DZIELNICOWI PO SŁUŻBIE ZATRZYMALI WŁAMYWACZY DO MIESZKANIA

DZIELNICOWI PO SŁUŻBIE ZATRZYMALI WŁAMYWACZY DO MIESZKANIA

Dzięki szybkiej i skutecznej interwencji dzielnicowych z Woli będących po służbie, doszło do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie kradzieży z włamaniem do mieszkania. Włamywaczy spostrzegł jeden z dzielnicowych, kiedy ci wybili szybę w oknie i wtargnęli do mieszkania. W tym czasie pozostałych dwóch dzielnicowych wychodzących z pracy po służbie, słysząc informację o próbie włamania, nie czekając długo, udali się na miejsce. Dwaj bracia, po krótkim pościgu, wpadli prosto w ręce policjantów. Podejrzani już usłyszeli zarzuty. Decyzją prokuratora mężczyźni zostali objęci dozorem policyjnym.

Po godzinie 21 dzielnicowy z Woli, który był już po służbie, idąc ulicą, spostrzegł jak dwóch mężczyzn wybija szybę w oknie jednego z mieszkań, a następnie wchodzi do środka. Policjant zadzwonił do dyżurnego komendy i poprosił o wsparcie. W tym samym czasie, dwóch innych dzielnicowych, którzy również byli już po służbie i właśnie wychodzili z pracy, usłyszało komunikat o próbie włamania. Nie czekając długo natychmiast udali się pod wskazany adres. Na miejsce zdarzenia wysłana została także załoga wywiadowcza.

Policjanci widząc, że mieszkanie plądruje jeden z włamywaczy, natychmiast podjęli działania. Pierwszy wpadł 32-letni Daniel K. Drugi z włamywaczy podjął próbę ucieczki. Wywiadowcy ruszyli za nim. Na ostatniej kondygnacji czteropiętrowego budynku zatrzymali 40-letniego Krzysztofa K. Mężczyzna był zdenerwowany. Dzielnicowi poinformowali dyżurnego jednostki o całej sytuacji. W mieszkaniu, w którym miało miejsce włamanie, czynności wykonywała grupa dochodzeniowo-śledcza.

Dwaj bracia podejrzewani o usiłowanie kradzieży z włamaniem do mieszkania trafili do policyjnego aresztu. Dalej sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy i przedstawili obu podejrzanym zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem wspólnie i w porozumieniu. W trakcie przesłuchania mężczyźni przyznali się do zarzucanego czynu.

Po doprowadzeniu do prokuratury, zostali objęci dozorem policyjnym. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat więzienia.

Previous BEZPIECZEŃSTWO DZIECI PODCZAS ZIMOWEGO WYPOCZYNKU
Next ARESZT DLA MĘŻCZYZNY, KTÓRY NAPADŁ NA SPRZEDAWCZYNIĘ W TARCZYNIE

Może to Ci się spodoba

Warszawa na Sygnale 0 Comments

USIŁOWAŁ DOKONAĆ ROZBOJU NA POCZCIE

Wczoraj kilka minut po 20.00 do jednego z urzędów pocztowych na warszawskim Żoliborzu wtargnął mężczyzna i zagroził znajdującym się wewnątrz pracownikom i klientom, żądając wydania pieniędzy. Napastnik został po przeprowadzonych

Warszawa na Sygnale 0 Comments

DZIELNICOWY ZATRZYMAŁ, SĄD ARESZTOWAŁ 23-LATKA ZA ZNĘCANIE SIĘ NAD BABCIĄ

Dwukrotnie usłyszał zarzuty znęcania się nad swoją 76-letnią babcią. Tym samym materiały sprawy z aktem oskarżenia 23-letniego Mateusza Z. trafiły do sądu. To jednak nadal nie ostudziło zapędów młodego mężczyzny

Warszawa na Sygnale 0 Comments

HANDLOWAŁ PAPIEROSAMI Z KONTRABANDY I “LEWYM” ALKOHOLEM

47-letniego mężczyznę zatrzymali w środę funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Mieszkaniec Pragi Północ handlował nielegalnym alkoholem i papierosami, które sprzedawał głównie stałym klientom. W swojej ofercie miał

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź