Jak sprawić, by lakier do paznokci szybciej wysychał?

Jak sprawić, by lakier do paznokci szybciej wysychał?

Wysychanie tradycyjnego lakieru, który nie wymaga naświetlania lampą UV, może trwać nawet kilkadziesiąt minut. Istnieją sposoby, aby przyspieszyć proces schnięcia.

Wszyscy dobrze wiemy, że w dzisiejszych czasach większość ludzi unika salonów kosmetycznych. Proste przyjemności takie jak manicure czy farbowanie włosów stały się bardzo ryzykowne z powodu pandemii koronawirusów. Nie jest więc zaskoczeniem, że większość ludzi woli robić sobie paznokcie w domu. Jest to dla nich zdrowsze niż używanie hybryd. Naturalny lakier można zmyć acetonem, a płytka paznokcia nie jest narażona na uszkodzenia. Czas schnięcia może trwać nawet całą godzinę. Po szlifowaniu i kształtowaniu paznokci, malowaniu i wycinaniu skórek ostatnią rzeczą jaką chcemy zobaczyć to nierówności na lakierze.

Będziesz potrzebował cierpliwości, ale istnieją pewne sztuczki, które mogą pomóc Ci osiągnąć lepsze wyniki w krótszym czasie. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wysuszyć paznokcie szybciej w domu.

Jak długo powinnam czekać na ponowne założenie paznokci akrylowych? – dowiedz się na https://paznokciowestylizacje.pl/paznokcie/ksrr/jak-dlugo-powinnam-czekac-na-ponowne-zalozenie-paznokci-akrylowych.html

1. Upewnij się, że paznokcie są czyste przed malowaniem

Zanim nałożysz kolor, oczyść paznokcie z wszelkich pozostałości, takich jak olejek do skórek i krem do rąk. Produkty te tworzą śliską warstwę i dodają dodatkową warstwę pod lakierem, co może wydłużyć czas schnięcia. Po przycięciu, opiłowaniu i nadaniu kształtu paznokciom, umyj je dokładnie wodą z mydłem. Do czyszczenia paznokci użyj acetonu.

2. Nałóż cienką warstwę lakieru do paznokci

Czas schnięcia lakieru do paznokci będzie dłuższy, jeśli nałożysz więcej warstw. Lepiej jest nakładać cienkie warstwy. Lepiej jest popełnić błąd i usunąć lakier. Nałóż najpierw cienką warstwę, a następnie dwie lub trzy warstwy lakieru w zależności od koloru. Na koniec nałóż lakier bezbarwny.

3. Użyj suszarki do włosów

Dmuchawa chłodnego powietrza może być bardzo przydatna po nałożeniu każdej warstwy lakieru. Ważne jest, aby używać zimnego powietrza, ponieważ lakier schnie szybciej, gdy jest zimny. Ten efekt nie jest możliwy przy użyciu ciepła.

4. Odczekaj pół godziny zanim umyjesz ręce

Najlepiej jest odczekać co najmniej 30 sekund po wypolerowaniu paznokci, zanim weźmiesz kąpiel, prysznic, umyjesz naczynia lub zrobisz pranie. Złuszczanie może być spowodowane ciepłem wody (np. gorącym prysznicem).

Być może słyszałaś również, że oliwa z oliwek może przyspieszyć wysychanie paznokci poprzez zanurzenie ich w niej na godzinę przed malowaniem. Może to być pomocne w usuwaniu nadmiaru oleju, ale łatwiej jest użyć Acetonu, który całkowicie usuwa resztki oleju z paznokci.

Previous Jak postępować z alkoholikiem?
Next Kiedy wskazane jest skorzystanie z detoksu alkoholowego?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Nerwica zawodowa, czyli jaka?

Choć pojęcie „nerwica zawodowa” na stałe weszło do powszechnego obiegu, trzeba wiedzieć, że jej objawy mogą być całkowicie różne. W obecnych czasach bardzo wiele osób pracuje w stresie, co przyczynia

Life&Style 0 Comments

Lubię korzystać ze spa, ale to wymaga zaplecza finansowego i czasu

Dziennikarka nie przywiązuje wagi do domowych zabiegów pielęgnacyjnych. Od lat używa tylko jednego, uniwersalnego kremu do twarzy. Chciałaby natomiast częściej korzystać z zabiegów w ośrodkach spa. Twierdzi jednak, że wymaga to dużych nakładów

Life&Style 0 Comments

Ginekologia estetyczna – fakty i mity

Z ciałem kobiety mogą dziać się rzeczy, których nie da się uniknąć – poród, starzenie się, wypadki, menopauza. Warto zainteresować się ginekologią estetyczną, aby zwalczyć skutki uboczne tych wszystkich wydarzeń

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź