pracowników. Funkcjonariusze zatrzymali czterech obywateli Ukrainy. W ich ręce trafił także 62-letni Mieczysław S., który prawdopodobnie miał nadzorować ich pracę. W wytwórni oraz w zlikwidowanym magazynie funkcjonariusze wspierani przez kolegów ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wykonali czynności procesowe.

Podczas realizacji policjanci zabezpieczyli ponad 6,5 miliona sztuk papierosów, około 1,7 tony krajanki tytoniowej, palety z korą, odpady poprodukcyjne, specjalistyczne maszyny do produkcji, agregaty, sprężarki oraz filtry. Przejęto także pięć samochodów, które mogły być wykorzystywane w tym procederze, a dodatkowo na poczet przyszłych kar, 90 tys. złotych oraz ponad 1,5 tys, euro. Straty Skarbu Państwa z tytułu działalności nielegalnej fabryki szacuje się na ponad 6 milionów złotych.

Po przeprowadzeniu czynności w tej sprawie, mężczyźni zostali doprowadzeni do Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie, gdzie usłyszeli zarzuty. Wszyscy odpowiedzą za wytwarzanie wyrobów akcyzowych bez wymaganego wpisu do rejestru producentów wyrobów tytoniowych  i uczynienie z tego procederu stałego źródła dochodu. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia.

Previous ZGINĄŁ 22- LATEK, KIEROWCA PODEJRZEWANY O SPOWODOWANIE WYPADKU MÓGŁ BYĆ POD WPŁYWEM NARKOTYKÓW
Next TRZECH KIEROWCÓW ZATRZYMANYCH ZA PRZESTEPSTWO W CIĄGU KILKU GODZIN

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

DZIEŃ KOBIET W KOMENDZIE STOŁECZNEJ POLICJI

Dzisiejsze Święto Kobiet było okazją do wspólnego spotkania, podczas którego I Zastępca Komendanta Stołecznego Policji mł. insp. Hubert Kowalczewski wraz z Zastępcą Komendanta Stołecznego Policji podinsp. Andrzejem Krajewskim złożyli wszystkim

Wiadomości 0 Comments

WARSZTATY Z BEZPIECZEŃSTWA NA LODZIE

Przed zbliżającymi się feriami zimowymi funkcjonariuszka Komisariatu Rzecznego Policji mł.asp. Kinga Czerwińska wspólnie z policjantką z mokotowskiej komendy mł.asp. Martą Bejer przypomniały uczniom ze szkoły podstawowej nr 236 o podstawowych

Wiadomości 0 Comments

PREZENTACJA POLICYJNYCH RADIOWOZÓW I WYPOSAŻENIA TECHNIKÓW KRYMINALISTYKI PODCZAS FESTYNU Z OKAZJI „DNI POWIATU MIŃSKIEGO”

Udział mińskich policjantów w festynie organizowanym w ramach corocznych obchodów „Dni Powiatu Mińskiego” zawsze obfituje w różne atrakcje i niespodzianki, szczególnie dla najmłodszych, w tym dzieci i młodzieży. Tego roku

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź