POLICJANT Z KSP WZIĄŁ UDZIAŁ W SPOTKANIU EKSPERCKIM W BUŁGARII

POLICJANT Z KSP WZIĄŁ UDZIAŁ W SPOTKANIU EKSPERCKIM W BUŁGARII

Od 27 lutego do 1 marca br. w Sofii trwało spotkanie eksperckie funkcjonariuszy Policji z Czech, Rumunii, Polski, Serbii oraz Bułgarii w ramach Komitetu Sterującego Projektem pt.: „Wspólne Działania w Zwalczaniu Transgranicznej Przestępczości Zorganizowanej” realizowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Republiki Bułgarii finansowane przez Fundusze Norweskie.

Przedstawicielem polskiej Policji był st. asp. Robert Jabłoński – specjalista Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Stołecznej Policji.

– Celem spotkania było podsumowanie wizyty studyjnej bułgarskich policjantów, która odbyła się w grudniu ubiegłego roku w Warszawie oraz nakreślenie ram do wspólnej płaszczyzny w zwalczaniu przestępczości ekonomicznej, a w szczególności oszustwom kartowym oraz skimmingowi – mówi policjant.

W trakcie dwóch dni obrad wymieniono się informacjami dotyczącymi nowych trendów w przestępczości skimmingowej, nowatorskimi sposobami zwalczania tej przestępczości, jak również wypracowano lepsze metody do operacyjnej wymiany pozyskanych informacji. Policjanci uczestniczący w spotkaniu mieli możliwość przedstawienia swoich prezentacji multimedialnych, w których zawarli informacje związane z ich doświadczeniami z zakresu zwalczania tej przestępczości.

– Bliskie kontakty i wymiana informacji pomiędzy koordynatorami zajmującymi się zwalczaniem przestępczości skimmingowej w poszczególnych krajach powoduje, że są oni jeszcze lepiej przygotowani do walki z grupami przestępczymi – podsumował st. asp. Robert Jabłoński.

Wizyta studyjna w Sofii miała charakter warsztatów dydaktyczno-szkoleniowych, a przez to była bardzo przydatna dla wszystkich policjantów uczestniczących w projekcie.

Previous ZAŁOŻYŁ UPRAWĘ, ABY MIEĆ MARIHUANĘ NA WŁASNY UŻYTEK
Next OKRADŁ INNEGO KLIENTA, USŁYSZAŁ ZARZUTY

Może to Ci się spodoba

Wiadomości

POSZUKIWANY CZTEREMA LISTAMI GOŃCZYMI ZATRZYMANY

Pruszkowscy kryminalni zatrzymali 35-latka poszukiwanego czterema listami gończymi. Mężczyzna ma do odbycia karę prawie 4 lat pozbawienia wolności. Od wielu miesięcy ukrywał się przed organami ścigania. Zgodnie z dyspozycją sądu

Wiadomości

DoubleTree by Hilton Warszawa – Kompleksowy komfort dla gości biznesowych i turystów

DoubleTree by Hilton Warszawa to synonim elegancji i przytulności, oferujący swoim gościom wyjątkowe doświadczenia od pierwszych chwil pobytu. Hotel dysponuje różnorodną gamą pokoi, od standardowych jednostek z jednym lub dwoma

Wiadomości

ZATRZYMANY POSZUKIWANY ENA ZA NAPAD RABUNKOWY W NIEMCZECH

Stołeczni kryminalni zatrzymali mężczyznę, obywatela Niemiec, poszukiwanego od 2013 roku Europejskim Nakazem Aresztowania. W mieszkaniu, w którym przebywał 51-latek, śledczy zabezpieczyli m.in. obrazy, grafiki oraz figurki drewniane i porcelanowe. Policjanci