W CEGŁOWIE POD KOŚCIOŁEM WPADŁ Z TYTONIOWĄ „KONTRABANDĄ”

W CEGŁOWIE POD KOŚCIOŁEM WPADŁ Z TYTONIOWĄ „KONTRABANDĄ”

Zaparkowany pod kościołem w Cegłowie opel na obcych tablicach rejestracyjnych od razu wydał się podejrzany, kiedy zauważyli go policjanci z Komisariatu Policji w Mrozach, którzy akurat patrolowali tę miejscowość. Samochód okazał się własnością 60-letniego obywatela Armenii. Po sprawdzeniu auta okazało się, że ukryto w nim pakunki z paczkami papierosów bez znaków skarbowych akcyzy. Teraz 60-latek może odpowiedzieć za naruszenie przepisów karno-skarbowych. W przypadku przestępstwa grozi mu kara grzywna, a nawet pozbawienia wolności do 3 lat.

Policjanci z Komisariatu Policji w Mrozach patrolowali teren Cegłowa. W pewnej chwili zauważyli mężczyznę, prawdopodobnie innej narodowości, który kręcił się koło osobowego opla astry. Po wylegitymowaniu mężczyzny, którym był 60-letni obywatel Armenii, okazało się że samochód jest jego własnością. Policjanci postanowili jeszcze sprawdzić, co znajduje się w środku auta. Mieli przeczucie, że mężczyzna może ukrywać coś podejrzanego. Ich przeczucia potwierdziły się, kiedy zajrzeli do pakunków znajdujących się w środku auta. Było tam kilkaset paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

60-letni cudzoziemiec może teraz odpowiedzieć za naruszenie przepisów kodeksu karno-skarbowego zabraniających przewożenia i ukrywania bezakcyzowych towarów.

Policjanci przypominają, że w przypadku popełnienia przestepstwa grozi za to kara grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 3.

Previous ARESZT DLA MĘŻCZYZNY, KTÓRY NAPADŁ NA SPRZEDAWCZYNIĘ W TARCZYNIE
Next ZATRZYMANY KOLEJNY PODEJRZANY O WSPÓŁUDZIAŁ W OSZUSTWACH METODĄ "NA POLICJANTA"

Może to Ci się spodoba

Warszawa na Sygnale

POLICJANCI ZABEZPIECZYLI PONAD 25 TYSIĘCY SZTUK NIELEGALNYCH PAPIEROSÓW

Ponad 25 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli podczas wczorajszych działań policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją północnopraskiej komendy. Funkcjonariusze zatrzymali też 44-letniego

Warszawa na Sygnale

MOGLI WPROWADZIĆ NA RYNEK NARKOTYKI O WARTOŚCI PONAD 30 MLN ZŁOTYCH

Co najmniej 700 kilogramów marihuany, amfetaminy, haszyszu i kokainy o czarnorynkowej wartości ponad 30 mln. złotych wprowadzili do obrotu mężczyźni zatrzymani przez policjantów ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością

Warszawa na Sygnale

JAKO KSIĘGOWA NIELEGALNIE WYPROWADZIŁA 150 TYS. Z FIRMY

42-letnia kobieta pracująca jako księgowa w jednym z warszawskich przedsiębiorstw przemysłowych przez cztery lata swojej działalności nielegalnie wyprowadziła na swoje konta bankowe ponad 150 tys. zł. Proceder mógłby trwać dłużej,