JAKO KSIĘGOWA NIELEGALNIE WYPROWADZIŁA 150 TYS. Z FIRMY

JAKO KSIĘGOWA NIELEGALNIE WYPROWADZIŁA 150 TYS. Z FIRMY

42-letnia kobieta pracująca jako księgowa w jednym z warszawskich przedsiębiorstw przemysłowych przez cztery lata swojej działalności nielegalnie wyprowadziła na swoje konta bankowe ponad 150 tys. zł. Proceder mógłby trwać dłużej, gdyby nie przeprowadzony audyt w firmie, który wskazał na oszustwo Anny Z. Właściciel zawiadomił o wszystkim policjantów. Kobieta usłyszała zarzuty popełnienia przestępstwa, za które grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Kilka lat temu kobieta zatrudniła się w jednej z warszawskich firm przemysłowych jako księgowa. Jej pensja nie należała do najmniejszych. Kiedy 42-latka odkryła, że osoby zatwierdzające sporządzoną przez nią listę płac bez problemu ją podpisują, wpadła na pomysł dopisywania do niej osób, które już tam nie pracowały. Przy ich nazwiskach zapisywała jednak numery swoich kont bankowych. Podobnie robiła z pieniędzmi za premie. Pieniądze trafiały do jej portfela, a ona sama nabierała apetytu na więcej i kontynuowała swoją nielegalną działalność do czasu audytu w przedsiębiorstwie. Wykazał on, że Anna Z. przez cztery lata nielegalnie wyprowadziła z zasobów firmy ponad 150 tys. zł.

Właściciel nie poszedł od razu na Policję, tylko dał jej szansę spłacenia tego, co zabrała, dlatego, że kobieta tłumaczyła się trudną sytuacją rodzinną oraz zdrowotną. Kiedy jednak okazało się, że nie ma zamiaru ona oddać pieniędzy o wszystkim zawiadomił mokotowskich policjantów.

Policjanci z wydziału d/w z przestępczością gospodarczą przedstawili kobiecie zarzuty oszustwa, do których się przyznała. O jej dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi jej kara do 8 lat więzienia.

Previous POZNAJ I ZROZUM RYZYKO
Next PONAD 21 TYSIĘCY PAPIEROSÓW BEZ POLSKICH ZNAKÓW AKCYZY

Może to Ci się spodoba

Warszawa na Sygnale

FAŁSZYWY POLICJANT OSZUKAŁ POKRZYWDZONEGO NA 20 TYSIĘCY DOLARÓW – ZNASZ TEGO MĘŻCZYZNĘ?

Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa metodą „na policjanta”. Pokrzywdzony namówiony przez fałszywego policjanta wrzucił do kosza na śmieci 20 tysięcy dolarów amerykańskich. Kamera monitoringu zarejestrowała wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego

Warszawa na Sygnale

ZABEZPIECZONO GRANATY, BROŃ I AMUNICJĘ

Znaczną ilość urządzeń i materiałów wybuchowych, granatów, broni, amunicji oraz sprzętu do jej elaboracji zabezpieczyli stołeczni policjanci z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn,

Warszawa na Sygnale

ARESZT ZA POSIADANIE ZNACZNEJ ILOŚCI ŚRODKÓW PSYCHOTROPOWYCH

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego zatrzymali mężczyznę, przy którym znaleźli butelkę z GBL, czyli środkiem działającym jak pigułka gwałtu. Drugą identyczną butelkę z tym samym płynem policjanci znaleźli w samochodzie