POLICJANCI Z MIŃSKIEJ DROGÓWKI ZABEZPIECZYLI 200 TYSIĘCY SZTUK PAPIEROSÓW BEZ AKCYZY

POLICJANCI Z MIŃSKIEJ DROGÓWKI ZABEZPIECZYLI 200 TYSIĘCY SZTUK PAPIEROSÓW BEZ AKCYZY

Policjanci z mińskiej drogówki podczas kontroli opla znaleźli i zabezpieczyli 200 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Właścicielem „nielegalnej kontrabandy” okazał się kierowca auta, którym był 32-letni mieszkaniec Poznania. Mężczyzna usłyszał już zarzut nielegalnego ukrywania i przewożenia towarów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Policjanci zapobiegli tym samym stratom Skarbu Państwa, które mogły wynieść nawet 170 tysięcy złotych.

Policjanci z mińskiej drogówki patrolowali drogę krajową nr 2 w rejonie Brzezin. Funkcjonariusze oprócz zwracania szczególnej uwagi na zachowanie się kierowców na drodze, przyglądali się dokładnie wszystkim autom pod kątem przewożenia nielegalnych towarów.

W pewnej chwili policjanci zwrócili uwagę na opla z częściowo przyciemnionymi szybami. Policjanci zatrzymali samochód do kontroli. Kierowca widząc stróżów prawa zaczął nerwowo się rozglądać. Policjanci poprosili go o dokumenty, informując, że sprawdzą też zawartość bagażnika, czy w środku nie znajdują się przypadkiem jakieś podejrzane przedmioty.

Funkcjonariusze sprawdzając samochód, zwrócili uwagę na pakunki znajdujące się w tylnej części auta i w bagażniku. Po sprawdzeniu ich zawartości, okazało się, że są tam kartony i paczki z papierosami. Żadne z opakowań nie miało jednak polskich znaków skarbowych akcyzy. Kierowcę samochodu – 32-letniego mieszkańca Poznania przewieziono do komendy. Policjanci zabezpieczyli też wszystkie znalezione pakunki. Po dokładnym przeliczeniu zabezpieczonych towarów, okazało się, że w paczkach znajdowało się 200 tysięcy sztuk papierosów.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją mińskiej komendy. Zatrzymany do sprawy – 32-letni mieszkaniec Poznania – usłyszał zarzut ukrywania i przewożenia wyrobów tytoniowych bez wymaganych polskich znaków skarbowych akcyzy.

Podejrzany odpowie teraz przed sądem. Biorąc pod uwagę wartość zabezpieczonych papierosów oraz straty, jakie poniósłby Skarb Państwa, gdyby papierosy trafiły do obrotu, to podejrzanemu może grozić wysoka grzywna.

Policjanci z mińskiej drogówki poprzez podjęcie skutecznej kontroli na drodze, zapobiegli wysokim stratom Skarbu Państwa, które z samego tylko uszczuplenia podatku akcyzowego mogłyby wynieść 170 tysięcy złotych.

Previous 35-LATEK GROZIŁ NOŻEM, OPRÓCZ ODPOWIEDZIALNOŚCI KARNEJ, BĘDZIE DEPORTOWANY
Next WPADŁ PODCZAS PORCJOWANIA NARKOTYKÓW

Może to Ci się spodoba

Warszawa na Sygnale 0 Comments

2 MIESIĄCE ARESZTU ZA KILOGRAM MARIHUANY

Prawie kilogram marihuany i pieniądze na poczet przyszłych kar zabezpieczyli kryminalni zwalczający przestępczość narkotykową u 36-letniego Roberta K. Mężczyzna miał ukryte narkotyki w mieszkaniu oraz w volvo. W tej sprawie

Warszawa na Sygnale 0 Comments

ZNACZNA ILOŚĆ NARKOTYKÓW NIE TRAFI NA RYNEK

Ponad 150 gramów amfetaminy, marihuanę, wagę elektroniczną i środki pieniężne na poczet przyszłych kar zabezpieczyli wolscy policjanci w jednym z mieszkań w na terenie dzielnicy. Na miejscu zatrzymali Krzysztofa B.,

Warszawa na Sygnale 1Comments

ZNĘCAŁ SIĘ NAD MATKĄ, DOSTAŁ DOZÓR

Policjanci z Mokotowa zatrzymali Krzysztofa S. po interwencji przeprowadzonej w mieszkaniu na terenie dzielnicy. 30-latek groził swojej matce i okazało się, że znęca się nad kobietą już od dłuższego czasu.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź