NA RYNEK NIE TRAFI PONAD 50 KILOGRAMÓW MARIHUANY

NA RYNEK NIE TRAFI PONAD 50 KILOGRAMÓW MARIHUANY

Dzięki policjantom ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową oraz funkcjonariuszom z Pruszkowa na rynek nie trafi ponad 50 kilogramów marihuany. Na terenie Ochoty zlikwidowano plantację, na której rosło blisko 1200 krzewów konopi indyjskich. Z tej ilości roślin można wytworzyć ponad 25 kilogramów środków odurzających. Zabezpieczono także 28 kilogramów wysuszonych konopi. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy usłyszeli już w prokuraturze zarzuty. Może im grozić kara co najmniej 3 lat więzienia.

Na trop nielegalnego procederu, jaki prowadzony był na terenie Ochoty wpadli, stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową oraz funkcjonariusze z Pruszkowa. Wszystko wskazywało na to, że w budynku, który w przeszłości był warsztatem samochodowym, może znajdować się plantacja konopi innych niż włókniste.

W działania zmierzające do zatrzymania osób mających związek z tym procederem  oraz zdobycia dowodów wskazujących na przestępczą działalność zostali zaangażowani policjanci ze stołecznego wydziału realizacyjnego.

Na terenie posesji policjanci zatrzymali 48-letniego obywatela Wietnamu. Mężczyzna doglądał znajdującej się tam uprawy. Zatrzymano także właściciela działki, 42-letniego Sebastiana N. W miejscu jego zamieszkania został zabezpieczony rewolwer oraz 17 sztuk amunicji.

Policjanci odkryli w specjalnie przystosowanych pomieszczeniach rośliny w różnej fazie wzrostu. Znajdowały się tam zarówno krzewy kwitnące, jak i sadzonki konopi. Cześć roślin została już przygotowana do suszenia. System sterowania elektronicznego zarządzający nawodnieniem, oświetleniem i temperaturą, jaki został tam zamontowany, wspomagał uprawę. Sprzęt został w całości zdemontowany i zabezpieczony przez śledczych.

Policjanci zabezpieczyli blisko 1200 krzewów konopi innych niż włókniste. Z takiej ilości roślin można wytworzyć ponad 25 kilogramów marihuany. Funkcjonariusze przejęli także 28 kilogramów wysuszonych roślin konopi.

Po zebraniu materiału w tej sprawie policjanci doprowadzili mężczyzn do prokuratury na terenie Ochoty, gdzie przedstawiono im zarzuty. Obaj są podejrzani o uprawę krzewów konopi, z których można wytworzyć znaczną ilość środków odurzających. Sebastian N. odpowie także za posiadanie bez wymaganego zezwolenia broni palnej i amunicji. Wobec mężczyzny zostało zastosowane poręczenie majątkowe. Obywatel Wietnamu jest tymczasowo aresztowany.

Previous POLICJANCI ODKRYLI I ZLIKWIDOWALI PLANTACJĘ KONOPI INDYJSKICH
Next POSIADAŁ NARKOTYKI, TERAZ ZA TO ODPOWIE

Może to Ci się spodoba

Warszawa na Sygnale 0 Comments

ARESZT ZA PRZEMYT ZNACZNEJ ILOŚCI NARKOTYKÓW

Policjanci z wydziału terroru kryminalnego i zabójstw KSP zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za przemyt znacznej ilości narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli do sprawy prawie 0,5 kilograma środków odurzających, które trafiły na

Warszawa na Sygnale 0 Comments

MATKA Z SYNEM USŁYSZELI 16 ZARZUTÓW

Policjanci z Woli zatrzymali matkę i syna podejrzanych o kradzież. Łupem był sprzęt TV, który został oszacowany przez pokrzywdzonego na łączną kwotę około 72 tys. zł. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika,

Warszawa na Sygnale 0 Comments

54 ZARZUTY ZA PRZYJMOWANIE KORZYŚCI

Policjanci Wydziału do walki z Korupcją Komendy Stołecznej Policji prowadzą powierzone przez Prokuratora Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga śledztwo w sprawie przyjmowania przez ponad 4 lata przez kierownika działu transportu jednej

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź