World of Warcraft Battle for Azeroth Przewodnik po Alchemii

World of Warcraft Battle for Azeroth Przewodnik po Alchemii

Nowa zawartość rajdu dla najnowszego rozszerzenia World of Warcraft Battle for Azeroth w końcu spadła. Dla niektórych, niekończący się cykl zdobywania ekwipunku i rozbijania głowy o najbliższe zbliżenie kamiennej ściany (czytaj: nogę olbrzymiego bossa) zaczyna się teraz. Dla tych, którzy chcą się jednak cieszyć czymś mniej pompującym adrenalinę, nowe poziomy profesji WoW BfA są realną i uspokajającą opcją. W naszym przewodniku po Alchemii WoW BfA dowiesz się, jak odblokować alchemię, jak ją rozwinąć i wiele więcej.

Jak odblokować Alchemię w Battle for Azeroth

Kto nie poświęcił całego swojego życia na zdobywanie poziomów profesji w poprzednich rozszerzeniach, ten nie ma powodów do rozpaczy. BfA jest pełne ulepszeń jakości życia, a jednym z nich jest fakt, że możesz od razu przystąpić do warzenia nowych eliksirów Zandalari i Kul Tiran, nie biorąc wcześniej do ręki kociołka. Alchemię Zandalari lub Kul Tiran możesz rozwijać wyłącznie w zależności od frakcji do 150 punktów.

Podobnie jak w przypadku innych profesji, takich jak rybołówstwo, nauka alchemii wymaga innego trenera dla każdej frakcji. Jeśli należysz do Sojuszu, najlepszym sposobem na osiągnięcie alchemicznego sukcesu jest rozmowa z Elriciem Whalgrene w Boralus – znajdziesz go na targu Tradewinds. Jeśli jesteś z Hordy, to Dazar’alor jest miejscem, w którym powinieneś się najpierw zatrzymać, aby znaleźć Sprytnego Kumaliego. Wybranie poziomu alchemii w BfA wiąże się jednak z niewielkim kosztem wstępnym – zdobycie tej profesji będzie Cię kosztować 50 złota, więc nie idź do swoich trenerów z pustymi rękami.

Podstawy Alchemii w Battle for Azeroth

W przypadku alchemii należy pamiętać o kilku rzeczach, które odróżniają ją od innych profesji. W szczególności chodzi tu o system rang, na który dzielą się wszystkie receptury rzemieślnicze alchemii. Dla uproszczenia, rangi zaczynają się od 1 i kończą na 3, przy czym każda ranga zawiera przepisy, które stają się coraz trudniejsze do zdobycia.

Receptury rangi 1 są podobne do zwykłych receptur i możesz je zdobyć od trenera Alchemii danej frakcji. Receptury rangi 2 również możesz odebrać od swojego trenera Alchemii, ale będzie to zależało od spełnienia określonych wymagań dotyczących poziomu umiejętności. Receptury rangi 3 są zdecydowanie najtrudniejsze do zdobycia, ponieważ najprawdopodobniej będą one ograniczone przez progi reputacji frakcji. Zasadniczo, jeśli chcesz dostać w swoje ręce najlepsze rzeczy, będziesz musiał spędzić trochę czasu na dokładnym zapoznaniu się z odpowiednimi frakcjami sojuszniczymi w Zuldazar i Tiragarde Sound.

Jeśli chodzi o główne składniki alchemiczne, których będziesz potrzebował do levelowania, pomogliśmy Ci stworzyć poręczną listę. Poniższe składniki są niezbędne do osiągnięcia maksymalnego poziomu alchemii w BfA:

 • Anchor Weed
 • Ukąszenie Akundy
 • Riverbud
 • Łodyga morska
 • Pyłek Syreny
 • Star Moss
 • Pocałunek Zimy

Levelowanie alchemii w Battle for Azeroth

Jeśli chcesz podnieść poziom alchemii, to skup się na przepisach na mikstury, które możesz otrzymać po nauczeniu się Alchemii Kul Tiran lub Alchemii Zandalari. Otrzymasz recepturę na nadbrzeżne mikstury lecznicze, nadbrzeżne mikstury many oraz nadbrzeżne mikstury odmładzające. Twoim zadaniem będzie tworzenie tych eliksirów, aż osiągniesz poziom wystarczający do zdobycia rangi 2 tych receptur, a kiedy już to zrobisz, przejdziesz do eliksirów bojowych.

Jak zwykle jest też kilka innych eliksirów, które możesz wypróbować na sobie, w tym eliksiry znacznie zwiększające Twoją prędkość poruszania się (Eliksir Lekkiej Stopy) oraz eliksiry dające Ci niewidzialność (Eliksir Oszustwa Demitriego). Jeśli już przebrnąłeś przez całą masę eliksirów rangi 1 i 2, powinieneś zacząć rozglądać się za rzadszymi eliksirami rangi 3. Wymieniamy sprzedawców, którzy będą w stanie Ci je dostarczyć w zależności od Twojej frakcji:

SOJUSZ – DOSTAWCY RECEPTUR ALCHEMICZNYCH

 • Siostra Lilyana (wymaga reputacji Storm’s Wake)
 • Zaopatrzeniowiec Fray (wymaga reputacji Admiralicji Proudmoore)
 • Kwatermistrz Alcorn (wymaga reputacji Order of Embers)
 • Vindicator Jaelaana (wymaga reputacji 7th Legion)

HORDA – DOSTAWCY RECEPTUR ALCHEMICZNYCH

 • Natal’hakata (wymaga reputacji Imperium Zandalari)
 • Zaopatrzeniowiec Lija (wymaga reputacji Wyprawa Talanji)
 • Grabarz Jena (wymaga reputacji Voldunai)
 • Ransa Greyfeather (wymaga reputacji Honorbound)

Nagrody za alchemię i ważne „Craftables”

Wprawdzie alchemia nie przyniesie Ci tym razem wymyślnego wierzchowca (o którym na razie nic nie wiadomo), ale jest ona niezwykle przydatna, ponieważ dzięki niej możesz zdobyć stwory, pożądane drobiazgi oraz kociołek. Dzięki kociołkom możesz wyposażyć całą grupę rajdu w kolby buffów, które podnoszą podstawową statystykę, tak więc alchemia z pewnością pozwoli Ci wyprzedzić konkurencję, jeśli chodzi o przygotowanie się do wielkich walk.

Jeśli przygotowałeś się na alchemię w oczekiwaniu na duży popyt na kolby rajdowe, będziesz zbijał fortunę na ich sprzedaży, podczas gdy reszta serwera będzie nadążać za najnowszymi osiągnięciami alchemicznymi. Jak zawsze, alchemia i zielarstwo są najlepszymi maszynami do robienia pieniędzy na początku ekspansji, i nie inaczej jest tym razem. Będziesz w stanie wykonać typowe kolby, których listę zamieszczamy poniżej:

 • Flask of the Currents (+238 agility)
 • Kolba Nieskończonych Głębin (+238 intelektu)
 • Kolba z Undertow (+238 siły)
 • Kolba Rozległego Horyzontu (+357 wytrzymałości)

Jeśli szukasz drobiazgów, które podniosą Twój poziom itemów, to możesz zrobić coś gorszego niż te, które daje Ci alchemia. Konkretnie, poziom item 300 Surging Alchemist Stone daje 114 wszechstronności i szansę na to, że bibelot spowoduje wzrost najwyższej statystyki podstawowej Twojej postaci o 521. Istnieją jeszcze inne przedmioty o poziomie 225, które można zdobyć dzięki alchemii, ale tempo, w jakim gra przekazuje Ci ekwipunek, sprawi, że staną się one bardzo szybko zbędne.

Jeśli masz oko do zwierzaków, to ucieszy Cię wiadomość, że Alchemia ma jedne z najbardziej uroczych zwierzaków w tym rozszerzeniu. Zwierzaki te zdobywasz dzięki Transmutacji, która może być również użyta do zdobycia większej ilości składników alchemicznych, jeśli masz ich mało, poprzez przekształcenie istniejących surowców w coś innego. Jeśli zdecydujesz się użyć Transmutacji, aby zmienić trochę skrawków mięsa w zwierzaka, to możesz otrzymać jednego z następujących zwierzaków bojowych z powstałych w ten sposób Trzęsących się Paków (WoW Quivering Sac):

 • Baby Crawg
 • Larwa Bloodfeaster
 • Gearspring Hopper
 • Slippy

Teraz, gdy już przedstawiliśmy ci krótki przegląd umiejętności potrzebnych do opłacenia rachunków za alchemię, nadszedł czas, by wziąć sobie do serca nasze wskazówki i triki i zacząć być najlepszym mistrzem eliksirów, jakiego Azeroth kiedykolwiek widziało. Alchemia to profesja, która jest wiecznie przydatna, niezależnie od tego, czy grasz w grę sam, czy jesteś częścią szerszego ekosystemu gildii raidującej. Choć wielogodzinne ślęczenie nad kociołkiem nie każdemu przypadnie do gustu, BfA dołożyło wszelkich starań, abyś nie został z obolałymi plecami i niczym się nie pochwalił. Teraz wyjdźcie na zewnątrz i warzyć!

Previous Kino w domu. Jak urządzić własną salę kinową
Next Jaka jest różnica między depilacją a epilacją?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

KONTROLA AUTOKARÓW PRZED WYJAZDAMI NA FERIE

Ferie zimowe w Warszawie tuż tuż. Jak co roku policjanci warszawskiej „drogówki” i inspektorzy ITD będą kontrolowali autokary wiozące dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek. Od 10 do 26 lutego

Wiadomości 0 Comments

ZWOLNIJ TEMPO PRZED PODRÓŻĄ

Wielu mieszkańców garnizonu warszawskiego w okresie zbliżających się ferii wybiera się na wypoczynek w odległe rejony naszego kraju lub poza jego granicę. Przed podróżą sprawdźmy stan techniczny naszego samochodu. Wizyta

Wiadomości 0 Comments

NOWY SZEF STOŁECZNEJ POLICJI

Komendant Główny Policji powierzył pełnienie obowiązków na stanowisku Komendanta Stołecznego Policji mł. insp. dr. Rafałowi Kubickiemu, oficerowi z 22-letnim stażem w Policji, przez długie lata związanemu ze stołecznym garnizonem. Uroczystość

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź