NAPADLI W SKLEPACH, USŁYSZELI ZARZUTY

NAPADLI W SKLEPACH, USŁYSZELI ZARZUTY

Z ustaleń policjantów z Bielan wynika, że za każdym razem działali bardzo podobnie. Wchodzili zamaskowani do sklepów monopolowych, jeden z mężczyzn wyciągał przedmiot przypominający broń, mówiąc, że to jest napad. Drugi w tym samym czasie pilnował drzwi. Pod groźbą użycia przemocy żądali wydania gotówki. Bielańscy policjanci zatrzymali 32-letniego Krzysztofa P. i 30-letniego Marcina W. w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstw z art. 280kk. Decyzją sądu obaj zostali tymczasowo aresztowani.

Policjanci z bielańskiej komendy w połowie stycznia otrzymali informację o dwóch napadach na sklepy monopolowe. Za każdym razem sprawcy działali bardzo podobnie.  Wchodzili w kominiarkach do sklepu, jeden z mężczyzn grożąc przedmiotem przypominającym broń, żądał wydania całej gotówki, drugi w tym czasie pilnował drzwi.  Łupem sprawców padały pieniądze, a podczas drugiego napadu również papierosy i alkohol.

Po otrzymaniu zgłoszeń funkcjonariusze z Bielan niezwłocznie podjęli czynności zmierzające do ustalenia sprawcy. Kryminalni wspólnie z dzielnicowymi zorganizowali zasadzkę. W miniony weekend zauważyli dwóch mężczyzn, co do których mieli uzasadnione podejrzenia, że mogą być zamieszani w napady.  Podczas pościgu dzielnicowi i kryminalni zatrzymali 32-letniego Krzysztofa P. i 30-letniego Marcina W. Przy mężczyznach znaleziono kominiarki oraz rękawiczki, a w pobliżu miejsca gdzie zostali zatrzymani również przedmiot przypominający broń.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnej celi. W prokuraturze rejonowej usłyszeli zarzuty dokonania dwóch rozbojów. Sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za te czyny grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Previous KRYMINALNI ZNALEŹLI KRYJÓWKĘ POD PODŁOGĄ, A W NIEJ POSZUKIWANEGO
Next 700 PACZEK NIELEGLANYCH PAPIEROSÓW

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Gdzie na kolonie dla dzieci ? Morze, góry czy Mazury?

Wakacje to dla dzieci nie tylko czas odpoczynku od szkolnych obowiązków, ale także okazja do przeżywania niezapomnianych przygód. Kolonie dla dzieci to świetny sposób na aktywny wypoczynek, zdobywanie nowych umiejętności

Wiadomości 0 Comments

Miód faceliowy na stres i bezsenność – jak działa na układ nerwowy?

Miód faceliowy, uznawany za jeden z najdelikatniejszych i najbardziej uniwersalnych miodów, zachwyca nie tylko subtelnym smakiem i kwiatowym aromatem, lecz także szerokim działaniem wspierającym organizm. Współczesne tempo życia, przewlekły stres

Wiadomości 0 Comments

Usuwanie karaluchów. Jak skutecznie zwalczyć karaluchy?

Domowe sposoby na usuwanie karaluchów rzadko okazują się w pełni skuteczne – jest to zazwyczaj rozwiązanie pomocne częściowo i chwilowo. Jak więc odzyskać komfort i bezpieczeństwo korzystania z mieszkania? Profesjonalnym

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź