NARKOTYKI DOPALACZE… CZYLI WYNISZCZAM SIĘ OD ŚRODKA

NARKOTYKI DOPALACZE… CZYLI WYNISZCZAM SIĘ OD ŚRODKA

Mokotowscy policjanci z zespołu prewencji kryminalnej rozmawiali ze studentami Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie o tym, że narkotyki i dopalacze wyrządzają ogromne i nieodwracalne szkody z organizmie człowieka, a prócz tego osoba która posiada, udziela lub rozprowadza środki psychoaktywne ponosi odpowiedzialność karną. Wśród słuchaczy znaleźli się również zagraniczni studenci.

Z badań przeprowadzanych na przełomie ostatnich lat m.in. przez CBOS wynika, że zażywanie narkotyków jest najbardziej popularne w środowisku uczniów i studentów w wieku 18-24 lat. Osoby z tej samej grupy wiekowej deklarowały również  jednorazowe zażycie narkotyków. Dlatego też w ramach współpracy zespołu prewencji kryminalnej  mokotowskiej Policji z Michałem Jasińskim będącym Pełnomocnikiem Rektora ds. Bezpieczeństwa Akademii Finansów i Biznesu Vistula, zorganizowane zostało spotkanie ze studentami, jako grupą najbardziej podatną na tego rodzaju zagrożenia.

Podczas prelekcji wykorzystano prezentację pod tytułem „Narkotyki dopalacze… Czyli wyniszczam się od środka”. mł. asp. Marta Bejer poruszała kwestie nie tylko odpowiedzialności karnej za posiadanie, udzielanie lub rozprowadzanie środków psychoaktywnych ale mówiła także o nieodwracalnych dla organizmu skutkach zażywania narkotyków czy dopalaczy. Ich wpływu na rozwój, szczególnie młodego człowieka, na jego stan zdrowia, myślenia i zachowania się.

Wśród studentów były osoby, które nie porozumiewają się w języku polskim się, dlatego też treść spotkania była tłumaczona na język angielski przez Michała Jasińskiego z AFiB Vistula. Pod spotkaniu był również czas na dyskusję i zadawanie pytań.

Previous TRZY OSOBY ZATRZYMANE ZA POSIADANIE NARKOTYKÓW
Next POSZUKUJEMY ZAGINIONEJ KATARZYNY BANASZEK

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

WOLNIEJ ZNACZY BEZPIECZNIEJ – DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ”

Policjanci stołecznego wydziału ruchu drogowego i komend powiatowych prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Prędkość”. Przy wykorzystaniu wideorejestratorów i ręcznych mierników prędkości sprawdzą, czy kierowcy nie łamią przepisów dotyczących dozwolonej prędkości.

Wiadomości 0 Comments

Co dziesiąte biuro w Warszawie niewynajęte

Perspektywy dla warszawskiego rynku nieruchomości biurowych poprawiają się. Jeszcze w tym i przyszłym roku wskaźnik niewynajętej powierzchni może rosnąć, ale coraz większy popyt spowoduje, że najpóźniej w 2017 r. ten trend się odwróci. Branża oczekuje też końca

Wiadomości 0 Comments

Jak wybrać odpowiedni tornister dla pierwszoklasisty?

Tornister, który jest odpowiedni dla postawy Twojego malucha, pomoże Ci uniknąć bólu pleców w przyszłości. Twój dziecko będzie bardziej podekscytowany o szkole jeżeli on ma prawego tornister. Tutaj są niektóre

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź