POLICJANCI URATOWALI RODZINĘ PRZED ZACZADZENIEM

POLICJANCI URATOWALI RODZINĘ PRZED ZACZADZENIEM

Dzięki czujności wilanowskich policjantów z ogniwa patrolowo interwencyjnego, nie doszło do tragedii. Po otrzymaniu zgłoszenia o złym samopoczuciu mieszkańców dzielnicy niezwłocznie udali się na miejsce. Gdy zorientowali się, że dom zgłaszających ogrzewany jest piecem gazowym, domyślili się, że pogorszenie ich stanu zdrowia może wynikać z zatrucia tlenkiem węgla.

Ochrona życia, zdrowia i mienia obywateli to jedno z podstawowych zadań policjantów. Doświadczenie nie raz pokazuje, że czuwając nad bezpieczeństwem potrzebna jest szybkość działania. Dzięki profesjonalizmowi i doświadczeniu  asp. szt. Piotra Chojnackiego, st. sierż. Michała Łukomskiego, sierż. Łukasza Matyśkiewicz i post. Jakuba Gruszka nie doszło do tragedii.

Mundurowi otrzymali zgłoszenie, że mieszkańcy domu jednorodzinnego na terenie Wilanowa, od kilku godzin kiepsko się czują. Niezwłocznie udali się na miejsce. Zgłaszający mężczyzna mówił, że wraz z żoną i córką mają zawroty głowy i są osłabieni. Nie znali przyczyny utraty sił.

Funkcjonariusze podczas rozmowy szybko ustalili, że dom ogrzewany jest piecem gazowym. Domyślili się, że za złym samopoczuciem mógł stać „niewidzialny sprawca – czad”. Na miejsce przybyła karetka pogotowia, która udzieliła niezbędnej pomocy rodzinie. Została podjęta decyzja o przewiezeniu domowników do szpitala.

Przypuszczenia policjantów potwierdziła załoga straży pożarnej. Badanie czujnikiem na obecność tlenku wegla wykazało obecność czadu w budynku. Funkcjonariusze wraz ze strażakami udali się również do przyległego budynku celem przeprowadzenia badania na ocencość trującego gazu. Pomiary dały wynik negatywny.

Na szczęście w wielu przypadkach szybka interwencja Policji, często we współpracy z innymi służbami, ratuje ludzkie życie. Postawa asp. szt. Piotra Chojnackiego, st. sierż. Michała Łukomskiego, sierż. Łukasza Matyśkiewicz i post. Jakuba Gruszka zasługuje na uznanie.

Pamiętajmy !

Niebezpieczeństwo zaczadzenia wynika z faktu, że tlenek węgla jest gazem niewyczuwalnym dla człowieka. Powstanie czadu może wynikać z braku dopływu świeżego (zewnętrznego) powietrza do urządzenia, w którym następuje spalanie albo z powodu zanieczyszczenia, zużycia lub złej regulacji palnika gazowego, a także przedwczesnego zamknięcia paleniska pieca lub kuchni. Jest to szczególnie groźne w mieszkaniach, w których okna są szczelnie zamknięte lub uszczelnione na zimę.

Previous 12 KIEROWCÓW ZATRZYMANYCH ZA JAZDĘ W STANIE NIETRZEŹWOŚCI!
Next ZGINĄŁ 22- LATEK, KIEROWCA PODEJRZEWANY O SPOWODOWANIE WYPADKU MÓGŁ BYĆ POD WPŁYWEM NARKOTYKÓW

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 1Comments

BYLIŚMY NA PIKNIKU RODZINNYM

Kolejny raz policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V uczestniczyli w pikniku osiedlowym. Piknik zorganizowany został na terenie Osiedla Piaski przy ulicy Kochanowskiego. Przedsięwzięcie to miało charakter imprezy sportowo-rekreacyjnej, podczas

Wiadomości 0 Comments

WOLNIEJ ZNACZY BEZPIECZNIEJ – DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ”

Policjanci stołecznego wydziału ruchu drogowego i komend powiatowych prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Prędkość”. Przy wykorzystaniu wideorejestratorów i ręcznych mierników prędkości sprawdzą, czy kierowcy nie łamią przepisów dotyczących dozwolonej prędkości.

Wiadomości 0 Comments

ULTRA DYŻURNY

Dla dyżurnego komendy w Starych Babicach podkomisarza Arkadiusza Chodorowskiego nie ma dystansu nie do przebiegnięcia. 11 czerwca ukończył najtrudniejszy bieg, jaki odbywa się w naszym kraju – słynny bieg Rzeźnika.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź