ODPOWIE ZA 3 PROMILE ZA KIEROWNICĄ I ŁAPÓWKĘ

ODPOWIE ZA 3 PROMILE ZA KIEROWNICĄ I ŁAPÓWKĘ

Zatrzymany przez grodziskich policjantów 40-latek odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie dwóch kolizji drogowych. Kierowca skody jechał autostradą z ponad 3 promilami alkoholu we krwi. Kolejnym zarzutem karnym zakończyła się także jego próba wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi i ratownikowi medycznemu. Artur S. poniesie teraz odpowiedzialność za wszystkie swoje bezprawne zachowania. Popełnione przez niego przestępstwo korupcyjne zagrożone jest karą nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Tuż po 15.00 grodziscy policjanci zostali poinformowani o zdarzeniu drogowym w okolicy autostradowego węzła w Tłustem. Na miejscu okazało się, że kierujący skodą uderzył w bariery energochłonne, a sam próbował pieszo uciec z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze szybko ustalili przyczynę kolizji – kierowca był pod wyraźnym wpływem alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i przekazany do badań wezwanej załodze pogotowia ratunkowego.  Podczas dalszych czynności, od obecnych na miejscu świadków zdarzenia policjanci dowiedzieli się, że ten sam kierujący chwilę wcześniej na autostradzie doprowadził do kolizji z innym samochodem i odjechał. Funkcjonariusze potwierdzili uszkodzenia volvo i sporządzili dokumentację z obu kolizji. Stan nietrzeźwości zatrzymanego 40-latka został potwierdzony podczas badań w szpitalu – kierowca miał we krwi ponad 3 promile alkoholu.

Nietrzeźwy mężczyzna jeszcze w czasie pobytu w szpitalu próbował uniknąć odpowiedzialności za swoje zachowanie na drodze. Jednemu z nadzorujących go policjantów zaproponował zapłatę za sfałszowanie  wyników badań  i odstąpienie od dalszych czynności służbowych. Podobną propozycję złożył również ratownikowi medycznemu. Po wytrzeźwieniu Artur S. usłyszał zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości i usiłowania wręczenia korzyści majątkowej, do których się przyznał. Prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór.

Previous ARESZTOWANY ZA KRADZIEŻ Z WŁAMANIEM
Next GROZIŁ OBLANIEM KWASEM I PODPALENIEM

Może to Ci się spodoba

Warszawa na Sygnale

MATKA Z SYNEM USŁYSZELI 16 ZARZUTÓW

Policjanci z Woli zatrzymali matkę i syna podejrzanych o kradzież. Łupem był sprzęt TV, który został oszacowany przez pokrzywdzonego na łączną kwotę około 72 tys. zł. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika,

Warszawa na Sygnale

POLICJANCI ODZYSKALI LEXUSA I ZATRZYMALI DWIE OSOBY

Stołeczni policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej wyjaśnili sprawę kradzieży pojazdu wartego ponad 90 tys. złotych. Funkcjonariusze odzyskali lexusa, a w ich ręce trafiło dwóch mężczyzn mających związek z tym

Warszawa na Sygnale

ARESZT ZA OSZUSTWO METODĄ „NA POLICJANTA”

Dzięki natychmiastowej interwencji funkcjonariuszy z wydziału zwalczającego przestępczość samochodową z Ochoty do policyjnej celi trafił Paweł Ś. 21-latek, podając się za ,,policjanta”, próbował wyłudzić 25 tys. złotych od 76-latki. Dodatkowo