Zatrzymani za napad na jubilera

Zatrzymani za napad na jubilera

Stołeczni policjanci z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o napad na zakład jubilerski w Legionowie. Zaledwie kilku tygodni potrzebowali funkcjonariusze, aby wyjaśnić te sprawę i ustalić kto może mieć związek ze zdarzeniem, podczas którego sterroryzowano pracownika placówki przedmiotem przypominającym broń i skradziono biżuterię. Krystian O. oraz Dariusz D. zostali już tymczasowo aresztowani przez sąd.

Do zdarzenia doszło 7 sierpnia br. w Legionowie. Jak ustalili wówczas policjanci, sprawcy weszli do zakładu jubilerskiego i zastraszając pracownika przedmiotem przypominającym broń, rozbili gabloty, w których znajdowała się biżuteria. Ich łupem padły złote pierścionki i łańcuszki o wartości co najmniej 100 tys. złotych.

Sprawą zajęli się policjanci ze stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw. Praca operacyjna bardzo szybko przyniosła efekty, ponieważ funkcjonariusze ustalili osoby, które mogły mieć związek z tym napadem. Okazało się, że są to dwaj mieszkańcy Warszawy.

W związku z ich zatrzymaniem, do działań zaangażowano policyjnych antyterrorystów. Na terenie Mokotowa wpadł Dariusz D. 29-latek był wielokrotnie notowany za różne przestępstwa. 39-letni Krystian O. został zatrzymany na warszawskim Gocławiu. Mężczyzn był poszukiwany trzema listami gończymi za włamanie, pozbawienie wolności oraz przywłaszczenie. W miejscach ich zamieszkania zabezpieczono między innymi dwie jednostki broni krótkiej, elementy umundurowania oraz ponad 14 tys. złotych na poczet przyszłych kar.

Po zebraniu materiału dowodowego w tej sprawie, mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Legionowie, gdzie obaj usłyszeli zarzuty. Dariusz D. oraz Krystian O. są podejrzani o dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Za to przestępstwo grozi co najmniej 3 lata więzienia.

Previous Oszukał " na policjanta" na blisko 700 tys. złotych
Next Kolagen w płynie - dla piękniejszej skóry

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

W SOBOTĘ WIECZOREM BMW PÓŁMARATON PRASKI, UWAGA NA ZMIANY W RUCHU I KOMUNIKACJI

2 września o 20.30 wystartuje IV. BMW Półmaraton Praski. Będą zmiany w ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, z którymi musimy liczyć się od piątku. Trasa półmaratonu prowadzi głównymi arteriami Pragi

Wiadomości 0 Comments

WARSZTATY Z BEZPIECZEŃSTWA NA LODZIE

Przed zbliżającymi się feriami zimowymi funkcjonariuszka Komisariatu Rzecznego Policji mł.asp. Kinga Czerwińska wspólnie z policjantką z mokotowskiej komendy mł.asp. Martą Bejer przypomniały uczniom ze szkoły podstawowej nr 236 o podstawowych

Wiadomości 0 Comments

Warsztaty historyczne „OKM1940 Ostaszków-Kalinin-Miednoje”

W Komendzie Stołecznej Policji odbyły się ogólnopolskie warsztaty patriotyczno-historyczne pn.: „OKM 1940 Ostaszków-Kalinin-Miednoje” dla licealistów z klas policyjnych. Kształtowanie wiedzy o historii Policji i etosie służby jest istotnym elementem edukacji

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!