NIELEGALNA PLANTACJA NA WILANOWIE ZLIKWIDOWANA
Dzięki skuteczności policjantów z wilanowskiego komisariatu oraz funkcjonariuszy wydziału do walki z przestępczością narkotykową marihuana, znaleziona w jednym z mieszkań na Wilanowie nie trafi na rynek. Do sprawy został zatrzymany 44-letni Maciej M. Mężczyzna odpowie za posiadanie narkotyków orzz przyrządów do ich wytwarzania. O jedo losie zadecyduje sąd.
Kolejny raz szeroko zakrojona praca operacyjna wilanowskich oraz stołecznych policjantów wydziału do walki z przestępczością narkotykową przyniosła efekty. W trakcie wykonywanych czynności służbowych pozyskali informację o nielegalnej uprawie konopi na terenie Wilanowa. Kryminalni ustalili, że w jednym z mieszkań prawdopodobnie znajduje się plantacja marihuany.
Policjanci w związku z uzyskaną informacją przeprowadzili szereg czynności operacyjnych. Między innymi ustalili miejsce pobytu 44-letniego Macieja M., trudniącego się przestępczym procederem. Podczas kontroli mieszkania na terenie Wilanowa znaleźli: 25 gramów suszu roślinnego, 30 krzaków konopii indyjskiej, części roślin konopii innych niż włóknistej o różnym stopniu wilgotności w ilości 1038g oraz urządzenia służące do uprawy środków odurzających. Zabezpieczone zostały również pieniądze w kwocie 1100 złotych.
Po zebraniu materiału dowodowego w tej sprawie Maciej M. został doprowadzony do pokuratury na Mokotowie, gdzie usłyszał zarzuty. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Odpowie między innymi za posiadanie narkotyków oraz przyrządów do ich wytwarzania. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.
Może to Ci się spodoba
ZATRZYMANY KOLEJNY PODEJRZANY O WSPÓŁUDZIAŁ W OSZUSTWACH METODĄ „NA POLICJANTA”
Policjanci z Targówka ustalili i zatrzymali kolejną osobę podejrzaną o współudział w dokonaniu oszustwa metodą „na policjanta”, którego ofiarą miała paść 65-letnia kobieta. Śledczy zebrali materiał dowodowy z którego wynika,
74-LATEK POSZUKIWANY 2 LISTAMI GOŃCZYMI, W RĘKACH KRYMINALNYCH
W ręce policjantów z bielańskiej komendy wpadł poszukiwany listami gończymi 74-letni Wiesław Z. Mężczyzna ukrywał się przed odpowiedzialnością karną od 2013 roku. Poszukiwany notowany był między innymi za wprowadzanie do
700 PACZEK NIELEGLANYCH PAPIEROSÓW
Prawie 700 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli w bagażniku toyoty policjanci wydziału patrolowo-interwencyjnego. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli samochód, którym kierował znany im z wcześniejszych interwencji 32-letni Konrad