Jak dbać o brodę w domu

Jak dbać o brodę w domu

Nie zawsze mamy możliwość odwiedzenia profesjonalnego barbera. Nie zawsze chcemy powierzać obcym osobom stylizację naszej brody. Domowa pielęgnacja brody jest możliwa. Nasz ekspert pomoże Ci zdecydować, jak dbać o brodę, jaki styl wybrać i jakie narzędzia trzymać w swojej łazience.

Nie zawsze mamy możliwość odwiedzenia profesjonalnego barbera. Nie zawsze chcemy powierzać nasz zarost obcym osobom. Domowa pielęgnacja brody jest możliwa. Nasz ekspert pomoże Ci zdecydować, jak dbać o brodę, jaki styl wybrać i jakie narzędzia trzymać w swojej łazience.

Kilka podstawowych narzędzi jest niezbędnych do pielęgnacji męskiej brody. Do tego celu potrzebne będą następujące narzędzia:

Trymer do brody/urządzenie do stylizacji brody. To narzędzie jest niezbędne dla każdego mężczyzny. Dzięki niemu będziesz mógł w każdej chwili nadać kształt swojej brodzie i ją wystylizować. Choć wymaga to trochę praktyki i cierpliwości, samodzielna stylizacja brody jest możliwa.

Mała szczotka do wąsów, która jest również przydatna do pielęgnacji brody. Pomoże Ci ona pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń i włosów, które nagromadziły się w ciągu dnia. Czesanie brody poprawi również krążenie krwi, co może prowadzić do jej szybszego wzrostu.

Profesjonalni fryzjerzy polecą Ci dodatkowy sprzęt, jeśli zapytasz ich o pielęgnację brody.

Wkładem jest poręczna szczotka do brody z włosia dzika. Dzięki niej dokładnie wyczeszesz swoją brodę i poprawisz jej kondycję. Jest to niezbędne do prawidłowej produkcji sebum, które natłuszcza skórę i poprawia wygląd zarostu.

Wosk Moistuche służy do podkreślenia wyglądu Twoich wąsów i ich stylizacji. Jedynym ograniczeniem dla tego typu pielęgnacji brody jest Twoja wyobraźnia. Możesz swobodnie próbować różnych rzeczy. Może wąsik w stylu Salvadora Dali sprawdzi się w Twoim przypadku?

pomada, czyli pomade, czyli wazelina zmieszana z woskiem (niesłusznie łączona z żelem do włosów). Jeśli szukasz sposobu na upiększenie brody za pomocą kosmetyków, to niewielka ilość wystarczy.

Zobacz także: Długie włosy dla mężczyzn: Jak dbać o włosy?

PORADY FRYZJERA

 • Przed przystąpieniem do przycinania brody, umyj ją specjalnym szamponem.
 • Po przycięciu brody, możesz użyć grzebienia (lub szczotki z dzika), aby rozczesać zarost. Na koniec zastosuj odżywkę do brody. Dzięki temu Twoja broda będzie zadbana i zdrowa.
 • Aby włoski nie wpadały Ci do oczu, podczas przycinania wąsów zamknij lekko oczy.
 • Zwróć uwagę na włoski, które znajdują się za krawędzią kości szczęki. Broda ma naturalną ostrą krawędź. Powinna być ona zaokrąglona. Aby uzyskać lepszą geometrię twarzy, dobrze jest przycinać włosy na karku w łuk.
 • Dużo łatwiej jest usunąć włosy z kącika, wysuwając policzki spod języka.
 • Jeśli masz bardzo szczupłą twarz, dolna krawędź brody powinna znajdować się wysoko.
 • Trzymaj trymer w pewny sposób. Drugą ręką możesz podeprzeć rękę z trymerem.
 • Ze względów praktycznych dobrze jest trzymać zarost z dala od ust. Po pierwsze, posiadanie długiej brody wokół ust nie jest praktyczne. Ważne jest również, aby pokazać swoją mimikę.
 • Jeżeli masz krótszą fryzurę, dobrze jest uformować czubek brody w pobliżu ucha w punkt. Dekolt brody powinien mieć równomierny kształt, ale powinien być lekko zaokrąglony.
 • Aby przyciąć brodę pod włos, użyj trymera. Włoski rosną w różnych kierunkach.

10 przykazań pielęgnacji brody

Nasz barber wyjaśnia podstawy pielęgnacji brody:

 • Używaj produktów do pielęgnacji brody. Najszybszą drogą do podrażnień i problemów ze skórą jest mycie brody szamponem.
 • Codziennie rozczesuj lub przeczesuj brodę.
 • Dbaj o schludny wygląd brody. Przycinaj wąsy tak, aby nie sięgały górnej wargi.
 • Usuwaj luźne włoski z brody.
 • Możesz okiełznać brodę przycinając włoski trymerem, ale nie grzebieniem.
 • Eksperymentowanie jest dobre dla kreatywności i przyjemności.
 • Upewnij się, że używasz trymera dobrej jakości i pamiętaj, aby co jakiś czas go naładować.
 • Możesz raz na jakiś czas odwiedzić profesjonalnego fryzjera lub zainspirować się gotowymi stylizacjami.
 • Przed przystąpieniem do stylizacji brody umyj twarz ciepłą wodą. Po stylizacji nałóż na twarz chłodny kompres. Następnie wysusz brodę i rozczesz ją. Możesz też użyć pomady do brody lub olejku do brody.
 • Częściej się uśmiechaj. Uśmiechnięty mężczyzna z brodą jest bardziej atrakcyjny niż ten seksowny!
Previous Księgi rachunkowe i dziennik księgowań
Next Osobisty plan terapii. Czy jest to możliwe?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Najmodniejsze plecaki do szkoły i ich rodzaje

Plecak to coś więcej niż tylko szkolne akcesorium. To także modny dodatek. Zapoznaj się z wyborem najbardziej stylowych i praktycznych plecaków i kup coś dla siebie! Wrzesień już za nami,

Wiadomości 0 Comments

NIETRZEŹWY KIEROWCA SPOWODOWAŁ ŚMIERTELNY WYPADEK

Na trzy miesiące aresztował sąd Marcina R. podejrzanego o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Do zdarzenia doszło przy ulicy Ogrodników. Kierujący mercedesem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w latarnię.

Wiadomości 0 Comments

ODBLASKUJ, CZYLI ŚWIEĆ PRZYKŁADEM

Mały lub duży, biały, żółty, a może zielony? Każdy sprawi, że będziesz lepiej widoczny na drodze. Każdy ma olbrzymi wpływ na bezpieczeństwo. Mowa oczywiście o odblasku. Niezbędnym dodatku, który każdy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź